Miłość i związki

6 sytuacji, w których mężczyzna nie rozumie kobiety

różnice w komunikacji kobiet i mężczyzn

Kobiety to dla mężczyzn często całkowicie niezrozumiałe istoty. Choćby chcieli, panowie nie potrafią nas zrozumieć. To prowadzi do licznych nieporozumień. Przedstawiamy 6 sytuacji, w których mężczyzna nie rozumie kobiety.

Kolejna dziwna wiadomość od niej. O co jej chodzi?

Dla kobiety każdy powód jest dobry, aby napisać do faceta, który jest dla niej ważny. Panie są prawdziwymi mistrzyniami w wyszukiwaniu tematów do rozmowy. Dla faceta może wydawać się to dziwne. On pisze lub dzwoni w konkretnym celu, a panie są pod tym względem dość zróżnicowane. Jedne dopytują o męskie hobby, drugie proszą o radę, a trzecie piszą ot tak, jak leci.  Wiedz jedno, jeśli kobieta do ciebie pisze, to chce mieć z tobą kontakt, bo jesteś dla niej ważny. Może następnym razem po prostu jej odpisz i zapytaj, kiedy ma czas umówić się na spotkanie.

Dlaczego w nocy odsuwa się ode mnie?

Mężczyźni nierzadko traktują to jako odrzucenie, którego bardzo się boją. Tymczasem powody mogą być różne. Może szuka dla siebie wygodnej pozycji do spania? Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że troszkę cię sprawdza i chce zobaczyć, czy sam ją mocno do siebie przytulisz. To może nieco dziwne, ale rzeczywiście tak działa wrodzona kobieca potrzeba bycia traktowaną z czułością.  Jeśli ona wcześniej wyczuła z twojej strony dystans, może w ten sposób szukać zaprzeczenia. Myśli sobie: może jak się troszkę odsunę, to uda mi się go sprowokować, żeby mnie wreszcie porządnie przytulił?

Dlaczego nie powie, że było jej bosko w łóżku?

Bo kobiety nie mówią takich rzeczy, wolą się przytulić do mężczyzny, pocałować go w szyję, być blisko niego i czuć jego nagą skórę przy swojej.  W przypadku pań seks ma szersze zastosowanie niż u mężczyzn. Nie tylko jest przyjemnością samą w sobie, ale też wzmacnia poczucie atrakcyjności, buduje więź, redukuje stres i daje poczucie bezpieczeństwa. Po udanym seksie zależy jej na aspekcie emocjonalnym, a nie komentowaniu boskich umiejętności technicznych partnera. Gdyby było jej z tobą kiepsko, to nie chciałaby się przytulać.

Dlaczego sama mnie nie pocałuje?

W dzisiejszych czasach mężczyźni coraz bardziej zwracają uwagę na kobiecą inicjatywę.  Też chcą czuć, że kobiecie na nich zależy. Warto jednak pamiętać,   że są pewne aspekty, w których panie wciąż czekają na męską inicjatywę. Pocałunki, przytulanie, seks.  Nie znamy bowiem nastawienia mężczyzny. Może on nie lubi czułości? Może nas za to skarci? Powie, że zwariowałyśmy?

Dlaczego rano po wspólnej nocy nie rzuca się na mnie?

Bo nie wie, jak na to zareagujesz? Może ją odepchniesz lub powiesz, że za dużo sobie wyobrażała lub zwyczajnie zaznaczysz, że nie ma czasu na całusy i przytulanie? Jeśli chcesz, aby to się zmieniło, musisz jej jakoś dać do zrozumienia, że jej czułości są zawsze mile widziane.

Dlaczego ona nie chce iść do mnie po wspólnym wieczorze na mieście?

Jeśli najpierw spędziliście gdzieś dobrych parę godzin, to ona może czuć się nieświeżo. Jeśli chcesz, aby twoja propozycja miała większą siłę przebicia, zaproponuj, że się wspólnie wykąpiecie. Możesz też zaproponować jej, aby zawsze miała u ciebie kilka niezbędnych rzeczy. Albo zawsze proponować wprost, aby do ciebie wpadła. Wówczas będzie mogła się wyszykować tak, jak lubi;)

Dodaj komentarz