Miłość i związki

6 stereotypów nt. związku z młodszym facetem

związek z młodszym facetem

Stereotypy upraszczają nam pojmowanie zjawisk, z którymi spotykamy się każdego dnia. Dzięki nim żyje nam się zwyczajnie łatwiej. Niestety, stereotypy są bardzo krzywdzące i nierzadko wyrządzają ludziom przykrość.  Tym, co od zarania dziejów budzi największe emocje, są relacje damsko-męskie. Przedstawiamy 6 stereotypów nt. związku z młodszym facetem.

On jest z nią dla pieniędzy

Gdy kobieta wiąże się z młodszym od siebie facetem, często pojawiają się podejrzenia, że mężczyzna dał się złapać na pieniądze.  Przecież to niemożliwe, że ona go pociąga.  Co młodszemu facetowi może podobać się w starszej od niego kobiecie? W końcu mężczyźni zawsze wolą młodsze od siebie partnerki. Takim mogą zaimponować, poza tym są one atrakcyjniejsze fizycznie. To wszystko jedna wielka bzdura. Owszem, zdarzają się młodsi faceci, którzy lecą na kasę i chcą być utrzymankami kobiet, jednak patologiczne sytuacje mają miejsce przy różnych konfiguracjach. Równie dobrze można by powiedzieć, że młodsza kobieta jest ze starszym facetem wyłącznie dla kasy i drogich prezentów. Wbrew pozorom relacje damsko-męskie nie kręcą się wyłącznie wokół pieniędzy. Ludzie po prostu zakochują się w sobie, miłość nie patrzy bowiem na metrykę. Na czole nie mamy wytatuowanego wieku, skąd zatem mamy wiedzieć, czy facet jest naszym rówieśnikiem, a może jest od nas o kilka lat starszy lub młodszy? Poza tym kilka lat różnicy nie oznacza, że kobieta jest nieatrakcyjna fizycznie i młodszy facet nie może się w niej zakochać.

6 stereotypów nt. związku z młodszym facetem. On zostawi ją dla młodszej

Każdy z nas ma w rodzinie lub wśród znajomych zapewne co najmniej jedną parę, w której kobieta jest o kilka lat starsza od faceta. Taki związek trwa już dobrych parę lub kilkanaście lat i należy do udanych. Jak widać, nie każdy facet zostawia partnerkę dla młodszej. To krzywdzący stereotyp, który po części wiąże się z filmowym ukazywaniem kryzysu wieku średniego. Życie to jednak nie kino i jeśli ludzie naprawdę do siebie pasują i szczerze się kochają, to nie odchodzą do młodszego partnera.  Szansa na to, że zostanie się porzuconą, zawsze są takie same. Mężczyzna starszy od nas o 10 lat pewnego dnia może dojść do wniosku, że nie chce już czterdziestolatki i wolałby dwudziestolatkę. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy i z jakiego powodu związek się posypie.

Ona chce tylko seksu

Dlaczego starszą kobietę interesuje młodszy mężczyzna? Pewnie z powodu rozbuchanych potrzeb erotycznych. Nie od dziś wiadomo, że kobiety wraz z wiekiem nabierają większej ochoty na erotyczne igraszki, podczas najbardziej jurny jest młody facet.  Taki mężczyzna jest jej potrzebny tylko do łóżka. Gdy już zaspokoi swoją chuć, to zamieni go na nowszy model, który będzie jeszcze bardziej jurny.  To kolejny krzywdzący stereotyp. Tak naprawdę młodsi mężczyźni nierzadko mają mnóstwo zalet i wydają się niezwykle atrakcyjnymi kandydatami na partnera. Wrażliwi, inteligentni, empatyczni, liczący się ze zdaniem kobiety – można z nimi wyjść na miasto, porozmawiać, przytulić się.  Choć niektórym trudno w to uwierzyć, kobietom, które zwracają uwagę na młodszych facetów, nie chodzi tylko o jedno. Panie nierzadko widzą w młodszych mężczyznach kandydata na stały związek, a nie tylko atrakcyjny obiekt seksualny.

Ona go zostawi

Starsza kobieta zabawi się z młodszym, wyciśnie go jak cytrynę, po czym zostawi. Jej w końcu chodzi tylko o dobry seks, najlepiej codziennie i to po kilka razy. Gdy zrealizuje już wszystkie erotyczne fantazje, to rozejrzy się za kimś w swoim wieku, aby stworzyć prawdziwy związek i założyć rodzinę. W końcu młodszy mężczyzna nie może być odpowiedzialny, opiekuńczy etc., ma przecież pstro w głowie.  Kobieta potrzebuje odskoczni od codzienności i potwierdzenia własnej atrakcyjności, gdy już dostanie to, co chce, zacznie myśleć o ślubie i dzieciach, a to dać może jej tylko starszy facet. To oczywiście równie krzywdzące i idiotyczne postrzeganie relacji z młodszym mężczyzną. Kobiety naprawdę zakochują się w młodszych od siebie facetach, chcą z nimi wejść w stały związek, a za kilka lat być może założyć rodzinę i wieść udane życie.  Wiek nie ma wpływu na to, czy facet zachowuje się odpowiedzialnie czy jak ostatni idiota.  Młodszy mężczyzna może być idealnym kandydatem na partnera.

Obydwoje są zaburzeni psychicznie

To podejrzane, że on z własnej woli chce być ze starszą, a ona woli młodszego mężczyznę. On ma pewnie kompleks Edypa, a ona jest nimfomanką kwalifikującą się do leczenia w gabinecie seksuologa. Ewentualnie obydwoje są równie niedojrzali emocjonalnie.  Niektórym ludziom po prostu nie mieści się w głowie, że ludzie zakochują się w sobie niezależnie od wieku. Nie muszą przy tym wcale cierpieć na żadne zaburzenia psychiczne.

On ma siano w głowie

Przyjęło się, że mężczyźni dojrzewają wolniej niż kobiety, dlatego też należy wiązać się ze starszymi. Istnieje wówczas prawdopodobieństwo, że facet okaże się na podobnym poziomie intelektualno-emocjonalnym. Młodszy mężczyzna ma na pewno siano w głowie i nie można spodziewać się po nim odpowiedzialności i opiekuńczości. Z kimś takim nie da się stworzyć stałego związku. On bowiem ani myśli dzielić się obowiązkami z kobietą, jego najważniejszym zajęciem jest gra na Playstation.  To bardzo głupie podejście, ponieważ odpowiedzialność i dojrzałość emocjonalna nijak się mają do wieku faceta. Na pewno znasz co najmniej jednego mężczyznę po pięćdziesiątce, który wciąż wydaje całą wypłatę na pierdoły. Młodszy facet może okazać się od niego dużo bardziej odpowiedzialny, zwłaszcza jeśli od kilku lat sam się utrzymuje i nie może liczyć na rodziców, którzy sypną groszem, gdy syn zadzwoni.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (3)

Danusiate

3 lata temu

Zgadzam się z Ireną – ludziom trudno przejść do porządku dziennego nad takim związkiem właśnie przez zazdrość. A także głupie i niesprawiedliwe uprzedzenia. Także wśród rówieśników zdarzają się związki interesowne, a co do intelektu – bardzo trafnie ujęła to Autorka – znam wielu mężczyzn po pięćdziesiątce, a nawet znacznie starszych, którzy poświęcają czas i pieniądze na bzdury – i z którymi nie mam kompletnie o czym porozmawiać…

linea

3 lata temu

Myślę, że jeśli nie ma zbyt dużej różnicy wieku, to nawet możemy tego nie zauważyć. Tym bardziej, że jeśli kobieta dba o siebie może wyglądać naprawdę dużo młodziej niż wskazuje na to dowód 🙂

Irena

3 lata temu

Nie nie stereotypy – to raczej zazdrość. Jeśli dwie osoby się kochają, to jak najbardziej powinni być ze sobą bez względu na różnicę wieku czy na poglądy innych osób.
Chyba, że faktycznie chłopak jest ze starszą kobietą dla kasy czy sławy, tak jak to bywa czasami w związku starszej gwiazdy i młodszego nikomu nie znanego chłopaka 🙂

Zostaw komentarz