Miłość i związki

6 powodów, dla których nie warto wzbudzać zazdrości w kobiecie

wzbudzanie zazdrości

Wzbudzanie zazdrości to metoda stara jak świat. Mężczyźni lubią sondować za jej pomocą kobiece zainteresowanie. Myślą, że gdy zaczną pokazywać się z inną kobietą, ona dostanie szału, wygarnie mu, co myśli i w ten sposób okaże uczucie. Ale nie tędy, panowie! Wzbudzanie zazdrości  jest bardzo złym rozwiązaniem. Wielu z was nie dostrzega słabych punktów tej metody, a jest ich mnóstwo. Przedstawiamy 6 powodów, dla których nie warto wzbudzać zazdrości w kobiecie.

Ona ci nie okaże tego, czego chcesz

Kobieta nie jest idiotką i jest dużo bardziej racjonalna od ciebie. Ona też ma swój honor i wiesz, co zrobi, gdy ty zaczniesz wzbudzać w niej zazdrość? Nic. Nie napisze, nie zadzwoni, nie zwyzywa cię, nie rozpłacze się, gdy spotka cię na ulicy. Ona po prostu stwierdzi: tak wybrałeś, twoja strata. Będzie jej ciężko, ale ty o tym się nie dowiesz, bo ona umie trzymać fason i jest kobietą z klasą. Zresztą odpowiedz sobie sam, co zrobiłbyś, gdyby obok niej zaczął się kręcić inny facet?  Pewnie też byś nic nie zrobił, bo nie warto się poniżać, robić za czyjąś wycieraczkę. Olałbyś sprawę, nawet jak zazdrość zżerałaby cię od środka. Dlaczego zatem uważasz, że kobieta, która jest racjonalna, nagle stanie się emocjonalną wariatką urządzającą awantury na środku ulicy? To oznaka słabości. Tak postąpi tylko kobieta, która nie wierzy w siebie, ma niską samoocenę i czuję się od innych gorsza. Taka, która wie, czego jest warta, nie będzie histeryzowała.

Tylko nakręcisz spiralę

Naprawdę chcesz nakręcić spiralę wzajemnych pretensji? Wzbudzanie zazdrości jest słabe. Sprawdzi się w przypadku kobiet  z niską samooceną. Tak, jak osoba pewna siebie nie potrzebuje bluzki Coco Chanel, by czuć się atrakcyjną, tak samo nie potrzebuje dowodzić, że jest lepsza od twojej nowej panny. Ona to zwyczajnie wie. Możesz sam się zdziwić, ile wzajemnych pretensji i niechęci wzbudzi twój pomysł, który miał ci tylko pomóc.

Straci do ciebie zaufanie

Kobieta nie okazuje ci uczuć, dlatego że nie jest pewna, jak zareagujesz. Zamiast budować w niej zaufanie, ty obracasz wniwecz to, którym cię obdarzyła. To zła technika, bo jeszcze bardziej ją na siebie zamykasz. Poza tym, jak można przytulić się do faceta, który być może sypia z inną? To wiele kobiet odrzuca.

Zamknie się na okazywanie ci uczuć

No właśnie, zamiast upewnić się, że jesteś miłością jej życia, to poczujesz chłód jak na Grenlandii. Kobiety nie są głupie i nie lubią takich zagrywek. Chronią się przed cierpieniem i po prostu wygaszają wszelkie pozytywne emocje, jakie w nich budziłeś. Do niedawna byłeś dla niej wyjątkowy, ale przez wzbudzanie zazdrości ona zaczyna się zastanawiać, czy nie stać ją na kogoś lepszego, kto okaże jej szacunek, zamiast emocjonalnego rollercoastera.

Zacznie szukać pocieszenia

No właśnie, jej też nie jest łatwo, dlatego zacznie szukać pocieszenia. Najpierw pogada z przyjaciółką, a potem z jednym i drugim kolegą. To może jej zbliżyć do kumpla ze studiów, bo nagle się okaże, że obydwoje mają ten sam problem. Trafiają ciągle na niewłaściwe osoby i źle lokują swoje uczucia.

Więcej się do ciebie nie odezwie

Jeśli chcesz, aby zamilkła na wieki, wzbudzaj zazdrość. Nic bardziej nie zniechęca kobiety nawet do wysłania głupich życzeń urodzinowych i rozmowy na środku ulicy niż wzbudzanie zazdrości. Po co ma to robić, żebyś jej odpisał: sorry, nie pisz więcej, bo moja Niunia się denerwuje? Kobiety też mają swój honor i zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz