Miłość i związki

6 cech faceta, bez których nie ma czego szukać u kobiety

idealny facet

Kobiety, gdy szukają stałego związku, stają się naprawdę wymagające. Nie chodzi tutaj o stawianie absurdalnych wymagań w stylu: ma wyglądać jak Rui Patricio, zarabiać jak prezes Microsoftu, jeździć najnowszym Ferrari etc.  Panie zwracają uwagę, czy mężczyzna w ogóle nadaje się na partnera. Jeśli nie ma pewnych cech, to znaczy, że zwyczajnie nie nadaje się do tej roli. Z samej soli chleba nie upieczesz. Przedstawiamy 6 cech faceta, bez których nie ma czego szukać u kobiety.

 

Odprowadzanie do domu

Świat oszalał, faceci są coraz mniej męscy i coraz bardziej tchórzliwi. Gdybyś zapytała swojej mamy, usłyszałabyś, że mężczyzna dawniej zawsze odprowadzał kobietę do domu. Jeśli posłuchasz swoich kolegów, dowiesz się, że to relikt przeszłości. Po co ją odprowadzać? Jest dorosła i przecież sama czasem wraca do domu wieczorami. Poza tym znajomi nie odprowadzają i ich dziewczyny wciąż są ich dziewczynami. No cóż, może parę kobiet nie przerazi perspektywa nocnego powrotu do domu w pojedynkę, ale większość jednak wymaga od mężczyzny, by ten stanął na wysokości zadania. Facet, który zawsze odprowadza kobietę do domu i często po nią też przyjeżdża, jawi się jako dobry materiał na partnera. Za swoją postawę już zyskuje ogromnego plusa. W końcu z nim możemy bezpiecznie pójść na miasto czy spacer, nie bojąc się, że o 3 nad ranem przyjdzie nam samym wracać do domu ciemnymi ulicami. Jeśli kobieta ma myśleć poważnie o mężczyźnie, to on musi otaczać ją ochroną i troską. Zapewniać poczucie bezpieczeństwa. Wyobrażasz sobie związek z facetem, który mówi ci o 24, żebyś sobie złapała nocny i jakoś wróciła do domu, bo on jest zmęczony? A może wyobrażasz sobie, że macie wspólne dziecko i to ty z nim pomykasz ciemnymi ulicami, bo trzeba wejść na wyższy level?

Umiejętność wysłuchania bez krytyki

Mężczyźni w większości nie umieją tego zrobić, przez co dostają żółtą kartkę.  Masz najlepszą przyjaciółkę i oczekujesz, że facet będzie w pewnych sytuacjach zachowywał się podobnie jak ona. Co robi twoja kumpela, gdy jest ci smutno i chcesz pogadać? Pyta, co się stało i pozwala ci opowiedzieć o twoich przeżyciach. W międzyczasie dopytuje o szczegóły, ale z pewnością cię nie krytykuje. Ona też nie rzuca od razu złotych porad. Cierpliwie słucha do końca i wtedy mówi, co możesz zrobić w zaistniałej sytuacji. Okazuje też zrozumienie dla twoich emocji: też bym się wkurzyła, moja znajoma też się kiedyś tak zachowała.  Kobiety oczekują od mężczyzny, że ten je cierpliwie wysłucha. Na koniec spróbuje powiedzieć coś wspierającego i dopiero wtedy udzieli rady. Facet, który rozumie, że kobieta musi się wygadać, to prawdziwy skarb.

Akceptacja kobiety

Żadna z nas nie chce słuchać, że przydałoby jej się schudnąć/przytyć, że powinna coś wreszcie zrobić ze swoim biustem, że nowa sukienka jest ohydna itp.  Kobiety szukają w mężczyźnie akceptacji, a tę wyrażają m.in. komplementy. Oczywiście facet może powiedzieć: ta sukienka ci nie pasuje, moim zdaniem ta będzie lepsza, bo podkreśli twoją talię, zgrabną pupę etc. Ważny jest jednak sposób wypowiedzi.  We wszystkim dobrze wyglądasz, ale najbardziej podobasz mi się w spodniach, brzmi lepiej niż: powinnaś zacząć nosić spodnie. Kobiety, które rzadko lub wcale słyszą komplementy z ust mężczyzny, nie czują się przez niego akceptowane, a to wiele utrudnia.

Znajomość znaczenia słowa nie

Kobiety czasem odmawiają seksu, wyjścia itp., dlatego ważna jest dla nich reakcja mężczyzny. Prawdziwy facet nie dostaje szału, nie mści się, nie złości, nie wyładowuje na partnerce swojej agresji i niezadowolenia. Mężczyzna, który cię szanuje, nie będzie zmuszał cię do zmiany decyzji. Jeśli nie masz dzisiaj ochoty na seks, to nie ucieknie, nie przestanie cię nagle przytulać etc. On to zrozumie i nadal będzie dla ciebie miły.

Brak egoizmu w łóżku

Zwróć uwagę, jak on traktuje cię w łóżku. Kobiety podświadomie uciekają od mężczyzn, którzy są egoistami w sypialni. Jeśli on podczas seksu chce tylko rozładować własne napięcie, jak najszybciej doprowadzić do penetracji i ma w nosie, że potrzebujesz gry wstępnej, czułości, od razu zamkniesz się na erotyczne igraszki. Zaczniesz mieć przedłużający się okres, migreny i mnóstwo pracy. To znak, że twoje ciało i umysł bronią się przed facetem, który nie zasługuje na to, aby z tobą sypiać.

Czułość

Cóż, facet, który jest jak skała lodu, nie wzbudza w nas ciepłych uczuć i chęci wejścia w bliższą relację. Trafiając na emocjonalnego troglodytę, chcesz jak najszybciej zmienić jego towarzystwo na towarzystwo swojej najlepszej przyjaciółki, która przytuli cię, gdy masz gorszy nastrój.  Kobiety podświadomie uciekają przed chłodnym mężczyzną, stawiają wokół siebie mur i same stają się chłodne, gdy trafiają na taki typ faceta. Jednak czułość stanowi podstawę związku, bez którego nie ma on racji bytu.

Komentarze

Mindi

5 lat temu

Oto marzenie kobiety. Chyba nic więcej nie oczekiwałabym od mojego mężczyzny. W życiu bywa różnie, troszkę trzeba iść na ustępstwa, trochę oczekiwać i trochę wymagać, zarówno od siebie jak i partnera. Wtedy jest bardzo dobrze 🙂

Zostaw komentarz