Miłość i związki

7 etapów zakochania u mężczyzny

etapy zakochania u mężczyzny

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zakochują się stopniowo. Po fizycznej fascynacji, nadchodzi pora na określenie bliskości emocjonalnej, a na końcu weryfikujemy, czy druga osoba nadaje się na związek. Przedstawiamy 7 etapów zakochania u mężczyzny.

Zwrócenie uwagi

Na samym początku mężczyzna, czy tego chcemy, czy nie, skupia się na naszym wyglądzie. Bądźmy szczere, my także w ten sposób dokonujemy wstępnej selekcji i nie umawiamy się na randki z facetami, którzy nie odpowiadają nam od strony wizualnej.  Mężczyźni na samym początku zwracają uwagę na aparycję kobietę – jej figurę, twarz i uśmiech. Każdy ma inny gust, dlatego nie przejmuj się, jeśli nie jesteś blondynką o biuście Pameli Anderson. Faceci są różne i mają odmienne kanony kobiecego piękna. Każdy mężczyzna ma też inny czynnik decydujący. Dla jednego będzie to kolor włosów i oczu, dla drugiego nogi, dla trzeciego biust, a dla czwartego pośladki.

7 etapów zakochania u mężczyzny. Zaloty

To etap, w którym mężczyzna przystępuje do intensywnego zdobywania kobiety. Jego niektóre zachowania mogą wydawać się zaskakujące. Mężczyźni pragną jak najlepiej wypaść w oczach wybranki, dlatego pokazują się ich zdaniem ze swojej najlepszej strony. Chwalą się swoimi sukcesami, umiejętnościami i pozycją w pracy. Doceń to, w końcu to męska wersja zalotów.

Zafascynowanie

Jeśli na etapie zalotów kobieta odwzajemni zainteresowanie mężczyzny, umówi się z nim parę razy na randkę, to przechodzi on do fazy zafascynowania, która manifestuje się tym, że facet nie potrafi przestać myśleć o swojej wybrance. Stara się on wzbudzić w kobiecie jak największe zainteresowanie, jednocześnie budując z nią nić porozumienia i więzi emocjonalnej.

Obsesja

Stanowi pogłębioną wersję etapu trzeciego, czyli zafascynowania. Mężczyzna koncentruje się wyłącznie na osobie wybranki i pragnie uczynić wszystko, aby stać się dla niej doskonałym partnerem. To etap, w którym facet czeka na wyraźne oznaki zainteresowania ze strony kobiety. Ich brak prowadzi do zerwania relacji.

Pewność

Na tym etapie mężczyzna uświadamia sobie, że zakochał się w kobiecie i zaczyna się niepokoić, czy ona odwzajemnia jego uczucie.  Facet analizuje też sytuację pod kątem kierunku, w jakim zmierza relacja. Chciałby, aby kobieta podzielała jego zdanie w tej materii.

Potwierdzenie

Gdy mężczyzna już upewni się, że kobieta odwzajemnia jego uczucia, zaczyna zastanawiać się nad wejściem z nią w poważny związek. To najtrudniejszy etap dla większości kobiet, ponieważ panowie na czas rozmyślań i podejmowania decyzji lubią zerwać kontakt. Panie w takiej sytuacji czują się porzucone i rozżalone. Jest im smutno i źle, dlatego szukają pocieszenia podczas rozmów z przyjaciółkami. Warto jednak pogodzić się z myślą, że większość facetów potrzebuje trochę czasu na podjęcie tak poważnej decyzji. Mężczyźni nie chcą postąpić pochopnie, jeśli zwiążą się z kobietą to dlatego, że naprawdę chcą z nią być i uważają ją za tę jedyną.  Na etapie potwierdzenia mężczyźni dokładnie analizują wszystko to, co wydarzyło się do tej pory.

Zaangażowanie

Jeśli facet odzywa się po dłuższym milczeniu i chce kontynuować znajomość, to znak, że określił już swoje pragnienia. Wie, że pragnie związku, bo spotkał tę jedyną. Wizja zobowiązania już nie budzi w nim strachu i pozwala mu się w pełni zaangażować w rozwijającą się relację.

Komentarze (2)

pati25

2 lata temu

Ciekawie było poczytać i dowiedzieć się o tych etapach zakochania.Prze jakie etapy przechodzi facet zanim się zakocha 🙂

dulcynea

2 lata temu

Ciekawy artykuł czytałam go z wielkim zainteresowaniem.
Nie pamiętam jak to było z moim mężem tyle lat temu .
A dzisiaj przyglądam się związkowi mojego syna z jego sympatią.
Zastanawiam się , który etap teraz go dotyczy 😉

Zostaw komentarz