Miłość i związki

6 powodów, dla których kobieta nie okazuje ci czułości

czułość w związku

W ogóle mogłoby się wydawać, że kobiety są wręcz stworzone do okazywania czułości. We wszystkich filmach i serialach to kobieta przytula, całuje i gładzi po włosach mężczyznę. Jest to niewątpliwie miłe dla faceta, jeśli lubi czułości. Niestety, wiele współczesnych kobiety tego nie robi. Przedstawiamy 6 powodów, dla których kobieta nie okazuje ci czułości. Niektóre z nich są bardzo oryginalne, dlatego możesz poczuć się zaskoczony.

Ona boi się twojej agresji

Tak, niektóre kobiety wyjątkowo boją się męskiej agresji stanowiącej odpowiedź na przekraczanie ich granic. Czasem wynika to z okropnych doświadczeń z przeszłości. Jeśli ona trafiła na partnera, który krzyczał na nią i odpychał ją, gdy chciała się przytulić, bo on nie ma ochoty, akurat musi przejść kolejny level w swojej strzelance, to ona boi się okazywać uczucia.  W jej przekonaniu jest to niebezpieczne zachowanie, bo można za nie oberwać. Lepiej nie przekraczać męskich granic i stref komfortu, bo możemy się spotkać z nieprzyjazną reakcją. Oczywiście, tamten facet to był oryginał, ona wie, że nie każdy mężczyzna się tak zachowuje, ale włączają jej się hamulce i wentyle bezpieczeństwa.

Jest przekonana, że uznasz ją za namolną

Kobiety nie chcą, aby mężczyzna widział w nich namolną istotę, która nachalnie się do nich dobiera. Uwierz, każda z nas przynajmniej raz w życiu padła ofiarą molestowania.  To był często przypadkowy facet, który niespodziewanie nas klepnął, złapał za rękę lub objął w pasie.  To było bardzo nieprzyjemne doznanie. Dlatego mamy zakodowane z tyłu głowy: szanuj granice ludzkiej intymności i ich nie przekraczaj bez zgody drugiej strony. Ona się boi, że jak zacznie cię obejmować, to ty nie będziesz z tego faktu zadowolony.

Nie chce, abyś zerwał kontakt

Kobiety czasem boją się, że jak zaczną ci okazywać czułość, to ty zerwiesz kontakt i uciekniesz od nich. Niestety, tak często się dzieje. Faceci zakładają wątki w internecie: ona często się do mnie tuli i to mnie przytłacza, muszę zakończyć tę znajomość.  Znamy się dopiero 2 miesiące, a ona przesadza.  Kobiety od razu zakładają, że mężczyźni nie lubią namolności. Od czułości ze strony kobiet włącza im się reakcja ucieczki.

Ma złe doświadczenia z przeszłości

Nie odkryjemy Ameryki, jeśli stwierdzimy, iż nasza przeszłość w znacznej mierze rzutuje na teraźniejszość. Jeśli jej facet lub ojciec nienawidził przytulania, to ona zapamiętuje mężczyzn jako oschłe stworzenia, do których lepiej nie zbliżać się dla własnej dobra. Co innego, jeśli on sam mnie przytuli i pocałuje, ale tak lepiej się trzymać z daleka.  Można pogadać, a gdy nie ma humoru, to nawet i tutaj lepiej zejść z drogi i nie rozjuszać byka.

Boi się, że poczujesz się molestowany

To może wydawać się zabawne, ale takie nie jest dla kobiet. One naprawdę nie lubią być molestowane i często mają przez to problem z wyczuciem chwili. Zobacz, do ciebie jako faceta nikt się nigdy nie dobierał na siłę. Do niej jako kobiety tak. I rezultat jest taki, że ona boi się przekraczać twoje granice. Szanuje je i ciebie, za nic w świecie nie chce, abyś poczuł dyskomfort.

Nie wie, kim dla ciebie jest

Kochanką, znajomą czy kimś więcej. Kochanka i znajoma nie powinna być za bardzo czuła, bo nie o to chodzi w relacjach o tym statusie. Jeśli jasno nakierujesz relację, pokazując, że lubisz czułość, dotyk itp., to nie będziesz miał problemów z otrzymywaniem tego, co lubisz.

Dodaj komentarz