Miłość i związki

5 sytuacji, kiedy powinnaś zakończyć znajomość z facetem

kiedy należy się rozstać z facetem

Czasem tak bywa, że nawet największa miłość nie jest w stanie przetrwać przeciwności losu, jakie napotyka na swej drodze. Uczucie jest bardzo ważne, ale nie warto poświęcać się dla niego. Choć dziś jest ci smutno i ciężko na sercu, za jakiś czas poznasz lepszego mężczyznę i wtedy odkryjesz, że miłość nie musi wiązać się z cierpieniem. Przedstawiamy 5 sytuacji, kiedy powinnaś zakończyć znajomość z facetem.

Przemoc

Jeśli on cię bije, wyzywa lub szantażuje emocjonalnie, to znak, że  od tego faceta trzeba uciekać. Jeśli nie lubisz klapsów, a on potrafi ci nieźle przywalić w żartach lub podczas seksu, to znaczy, że nie szanuje twoich granic, które mu wyraźnie wytyczyłaś.  Przemoc jest nieakceptowalna. Nieważne, czy cię bije, wyzywa od szmat czy szantażuje, że jeśli teraz nie rzucisz dla niego wszystkiego, to będzie koniec. On nie może tobą manipulować, to forma przemocy psychicznej. Doskonale wie, że tobie na nim zależy i podstępnie wykorzystuje to, aby coś ugrać…  Pamiętaj, że ktoś, kto uderzył cię raz, uderzy też po raz drugi. Nawet jeśli dla niego to był niewinny klaps, to dla ciebie może to być całkowita utrata zaufania. Teraz  gdy będziesz z nim sam na sam, zaczniesz się zastanawiać, czy on cię uderzy. Przestałaś się bowiem czuć przy nim bezpiecznie.

On w ogóle nie chce uprawiać z tobą seksu

Jeśli on unika seksu z tobą, wiecznie nie ma ochoty, nie chce cię dotykać etc., to znak, że trzeba zastanowić się nad tą relacją. Rozumiemy, że on może mieć okresowe problemy z libido, ale powinien coś z tym zrobić. Związek z mężczyzną, który nigdy nie ma ochoty na seks, jest pozbawiony jakiegokolwiek sensu, bowiem  będziesz w nim traciła tylko poczucie własnej wartości. Gdy odejdziesz, przecierpisz swoje, to znajdziesz faceta, który nie będzie mógł doczekać się, kiedy założysz dla niego sukienkę, szpilki i pończochy. Nie będziesz musiała się dopraszać o seks i szukać różnych sposobów, aby do niego dotrzeć. Nowy facet, będzie miał na ciebie wielki apetyt i zacznie ci wysyłać SMS-y, że nie może się doczekać, kiedy złapie za twoje apetyczne pośladki.  W zdrowej relacji damsko-męskiej jest miejsce na erotykę.

Ciągle cię krytykuje

Jeśli jemu ciągle nie podoba się, jak się ubierasz, jak się zachowujesz, z kim się spotykasz, to w pewnym momencie zaczniesz się go bać. Przestanie być dla ciebie najważniejszym facetem na świecie, bo sam rozsadzi tę znajomość od środka. Krytykanctwo to zabójca miłości.  W pewnym momencie przestaniesz mu ulegać i zaczniesz robić wszystko na przekór.  Ciągłe krytykowanie partnera świadczy o braku akceptacji, a tym samym miłości. Poza tym obniża poczucie wartości drugiej osoby. Z takiej relacji trzeba się ewakuować.

Ogląda się za innymi i wzbudza w tobie zazdrość

Jeśli on ogląda się za innymi, umawia się z nimi, koresponduje i celowo wzbudza w tobie zazdrość, to wiedz, że coś się dzieje. I to jest coś bardzo negatywnego, co należy ukrócić, rozstając się z nim. Szanuj siebie i daj sobie szansę na szczęście.

Rani cię

On jest dla ciebie okrutny. Mówisz mu, że za nim tęsknisz, a on cię rani. Nie możesz zachowywać się przy nim swobodnie i okazywać uczuć, bo wiesz, że możesz za to boleśnie oberwać. Jeśli boisz się nawet do niego napisać, podejść do niego, gdy stoi z kumplami, to znak, że w waszej relacji dzieje się naprawdę źle. Musisz się z nim rozstać, chyba że on zechce zmienić swoje zachowanie i przestanie cię ranić, nie odpisując na wiadomości, będąc niemiłym przez telefon etc.  Sam zacznie cię przytulać i reagować pozytywnie, gdy ty to robisz.

Dodaj komentarz