Miłość i związki

7 irracjonalnych rzeczy, których boją się mężczyźni

czego boją się mężczyźni

Nie tylko kobiety mają swoje lęki, które spędzają im sen z powiek. Panie często mają sporo zastrzeżeń do swojego wyglądu i umiejętności. Nie inaczej jest w przypadku facetów, którzy uchodzą za silniejszą płeć.  Nie ma człowieka, który w ogóle od czasu do czasu nie odczuwałby strachu. Niemniej nie wszystkie powody są uzasadnione . Przedstawiamy 7 irracjonalnych rzeczy, których boją się mężczyźni.

 

Ona spotyka się też z innymi facetami

Inni faceci u boku kobiety działają na mężczyzn, z którymi się spotykamy, jak płachta na byka. Nieważne,  ile razy powtarzałyśmy, że kolega to tylko kolega, ktoś, z kim wyskoczymy na piwo i pogadamy, ale na pewno nie pójdziemy do łóżka, on i tak wie swoje. Jest zazdrosny o nasze kontakty z płcią przeciwną, ponieważ boi się, że ulegniemy chwili słabości i jednak go zdradzimy.  Na dodatek o naszej niewierności dowie się pół miasta, w tym jego kumple, którzy będą się z niego naśmiewać. Choć obawa ta z naszego punktu widzenia może wydawać się irracjonalna, warto zrozumieć mężczyznę i pomóc mu pozbyć się lęku. Przede wszystkim poznajmy go z naszymi kolegami, gdy załapie z nimi nić sympatii, zacznie spoglądać na nich życzliwszym okiem. Poza tym nie bójmy się zapewniać faceta naszych marzeń, że jest wyjątkowy i bardzo go kochamy.

Seks z nim nie sprawia ci przyjemności

Każdy mężczyzna chce być idealnym kochankiem, niestety, większość też boi się, że nie zaspokaja potrzeb erotycznych swoich partnerek.  Kobiety rzadko mówią, gdy w sypialni wieje nudą, dlatego on obawia się, że twoje milczenie nie jest wcale wyrazem zadowolenia, wręcz przeciwnie, w ten sposób wyrażasz swoją dezaprobatę.  Mężczyzna, który boi się, że seks z nim nie sprawia ci przyjemności, jest sfrustrowany, dlatego też pokaż mu, że dla ciebie idealny kochanek zamyka się w słowie on. Nie miej oporów, aby pokazać mu, że go pragniesz. Jeśli go kochasz, a seks z nim to dla ciebie prawdziwe trzęsienie ziemi, daj  temu wyraz w trakcie lub po zakończeniu erotycznych igraszek. Możesz powiedzieć wprost, że jego pocałunki są najlepsze na świecie.

7 irracjonalnych rzeczy, których boją się mężczyźni. Twoja rodzina go nie akceptuje

To normalne, że mężczyzna, który wiąże z tobą poważne plany, pragnie jak najlepiej wypaść w oczach twojej rodziny.  Chce, żeby zarówno twoi rodzice, jak i kuzyni go polubili i zaakceptowali. Trudno bowiem tworzyć związek z kobietą, której rodzina ciągle powtarza, że jej ukochany nie jest najlepszym wyborem. Postaraj się, aby twoi bliscy byli dla niego mili. Możesz przygotować dobry grunt pod spotkanie z nimi.  Wystarczy, że opowiesz swojej rodzinie i przyjaciołom, jak bardzo  go kochasz i ile szczęścia ci daje.  Oni na pewno zrozumieją, że jest dla ciebie kimś ważnym i postarają się go lepiej poznać. Możesz też powiedzieć swojemu mężczyźnie, że wywarł na twojej mamie bardzo dobre wrażenie i bardzo cię cieszy fakt, że dwie najważniejsze osoby w twoim życiu po prostu się lubią.

 

Myśli, że uważasz go za nieudacznika

Mężczyźni często mają kompleksy i boją się, że źle wypadli w naszych oczach. Za mało zarabiają, nie rozwijają swojej kariery, nie potrafią zaspokoić nas seksualnie i nie radzą sobie z naprawą zlewu. Mężczyzna, który czuje się jak nieudacznik, nie jest szczęśliwy i źle się czuje sam z sobą, dlatego pokaż mu, że dla ciebie jest bohaterem, bo sam doszedł do wszystkiego ciężką pracą. Doceń to, że dostał pochwałę od szefa za poprawę wyników sprzedaży.

Spotykasz się z nim z nudów

Choć może nam się to wydawać niezrozumiałe, mężczyźni często boją się, że spotkania z nim stanowią dla nas sposób na zabicie nudy.  Nie widujemy się z nimi, dlatego że ich kochamy i pożądamy, ale z powodu braku lepszej opcji.  Takie podejście może wydawać się dla nas niezrozumiałe, mimo to spróbujmy zrozumieć swojego faceta. Może przeżył w przeszłości jakąś niemiłą sytuację i potrzebuje dowodów uznania? Niezależnie, w czym tkwi problem, możesz go utwierdzić w przekonaniu, że spotkania z nim wywołują w tobie stany euforyczne.  Okaż mu miłość i czułość, często powtarzaj, że lubisz spędzać z nim czas.

 

Porzucisz go, gdy się zaangażuje

Mężczyźni często boją się też odrzucenia, dlatego się nie angażują i w pewnym momencie, gdy zaczynają czuć motyle w brzuchu na myśl o kobiecie, z którą się spotykają, po prostu się wycofują.  Jeśli czujesz, że on naprawdę coś do ciebie czuje, ale się boi, daj mu czas i pokaż, że wciąż o nim myślisz i nie traktujesz go jak zabawki.  Jeśli on nie zamknął się w sobie, ale widzisz, że odczuwa strach, pomóż mu go zwalczyć.  Wprowadzaj go do swoich planów – np. zaproś go na imprezę, którą organizuje twój przyjaciel. Gdy poczuje się pewniej, na pewno strach stanie się mniejszy.

Nie jestem z jej ligi

Choć trudno w to uwierzyć współcześni faceci naprawdę wmawiają sobie całymi dniami, że nie są z tej samej ligi co kobieta, która wpadła im w oko.  Boją się, że nie przypadną jej do gustu, ponieważ mają na swoim koncie mniej sukcesów niż ona, nie prowadzą tak bujnego życia towarzyskiego i nie są tak rozchwytywani jak ona. W ogóle nie poddawaj się, jeśli spotkasz na swojej drodze takiego mężczyznę. Może dotarcie do niego i uświadomienie, że ma u ciebie ogromne szanse, bo jesteś nim zafascynowana, nie jest proste, ale pod twardą skorupą może kryć się prawdziwy skarb.  O niektórych facetów warto trochę powalczyć.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (6)

pati25

4 lata temu

Mężczyźni spotykając kobietę i chcąc się z nią związać na całe życie mają pewne obawy.I wcale nie ma się co dziwić.Ale jak kobieta nas kocha to obawy są nieuzasadnione.A zazdrości trochę musi być

Mindi

4 lata temu

Myślę, że większość ludzi ma jakieś obawy, głównie wynika to z posiadanych kompleksów. Dlatego ważne abyśmy okazywali sobie uczucia i mówili sobie słowa, które utwierdzą drugą osobę w tym, że są najważniejsze w naszym życiu.

linea

4 lata temu

Mężczyźni podobnie jak kobiety mają swoje obawy. Cóż jeśli kocha się drugą osobę i jest się bardzo zaangażowanym w ten związek to obawy są całkiem uzasadnione.
Tekst nie jestem z jej ligi jest mi znany. Nawet mój mężczyzna na początku naszego związku zapytał jak to możliwe, że taka piękna i mądra kobieta chce się z nim spotykać. Dla mnie było to pytanie z kosmosu. Przecież dla mnie on również był i nadal zresztą jest przystojnym i inteligentnym mężczyzną z ogromnym poczuciem humoru.

    Aneta

    4 lata temu

    wydaje mi się, ze nie jestem z jej ligi to bardzo częsta myśl jaka nawiedza meżczyzn, mimo iz jest to zupełnie irracjonalne.

Zostaw komentarz