Fitness Ruch to zdrowie

5 sposobów na aktywne spędzenie urlopu

5-sposobow-na-aktywne-spedzenie-urlopu

Urlop to nie tylko okazja do odpoczynku ale także do aktywnego spędzenia czasu. Planując wolne dni warto pomyśleć nad ciekawymi formami aktywności.

W okresie letnim pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Trochę zdrowego ruchu zapewni nam piękną sylwetkę i dobrą zabawę, znacznie lepszą od ciągłego wylegiwania się na kocu.

Aktywne spędzenie urlopu – rowerowe wycieczki

Praktycznie w każdym regionie kraju znajdziemy liczne trasy rowerowe. Wycieczka rowerowa wśród malowniczych pejzaży zachwyci niejednego turystę. Taka forma aktywności nie wymaga specjalnych nakładów finansowych. Wystarczy rower, a jeśli nie posiadamy własnego, możemy zawsze skorzystać z wypożyczalni. Przygotujmy więc rower i w drogę! Być może odkryjemy podczas takich wycieczek wyjątkowe miejsca, o których nie mieliśmy do tej pory zielonego pojęcia.

Kajakiem przemierzając okolicę

Spływy kajakowe to idealna opcja dla osób lubiących poczuć dreszczyk emocji. Górskie tereny, świeże powietrze i woda zapewnią nam dostateczną rozrywkę. Na kajaki możemy wybrać się samemu czy z bliskimi. W miasta także znajdziemy przystanie, które wynajmują odpowiedni sprzęt. Oglądanie okolicy z perspektywy rzeki może być bardzo interesujące. Spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Wyjazd w góry

Wyjazd w góry to okazja do licznych wycieczek. Górskie szlaki prowadzące przez lasy i piękne zakątki zachęcają do wyprawy na łono natury. Piesze wycieczki i czyste powietrze wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Całe zmęczenie z pewnością zrekompensuje nam wspaniały widok ze zdobytego szczytu.

Kijki w dłonie

Nordic walking to coraz bardziej popularny sport. Taka technika chodzenia jest alternatywą dla biegaczy czy miłośników pieszych wycieczek. Maszerowanie z kijkami w parku zapewni nam znakomity trening mięśni oraz stawów. Do tego będziemy mogli zwiedzić okolicę, ciesząc się z wolnego czasu.

Wyprawa do parku linowego

Park linowy do znakomita atrakcja. Liny podwieszone wysoko pomiędzy drzewami i wszelkie przeszkody staną się wyzwaniem i okazją do wspólnego spędzenia aktywnego czasu. Taka forma dostraczy wrażeń i przygód nie tylko najmłodszym.

Jest wiele propozycji spędzenia aktywnego urlopu. Wybierzmy najlepsze rozwiązanie i cieszmy się wolnym czasem, w pełni korzystając z każdej chwili.

Katarzyna Antos

Komentarze (8)

Emilly27k

8 lat temu

Tess ma rację, że najczęstszą wybieraną formą wypoczynku jest rower. Jest to miły relaks.
Podczas jazdy, możemy obserwować świat i uśmiechać się po drodze. :)))

Tess

8 lat temu

To proste pomysły, niektóre można zrealizować nawet w mieście bo teraz parki linowe są częściej spotykane a na rower zawsze można się wybrać 🙂

pati25

8 lat temu

Fajne propozycje na wakacyjny wypoczynek.Wszystkie mi się podobają.Wybrałabym te pięć sposobów.Nie ma to jak czynny wypoczynek

drobina

8 lat temu

U mnie park linowy też odpada, mam lęk wysokości od dosyć dawna:\ Pozostałe propozycje biorę w ciemno – na pierwszy ogień spływ kajakowy. Cudo! 🙂 Ostatnio kajakiem pływałam w latach siedemdziesiątych. To były czasy – cudowne, beztroskie lata… :-*:-):-X

sirena46

8 lat temu

Świetne propozycje na aktywne spędzenie wolnego czasu.
Ja przyjmuję wszystkie, no może oprócz wyprawy do parku linowego. 🙂

dulcynea

8 lat temu

Fajne i ciekawe propozycje spędzania aktywnego wypoczynku.
Trzy z pięciu wybieram z wielką przyjemnością:-d
Na razie do urlopu daleko, ale będę korxystać z każdej chwili.

Zostaw komentarz