Miłość i związki

5 rzeczy, które warto zrobić dla miłości

co warto zrobić dla miłości

Miłość to wspaniałe uczucie, które dodaje nam sił i wypełnia serce nadzieją. Gdy jesteśmy zakochani, każdy problem wydaje się być z gatunku tych, które można jakoś rozwiązać.   Miłość sprawia, że świat sprawia wrażenie fascynującego miejsca, a życie niezwykłej przygody. Nic dziwnego, że większość ludzi pragnie się zakochać z wzajemnością. Przedstawiamy 5 rzeczy, które warto zrobić dla miłości.

 

Dać jej szansę

Aby miłość mogła nas uszczęśliwić, przede wszystkim musimy dać jej szansę. Warto skruszyć mur, który wokół siebie zbudowaliśmy. Na co dzień chroni on nas przed zranieniem i cierpieniem. Jednak gdy na horyzoncie pojawia się wartościowy mężczyzna, warto dać mu szansę, bo druga taka okazja może się już nie przytrafić.  To normalne, że nikt o zdrowym rozsądku nie chce odczuwać bólu, który towarzyszy rozczarowaniu. Warto jednak sobie uświadomić wszystkie plusy i minusy. W większości przypadków bilans wychodzi zdecydowanie na korzyść. Dając szansę miłości, mamy szansę związać się z naprawdę wartościowym, przystojnym mężczyzną i być przy nim szczęśliwą. To naprawdę wspaniałe uczucie, wiedzieć, że jest obok ktoś, komu na nas szczerze zależy. Ktoś, dla kogo jesteśmy najważniejsi na świecie.

Zaufać drugiej osobie

Aby miłość miała jakiekolwiek szanse, musimy zaufać drugiej osobie. Nie jest to łatwe, ponieważ rodzi ryzyko zranienia. Niemniej bez zaufania nie da się zbudować prawdziwej bliskości. Warto jednak założyć, że jeśli druga strona do tej pory zachowywała się bez zarzutu, nie zdradzała żadnych niepokojących zachowań, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że z jej strony nie grozi nam nic złego. Warto zdać się na intuicję, ta na ogół się nie myli i prowadzi nas ku dobrym rozwiązaniom.  Pamiętaj, że czasem lepiej się sparzyć, niż żałować, że w ogóle się nie spróbowało. W piłce nożnej mówi się, że niewykorzystane okazje się mszczą i coś niewątpliwie jest na rzeczy.  Nie chodzi o to, by od razu rzucać się na głęboką wodę, ale by zaufać, że druga osoba ma naprawdę szczere intencje i nie chce nas podstępnie wykorzystać, lecz w rzeczywistości zależy jej na czymś więcej.

5 rzeczy, które warto zrobić dla miłości. Lepiej poznać drugą osobę

Jeśli spotkałaś na swej drodze intrygującego mężczyznę, to postaraj się go lepiej poznać. Nie poddawaj się strachowi, nie pozwól, by do głosu doszły kompleksy. Jeśli masz okazję się z nim umówić i porozmawiać, to ją wykorzystaj. Trudno zbudować jakąkolwiek relację z drugim człowiekiem, praktycznie w ogóle go nie znając. Kolejne spotkania nie są przecież zobowiązujące, nie stanowią żadnej poważnej deklaracji, a podczas nich możesz zweryfikować, na ile mężczyzna rzeczywiście ci odpowiada. To właśnie wspólne rozmowy i zabawa pomogą ci rozwiać ewentualne wątpliwości. Na mężczyznę, który może okazać się tym jedynym, zdecydowanie warto wygospodarować trochę czasu;)

Przeorganizować swój terminarz

Nie chodzi o to, że masz teraz całkowicie podporządkować się mężczyźnie. Nie musisz rezygnować ze spotkań z przyjaciółkami, własnego hobby czy samotnych wypadów na rowerze za miasto. Warto jednak zrobić w swoim terminarzu trochę miejsca dla mężczyzny, który jest dla ciebie ważny.  Nie musisz przecież widywać się z przyjaciółką 3 razy w tygodniu i codziennie jeździć solo na wycieczki rowerowe. Przyjaciele i rodzina wciąż są ważni, ale niemniej ważny lub nawet ważniejszy jest twój facet.

Sprawiać drobne przyjemności

Warto od czasu do czasu sprawiać drobne przyjemności swojemu mężczyźnie. Mogą to być jego ulubione ciastka, zupa, na którą akurat ma ochotę lub założenie tych ubrań, w których on chce cię zobaczyć.  Zresztą takie drobne gesty sprawią przyjemność nie tylko samemu zainteresowanemu, ale też nam samym. Czy może być coś przyjemniejszego od pieczenia ciasta dla faceta lub przyszykowanie stroju, który go kręci?

Magdalena Kukurowska

Komentarze (3)

Tess

5 lat temu

Jeśli miłość jest prawdziwa to można dużo zrobić. Potrzeba zaufania i wspólnych planów na przyszłość. Jeśli ktoś się zrazi przy pierwszej miłości to warto nie spieszyć się i upewnić do intencji drugiej osoby.

linea

5 lat temu

Zawsze warto dać szansę miłości, nawet jeśli wcześniej zawiedliśmy się na tym uczuciu. Z własnego doświadczenia wiem, że kolejna miłość jest bardziej dojrzała. Po nieudanym związku przewartościowuje się pewne rzeczy i do kolejnej miłości podchodzi się inaczej. Na pewno ostrożniej, ale jak już ta nowa miłość rozkwitnie da nam o wiele więcej szczęścia niż poprzednia 🙂

Zostaw komentarz