Miłość i związki

6 rzeczy, które warto zrobić w relacji z mężczyzną, aby później nie żałować

kobieca inicjatywa

Kobiety często wpadają w którąś z poniższych pułapek w relacji z mężczyzną. Choć żyjemy w XXI wieku, wciąż wiele z nas ma poglądy rodem z minionej epoki. Z jednej strony czujemy, że możemy osiągnąć w życiu sukces w dowolnej dziedzinie zawodowej. Z drugiej chcemy, aby to mężczyźni przejęli całkowicie kontrolę i o nas zabiegali. Praktyka pokazuje jednak, że faceci to też ludzie, którzy zwyczajnie mogą nie być pewni naszych sygnałów. Przedstawiamy 6 rzeczy, które warto zrobić w relacji z mężczyzną, aby później nie żałować.

Nawiązać kontakt

Skoro ci się spodobał lub przy bliższym poznaniu okazał się wartościowym facetem, spróbuj z nim nawiązać kontakt. To naprawdę nie boli. Co ci się stanie, jeśli pierwsza do niego napiszesz lub zadzwonisz? Najwyżej nie odbierze lub nie odpisze. Ewentualnie pośle cię na drzewo. Ale na to nie masz wpływu. Możesz kontrolować i zarządzać jedynie własnym zachowaniem. A skoro chcesz go poznać, to musisz zrobić coś w tym kierunku. O wiele lepiej będzie, jeśli odezwiesz się do niego, bo nawet jak nic z tego nie wyjdzie, nie będziesz żałowała niewykorzystanej okazji.

Zaproponować spotkanie

Tutaj także korona ci z głowy nie spadnie. Jedni twierdzą, że kobiecie nigdy nie wypada proponować spotkań. Drudzy, że w relacji potrzebna jest wzajemność. Prawda jest taka, że jak chcesz się z nim spotkać, to zaproponuj. Za wyjście z inicjatywą nie karzą.

Nie bać się dotyku

To punkt, w którym wiele z nas ma najwięcej obaw i popełnia błąd. Boimy się wykazać inicjatywą i wykonać jakąkolwiek próbę dotyku. Oczyma wyobraźni widzimy jego negatywną reakcję i słyszymy okrzyk: co ty wyprawiasz, na co sobie pozwalasz. Warto jednak pokonać swoją wewnętrzną barierę. Możesz zawsze go dotknąć w ramię, wykorzystać jakiś pretekst, przytulić się na powitanie lub pocałować go w policzek.

Napisać do niego po spotkaniu

Jeśli ci się podobało, a on się nie odzywa, też możesz napisać pierwsza. Mężczyźni są różni, niektórzy czekają na komunikat zwrotny. Chcą wiedzieć, czy jesteś zadowolona ze spotkania i masz ochotę zobaczyć się z nimi po raz kolejny. Jeśli trafisz na takiego faceta i obydwoje będziecie czekać na ruch drugiej strony, to nigdy nie zrobicie kroku naprzód.

Doceniać go i mówić komplementy

Jeśli uważasz, że jest świetnym facetem, imponuje ci swoją zaradnością, inteligencją itp., to dlaczego mu o tym nie powiedzieć. Sama lubisz i potrzebujesz komplementów. Mężczyzna może pod pewnymi względami zachowuje się inaczej, ale ma podobne oczekiwania.

Okazywać pożądanie

Jeśli sprawy zaszły już tak daleko, że ze sobą spaliście, to naprawdę nie musisz bać się okazywać pożądania. Wiele kobiet zbyt późno dochodzi do takich wniosków. Początkowo boją się, że facet je odepchnie, źle na to zareaguje, stwierdzi, że więcej nie powinniśmy tego robić etc. Ale z drugiej strony on też potrzebuje informacji zwrotnej, że było fajnie i masz ochotę to powtórzyć. W przeciwnym wypadku możesz stracić z nim kontakt, bo uzna, że się zbłaźnił. Z dwojga złego lepiej chyba się trochę ośmieszyć, niż żałować, że on się nie odzywa.

Dodaj komentarz