Styl życia

5 sposobów na tanie podróże – jak i na czym warto oszczędzić?

5 sposobów na tanie podróże

Grafika dostarczona przez partnera

Wysokie koszty podróży i życia na miejscu to najczęstsze powody, przez które wiele osób nie decyduje się na coroczne wczasy. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym można znaleźć tańsze bilety i zorganizować niedrogie wakacje. Nasze wskazówki pomogą Ci w obniżeniu kosztów wycieczki bez względu na obrany wcześniej kierunek. Poznaj 5 sposobów na tanie podróże i dowiedz się, na czym warto zaoszczędzić!

Zakup biletu z wyprzedzeniem

Wbrew powszechnym przekonaniom oferty last minute nie zawsze są najkorzystniejszym rozwiązaniem dla podróżujących turystów. Wobec tego, kiedy możesz liczyć na obniżone koszty biletów? Rezerwując bilet z wyprzedzeniem – tak jak bagaż i usługi dodatkowe!

Im wcześniej kupimy bilet na lot rejsowy, tym większe prawdopodobieństwo znalezienia atrakcyjnej ceny. Możesz również śledzić promocje lotnicze i skorzystać z promocji na wybrane trasy. Z jak dużym wyprzedzeniem warto dokonać zakupu? Przyjmuje się, że najkorzystniejsze oferty są dostępne od 7 do 12 tygodni wcześniej.

Wcześniejsza rezerwacja bagażu i usług

Zależy Ci na obniżeniu ogólnych kosztów wakacji? Rezerwuj bagaż z odpowiednim wyprzedzeniem! Ta zasada odnosi się również do usług dodatkowych oferowanych przez linie lotnicze i biura podróży. Spora część przewoźników umożliwia wcześniejsze opłacenie nadbagażu. W takim przypadków cena za dodatkowe kilogramy jest zawsze niższa niż opłata karna na lotnisku.

Zależy Ci na ubezpieczeniu podróżnym i parkingu bezpośrednio przy lotnisku? Być może Twoim towarzyszem w podróży jest zwierzak? Pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji usług dodatkowych! Dzięki temu będziesz w stanie precyzyjnie zaplanować wydatki i zmniejszyć końcowy koszt podróży.

Koszty życia na miejscu

Korzystna cena biletów nie zawsze przekłada się na znaczne obniżenie kosztów podróży. Szczególnie istotnym aspektem są również koszty życia na miejscu! Planując wakacje, zwróć uwagę na orientacyjne ceny produktów spożywczych, dań w restauracji i regionalnych atrakcji. Doskonałym przykładem są wczasy all inclusive na Male. W tym przypadku koszty życia na miejscu potrafią w znacznym stopniu nadszarpnąć Twój portfel. Dlatego też w niektórych krajach zdecydowanie bardziej opłaca się korzystanie z pakietów all inclusive, ponieważ koszty planowania wyjazdu we własnym zakresie mogą być znacznie wyższe.

Wakacje w tańszej destynacji

Kolejnym sposobem na oszczędzenie jest wybranie tańszej destynacji. Czasem lepiej jest polecieć do mniej popularnych miejsc, gdzie ceny biletów i noclegów są niższe. Można również rozważyć lato w Europie, zamiast wakacji w egzotycznej dalekiej destynacji. Wczasy spędzone w Grecji są znacznie tańsze niż luksusowa wycieczka na Zanzibar. Pomimo tego atrakcyjność Krety, Rodos i Korfu jest taka sama jak w przypadku wspomnianej wyspy na Oceanie Indyjskim.

Rezygnacja z dodatkowych udogodnień

Dobrym sposobem na oszczędności jest też rezygnacja z wygodnych, ale droższych opcji podróży, takich jak np. bilet w pierwszej klasie czy rezerwacja miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi. Zamiast tego można wybrać tańszy bilet z klasą ekonomiczną.

Poznaj najkorzystniejsze oferty Last Minute na Exim Tours i wybierz idealny kierunek dla siebie!

Dodaj komentarz