Miłość i związki

5 sposobów na wzmocnienie związku

jak wzmocnić związek

O miłość trzeba dbać, aby później nie żałować.  Tylko od naszych zabiegów pielęgnacyjnych zależy, ile przetrwa to piękne uczucie przynoszące nam mnóstwo szczęścia. Miłość jest jak delikatny kwiat, który trzeba codziennie podlewać niewielką ilością wody.  Przedstawiamy 5 sposobów na wzmocnienie związku, dzięki którym zredukujemy ryzyko rozstania. Gdy między dwojgiem ludzi dobrze się dzieje, to żadne nawet przez chwilę nie pomyśli o tym, aby odejść. W końcu nikt o zdrowych zmysłach nie porzuca swojego szczęścia. Jeśli chcesz, aby twój partner w ogóle nie myślał o rozstaniu, musisz umacniać łączącą was więź.

Miej zawsze czas dla partnera i spędzaj go w miły sposób

To absolutna podstawa jakiejkolwiek relacji międzyludzkiej, musimy znaleźć czas dla drugiej osoby. W dzisiejszych czasach nie jest o to łatwo. W końcu każdy z nas pracuje, nierzadko po 12 godzin i w systemie zmianowym. Na dodatek mamy swoich rodziców, rodzeństwo i przyjaciół, którym powinniśmy poświęcać należytą uwagę i troskę. W dzisiejszym zabieganym świecie często wygospodarować czas dla ukochanej osoby, ale dla chcącego nic trudnego. Człowiek, który czuje się kochany, nigdy nie odejdzie do kogoś innego, ponieważ otrzymuje w związku wszystko, czego potrzebuje do pełni szczęścia. Jeśli pracujesz w systemie zmianowym i mijasz się z partnerem, wykorzystaj każdą godzinę, którą możecie spędzić na wspólnym spacerze, rozmowie w kawiarni czy oglądaniu nowego filmu. Róbcie razem miłe rzeczy i widujcie się najczęściej jak to możliwe. Nie chodzi o to, by osaczać partnera, zabraniać mu wyjść z kumplami, lecz o to, aby poświęcać mu uwagę i czas.  Naprawdę nawet w najbardziej zabieganym tygodniu można się spotkać, chociażby na godzinkę i praca nie jest tutaj żadnym usprawiedliwieniem. Osoba, której zależy na partnerze, zrobi wszystko, aby się zobaczyć w przelocie. W końcu miłość potęguje tęsknotę. Skoro na co dzień zdarza nam się boleśnie odczuwać nieobecność przyjaciółki, to co dopiero mówić o tęsknocie za ukochanym facecie. Gdy ta się pojawia, nie umiemy spać i jeść. Nic nas nie cieszy i mamy problemy z koncentracją.

Zamiast kłócić się, wyjaśniaj problemy

Nie sprzeczaj się z partnerem w taki sposób, aby sprawić mu przykrość. Pamiętaj, że ludzie, którzy się kochają, nie sięgają po rozwiązania, które mogą zranić drugą stronę. To normalne, że podczas kłótni chciałabyś, aby twoje było na wierzchu, ale spróbuj postawić na uczciwość. Otwórz się na argumenty drugiej strony, spokojnie ich wysłuchaj. Może on ma trochę racji. Wyjaśnij mu spokojnie swoje stanowisko. Gdy jesteś zła, łatwo dajesz ponieść się emocjom, jednak pójście za impulsem to kiepskie rozwiązanie. Na pewno po chwili pożałujesz zbyt raptownych posunięć i słów wypowiedzianych w gniewie. Staraj się merytorycznie rozwiązywać konflikty. Jeśli uważasz, że partner nie ma dla ciebie czasu, to mu to powiedz. Możesz zasugerować, że czujesz się odepchnięta tak, jakby on chciał zerwać kontakt, ale nie potrafił ci tego powiedzieć wprost, dlatego uciekał się do innych metod.  Jeśli mu na tobie zależy, to spokojnie cię wysłucha. Ty także postępuj podobnie. Wymagasz dobrego traktowania, to postępuj w ten sam sposób z innymi ludźmi.

Mów mu miłe rzeczy i powtarzaj, że go kochasz

Mężczyźni też potrzebują komplementów. Jeśli jesteście w związku, łatwo można przejść do porządku dziennego nad takimi sprawami jak pociąg fizyczny czy umiejętności, które doceniamy w partnerze. Twój facet jest nieziemsko przystojny i na dodatek umie sam wymienić koło w samochodzie? Doceń to. Niech wie, że wciąż na ciebie silnie działa i masz ochotę zerwać z niego ubranie. Doceń to, że naprawia w domu wszystkie usterki, w końcu sama byś sobie z nimi nie poradziła, a nie jest dziś rzeczą oczywistą, że mężczyzna potrafi poradzić sobie z jakąkolwiek domową awarią. Wielu facetów nie umie posługiwać się młotkiem  i śrubokrętem, chwal więc swój skarb.

5 sposobów na wzmocnienie związku. Bądź czuła

Nieważne, czy jesteście ze sobą pół roku czy sześć lat, on każdego dnia zasługuje na drobne czułości. Pocałuj go w usta, przytul się do niego, gdy masz na to ochotę. Na zakupach chwyć go za rękę, pogładź po twarzy, gdy jest smutny. Z takich drobnych, codziennych gestów składa się szczęście, którego tak bardzo pragniesz. Nie tylko kobiety potrzebują czułości, mężczyźni również na nią liczą, tylko po prostu nie mówią o tym wprost. Panie często narzekają na swoich partnerów, że ci mogliby je częściej przytulać. Panowie tego nie robią, bo zwyczajnie im się na to nie pozwala. Wychowano ich na chłodnych, opanowanych i silnych facetów, trudno więc przyznać im się do słabości, w tym wypadku potrzeby bycia przytulanym.

 

Uprawiaj regularnie seks

Udany związek to także udane życie erotyczne, wiele osób zapomina, że seks wzmacnia więź między partnerami. Na dłuższą metę związek bez seksu jest jak dom bez łazienki. Niby da się żyć, ale jest jakoś tak niewygodnie i mało satysfakcjonująco.  Nie chodzi o to, że musicie uprawiać seks codziennie, niech to będzie nawet raz na jakiś czas, byle regularnie i  z prawdziwym zaangażowaniem. Nie każdy seks musi kończyć się obopólnym orgazmem, ale dobrze, gdy obie strony dają z siebie wszystko, by sprawić przyjemność drugiej osobie. Mogą robić to nieporadnie, ale ważne, że naprawdę angażują się emocjonalnie w relację erotyczną.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (6)

pati25

5 lat temu

Są to sposoby na wzmocnienie związku.Tak jak kobieta zachowuje się w stosunku do mężczyzny to tego samego oczekuje od swojego partnera

Aneta

5 lat temu

Ludzie czasem chyba zapominają,że takie proste rzeczy pozwalają miłosci trwać, nie pielęgnowane zwiazki, tak samo jak rozliny po pewnym czasie umierają 🙁

    linea

    5 lat temu

    Trzeba dbać bo tylko wtedy miłość będzie rosła w siłę. Im bardziej dbamy o swój związek tym jest on bardziej trwały.
    Oczywiście pod warunkiem, że obu stronom na tym zależy, ale to akurat widać czy tylko my dokładamy żaru do tego związku czy nasz partner też. Jeśli nie widzimy zaangażowania z drugiej strony to z czasem coś się zaczyna wypalać.

Mindi

5 lat temu

Jestem tego samego zdania, że o związek trzeba dbać, obojętnie ile lat jest się ze sobą. Pomimo wielu obowiązków znajdujemy z mężem czas dla siebie. Co jakiś czas wyjeżdżamy na weekend aby spędzić czas tylko ze sobą.

Irena

5 lat temu

Dla mnie i mojego partnera jest oczywiste, że musimy dbać o nasz związek i tak też robimy. Mamy swoje rytuały. Codzienne pocałunki, przytulanie czy wzajemne komplementy to normalność. A poza tym wspieramy się we wszystkim co robimy, ufamy sobie, ale przede wszystkim nie ukrywamy niczego przed sobą co jest ważne w związku. Oboje nie lubimy się kłócić, więc jeśli są jakieś odmienne zdania staramy się to od razu wyjaśnić.

dulcynea

5 lat temu

W tym zwariowanym świecie , gdy się ciągle spieszymy musimy zauważać siebie. Trochę zwolnić , choć na chwilę, by dać partnerowi pewność że nam z nim dobrze , że go kochamy i doceniamy .
Ciekawy artykuł !

Zostaw komentarz