Miłość i związki

6 powodów, dla których kobieta nigdy nie zwiąże się z mężczyzną, którego nie kocha

6 powodów, dla których kobieta nigdy nie zwiąże się z mężczyzną, którego nie kocha

Mężczyźni często wiążą się z kobietą, kierując się zdrowym rozsądkiem. Ona jest miła, dobra, inteligentna i ładna. Sprawdzi się jako moja żona, pora się ustabilizować. Kobieta nie myśli w ten sposób. Dla niej liczą się emocje, bez których nie potrafi funkcjonować i być szczęśliwą. Przedstawiamy 6 powodów, dla których kobieta nigdy nie zwiąże się z mężczyzną, którego nie kocha.

Będzie miała wyrzuty sumienia

Tak, będzie miała wyrzuty sumienia, że robi komuś nadzieję, zabiera mu cenny czas, być może krzywdzi, bo przecież nie wiadomo, jak zachowa się, gdy pewnego dnia po prostu się zakocha.  Kobiety mają empatię, nie lubią krzywdzić innych. Nie chciałyby być dla kogoś nagrodą pocieszenia, dlatego nikogo nie obsadzają w tej niewygodnej roli. Potrafią być szczere i powiedzieć, że kogoś bardzo lubią, ale nie chcą z nim być. Nie umawiają się też na randki z kimś, kto zupełnie nie rokuje. Gdy rokuje, umawiają się i gdy nie czują tego czegoś, stawiają sprawę jasno. Inaczej dręczyłyby je wyrzuty sumienia, które nie pozwalałby im zasnąć.  Druga osoba zasługuje na kogoś, kto go szczerze pokocha, będzie szalał na jego punkcie, a nie tylko okazywał zainteresowanie z grzeczności.  Tylko związek dwóch szczerze zakochanych osób, które połączyło gorące uczucie, ma rację bytu. Każdy oparty na rozsądku w końcu się rozleci. Albo zdradzisz osobę, której nie kochasz z kimś, kto jest dla ciebie całym światem, to będzie silniejsze od ciebie i zdrowego rozsądku. Albo druga osoba poczuje się niekochana i sama odejdzie. Ona będzie cierpieć po utracie miłości swojego życia, świadomość, że dla kogoś nie było się tym jedyną lub tą jedyną jest naprawdę bolesna i frustrująca.  Rodzi zapytania, w czym tamta strona była lepsza. Dlatego kobiety nie pchają się  w związek z facetem, którego nie kochają.

Będzie jej smutno

Kobiecie będzie smutno, wiedząc, że nie kocha tego faceta, a z nim jest. To bardzo frustrujące uczucie, gdy widzisz, że przyjaciółka nie widzi świata poza swoim partnerem, a ty go po prostu lubisz, dobrze się z nim rozmawia. Kobiety wiedzą, że lepiej być samej niż z kimś, kogo tylko darzą sympatią.

Będzie miała wrażenie, że zadowala się byle czym

Kobiety wiążąc się z mężczyzną, którego nie kochają, mają wrażenie, że zadowalają się byle czym. Nie chodzi o to, że ten facet jest niegodny ich uwagi, lecz o fakt, że zasługują na prawdziwą miłość, na tę euforię, fajerwerki, motyl w brzuchu. Związek z rozsądku nie niesie ze sobą nawet śladu ekscytacji, której tak bardzo potrzebujemy.

Będzie chciała mieć dziecko z odpowiednim facetem

Nie chcemy mieć dziecka z facetem, którego nie kochamy, tylko z miłością swojego życia. Wolimy poczekać, aż ta pojawi się na horyzoncie, niż fundować córce czy synowi dom pozbawiony miłości i pozytywnych emocji. Dziecko czuje, że rodzice się nie kochają i coś w jego rodzinie jest nie tak, a to rodzi wiele problemów w jego dorosłym życiu. Takie dziecko też nie będzie potrafiło się zakochać, będzie wiązało się z ludźmi, aby nie odczuwać samotności. Ale to w niczym mu nie pomoże.

Nie będzie wyobrażała sobie seksu i wspólnego życia

Dla wielu kobiet seks z facetem, którego nie kochają, wydaje się czymś ohydnym i pozbawionym sensu. Taka wspólna noc zamiast stać się źródłem rozkoszy, stanie się jedynie źródłem poczucia winy. Trudno jest się całować z kimś, do kogo nic nie czujemy, a co dopiero uprawiać z nim seks, być naprawdę blisko, zaufać mu w pełni  i rano obudzić się u jego boku. Większość kobiet ta perspektywa przeraża, więc nie zwiążą się z kimś, kogo nie kochają.

Kobieta jest szczęśliwa, gdy kocha

Tak, kobieta jest szczęśliwa, gdy jest zakochana ze wzajemnością. Nic tak bardzo nas nie raduje jak perspektywa spotkania z ukochanym facetem. I nic tak nie smuci, jak świadomość, że idziemy na randkę z kimś, kto jest fajny i dobry, ale nie potrafimy go pokochać. Wówczas serce pęka na milion kawałeczków, mamy ochotę uciekać, płacząc.

Dodaj komentarz