Miłość i związki

5 SMS-ów, których nigdy nie powinnaś wysyłać do faceta

zakazany sms

SMS to w dzisiejszych czasach normalna droga komunikacji z drugą osobą, w tym z mężczyzną, z którym się spotykamy.  Nic dziwnego, że chętnie ją wykorzystujemy w codziennym życiu. Przedstawiamy 5 SMS-ów, których nigdy nie powinnaś wysyłać do faceta.

Dlaczego nie odpisujesz?

Nie poniżaj się, wystarczy, że napisałaś raz. Nie odpisał. To niech spada. Jego strata. Naucz się wysyłać wiadomość tylko raz. Zechce odpisze, nie zrobi tego, kolejnej już nie otrzyma. Ty się więcej do niego nie odezwiesz i nie będziesz poniżać. To jest po prostu niekulturalne. Nie masz co żebrać o uwagę osoby, która jest źle wychowana. I nie żałuj, że napisałaś. To normalne, że ludzie, jak chcą pogadać, to piszą, dzwonią etc. Nie ma w tym żadnej filozofii. Jak ktoś ma problem, żeby po ludzku odpisać, to może nawet nie nadaje się na twojego kolegę?

Wyznanie miłości

Lepiej tego nie robić przez SMS, bo nie wiesz, czy druga strona ma odpowiedni nastrój, czy w czymś jej nie przeszkadzasz etc. Poza tym nie odczytasz jej mowy ciała i nie dowiesz się, co tak naprawdę o tym sądzi. Pozbawiasz siebie samą cennych informacji. Poza tym facet również nie jest przekonany co do szczerości twoich intencji. Nie wie, czy nie robisz sobie z niego żartów. Czy nie popiłaś z koleżankami lub, gdy robisz to wieczorem, nie chcesz go nakłonić do seksu.

SMS od stalkerki

Widziałaś, że polajkował stronę jakiegoś klubu, okej, takie informacje czasem wyświetlają się na Facebooku. Ale do uzyskanej w ten sposób wiedzy nie nawiązuj w wiadomości do niego. Nie pisz: czy właśnie spędzasz czas w nowo otwartej knajpie? Widziałam, że polubiłeś jej stronę. To brzmi jak wyznanie stalkerki. Trudno ustrzec się przed postami sponsorowanymi, które Facebook dobiera, informując cię o znajomych, którzy lubią to miejsce. Ale jak już to widzisz, to pozostaw tę wiedzę dla siebie, bo facet może nie zrozumieć, że po prostu to ci się wyświetliło.

SMS przepełniony emocjami

Nie dodawaj kilku znaków zapytania, wykrzykników itp. pod koniec swoich wypowiedzi. To wygląda jak krzyk, a ty kreujesz się na osobę niespełna rozumu, niestabilną emocjonalnie, z którą nikt nie chce mieć nic do czynienia. Pisz normalnie, bez pretensji, w miłym tonie, a zyskujesz większe prawdopodobieństwo otrzymania normalnej odpowiedzi.

Wiadomość pasywno-agresywna

O nic mi nie chodzi. Nic się nie stało. Kobiety często tak odpisują facetom na wiadomość, gdy są na nich wściekłe.  Jeśli on zrobił twoim zdaniem coś ohydnego lub złego, to mu o tym powiedz wprost. Nie baw się w rzucanie fochów, bo to się nie sprawdza na dłuższą metę. On może nawet nie wiedzieć, że jego zachowanie było niestosowne. Na pewno nie domyśli się też, jakie żale masz do niego.

Komentarze

Mindi

4 lata temu

Popieram, takich SMS-ów nie powinno się pisać, zwłaszcza kobiety. Kobiety nie powinny być nachalne czy niegrzeczne. Widzę, że wiele osób uważa się za osoby otwarte czy wyzwolone a tak naprawdę takim zachowaniem poniżają się.

Zostaw komentarz