Poradniki Styl życia

5 sposobów, dzięki którym poprawisz swoją znajomość języków obcych

5-sposobow-dzieki-ktorym-poprawisz-swoja-znajomosc-jezykow-obcych

W dzisiejszych czasach znajomość co najmniej jednego języka obcego jest koniecznością. Wynika to z kierunku, w jakim rozwija się rynek i ma związek z globalizacją. Jak poprawić swoją znajomość języka obcego? Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów.

Korzystając z naszych porad, poprawisz znajomość języka obcego, z którym wcześniej miałaś do czynienia. Nasze wskazówki mogą okazać się również pomocne przy oswajaniu nowego języka, ale lepiej sprawdzą się w przypadku osób, które pragną wzbogacić swoją dotychczasowe słownictwo.

Czytaj artykuły w języku obcym

Zanim przystąpisz do realizacji tego punktu, zastanów się, jaka tematyka najbardziej cię interesuje. Nie ma powodu, dla którego po powrocie z pracy miałabyś katować się nieciekawymi informacjami w języku obcym. Lubisz poznawać makijażowe nowinki? Znajdź bloga urodowego pisanego w języku obcym, który chciałabyś opanować do perfekcji. Jesteś podróżniczką-pasjonatką? W Internecie z pewnością znajdziesz wiele stron relacjonujących wyprawy do odległych zakątków świata. Interesująca tematyka stanowi klucz do sukcesu, łącząc przyjemne z pożytecznym, poszerzysz swój zasób słownictwa i zapoznasz się z nowinkami z dziedziny, którą się pasjonujesz.

Obawiasz się, że nie zrozumiesz przesłania artykułu? Swoją przygodę z lekturą zagranicznych stron internetowych rozpocznij od witryn, których autorzy posługują się prostym językiem. Warto również zmienić swoje nastawienie. Nie musisz znać wszystkich słówek wykorzystanych w tekście, aby zrozumieć jego przekaz, wiele wynika z kontekstu wypowiedzi. Utwórz plik na komputerze, w którym każdego dnia będziesz spisywała nowe słówka wraz z ich tłumaczeniem. Powtarzaj je kilkukrotnie każdego dnia, a zobaczysz, że z czasem twoje umiejętności językowe ulegną znaczącej poprawie.

Chcesz poprawić znajomość języków obcych? Słuchaj piosenek!

Jesteś słuchowcem? W twoim przypadku wykonywane w języku obcym stanowią najprostszą drogę do sukcesu. Sprawdź tekst ulubionego utworu w Internecie, wypisz z niego wszystkie słówka i zwroty, których nie rozumiesz. Następnie sięgnij po słownik i przetłumacz terminy, które nic ci nie mówią. Dzięki temu zadaniu nie tylko poznasz tekst ulubionej piosenki i zrozumiesz jej przekaz, ale też nauczysz się poprawnej wymowy. Nie wstydź się śpiewać podczas podróży samochodem, przygotowywania obiadu itp. Nucąc ulubiony utwór, szybciej przyswoisz nowe zwroty.

Tamara

W dzisiejszych czasach znajomość co najmniej jednego języka obcego jest koniecznością. Wynika to z kierunku, w jakim rozwija się rynek i ma związek z globalizacją. Jak poprawić swoją znajomość języka obcego? Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów.

Oglądaj filmiki na Youtube

Filmiki na Youtube wielu osobom pozwoliły rozwinąć umiejętności językowe. W ich przypadku należy kierować się podobnymi zasadami jak w przypadku artykułów. Znajdź tematykę, którą pragniesz zgłębić i poszukaj filmików, które ci to umożliwią. Zawsze chciałaś nauczyć się rozcierać cienie? Nic straconego, w Internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali przygotowanych przez wizażystki. Z czasem zrozumiesz również znaczenie słówek opisujących kosmetyki i czynności wykonywane podczas makijażu.

Spróbuj rozmawiać z córką po angielsku

Można świetnie rozumieć angielski, biegle pisać w tym języku, ale kompletnie nie radzić sobie z wymową zagranicznych zwrotów. Aby poćwiczyć język mówiony, poproś o pomoc kogoś z krewnych lub znajomych, kto włada językiem, który pragniesz lepiej opanować. Nie zrażaj się początkowymi trudnościami, złą wymową, błędami gramatycznymi. Najważniejsza jest komunikatywność, obcokrajowiec, który przyjedzie do Polski i zapyta cię o drogę do centrum handlowego, nie będzie zwracał uwagi na błędy językowe, których się dopuścisz. Z każdym kolejnym dniem twój akcent będzie lepszy, a wypowiedź bardziej płynna.

Otwórz się na nowe znajomości

Warto zadbać o codzienny kontakt z językiem obcym, im rzadziej z niego korzystamy, tym więcej słówek zapominamy. Nie każdy z nas wykorzystuje angielski w swojej pracy, więc warto nawiązać międzynarodowe znajomości na zagranicznych forach i portalach społecznościowych. Codzienna rozmowa na luźne tematy takie jak uroda, zdrowie, fitness z pewnością poprawi twoje umiejętności. Nie bój się błędów językowych. Ta metoda nauki ma jeszcze jedną zaletę, pozwala zapoznać się z mową potoczną.

Niezależnie od tego, którą/-e metody nauki języka wybierzesz, pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Nawet uczenie się dwóch-trzech słówek dziennie po kilku miesiącach przyniesie wymierne rezultaty. Nie trać kontaktu z językiem obcym i staraj się korzystać z niego każdego dnia.

Tamara

Komentarze (6)

pati25

6 lat temu

Artykuł bardzo pożyteczny :-X Rady jak najbardziej cenne.I warto stosować się do nich ucząc się języka obcego.Właśnie dzięki nim nauka będzie szybsza,lepsza

Mindi

6 lat temu

Czytam wszystkie porady, które podpowiadają jak się uczyć języka obcego. Mobilizują mnie do sięgnięcia po książkę czy też CD z nauką języka. Metod jest dużo ale najważniejsza jest systematyczność, muszę o tym pamiętać 🙂

drobina

6 lat temu

Cenne rady. Postaram się z nich skorzystać. Kiedyś nieźle sobie radziłam z językiem angielskim, potem straciłam z nim kontakt na długie lata i na…”efekty” nie trzeba było długo czekać:( Dzisiaj sporo rozumiem, ale wstydzę się rozmawiać w tym języku, bo wiem, że robię błędy w mówieniu. Mam nadzieję, że z pomocą moich dzieci uda mi się co nieco nadrobić:-X
W latach szkolnych miałam też przygodę z językiem włoskim, do którego ostatnio próbuję się przyłożyć. Brakuje mi jednak czasu i cierpliwości:P:-X:
Na pociechę zostaje mi niezła znajomość języka rosyjskiego, ale czy jeszcze mi się przyda?:-X 😛

stazyz

6 lat temu

Ja troszeczkę się zaniedbałam i prawie wszystko czego się nauczyłam – zapomniałam(sick)A tak mi fajnie szło-_- Nic muszę się zabrać od początku oczywiście skorzystam z dobrych rad:P

Zostaw komentarz