Uroda

5 powodów, dla których warto stosować kosmetyki mineralne

5 powodów, dla których warto stosować kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne zyskują coraz większą popularność. Co sprawia, że kobiety zamieniają masowo fluidy na podkład w proszku? Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto stosować kosmetyki mineralne.

Nie tylko upiększają, ale też pielęgnują

Kosmetyki mineralne nie tylko podkreślają atuty naszej urody i maskują nasze mankamenty, ale też pielęgnują skórę. Czy wiesz, że tlenek cynku i dwutlenek tytanu przyczyniają się do szybszego wysuszania pryszczy, ponieważ wykazują aktywność antybakteryjną? Ponadto wspomniane związki chemiczne pełnią rolę naturalnego filtra, który odbija promienie słoneczne niczym lustro i zapobiega powstawaniu wolnych rodników w komórkach skóry. To właśnie te reaktywne cząsteczki przyspieszają procesy starzenia się skóry. Jednocześnie kosmetyki mineralne dzięki obecności naturalnych filtrów przeciwsłonecznych chronią nas przed rakiem skóry.

Nie zawierają toksycznych substancji

Czy wiesz, że kosmetyki mineralne są wolne od toksycznych substancji, w tym konserwantów, sztucznych barwników i substancji zapachowych? Dzięki temu nie wprowadzasz do swojego organizmu niebezpiecznych substancji. Makijaż mineralny jest w pełni bezpieczny dla twojej skóry i nie zakłóca funkcjonowania gospodarki hormonalnej. W rezultacie na dłuższą metę stan skóry ulega poprawie.

Nie zanieczyszczają środowiska

Kosmetyki mineralne nie zawierają toksycznych chemikaliów, więc nie zanieczyszczają środowiska tak jak tradycyjne fluidy, cienie i róże, w których aż roi się od konserwantów i różnego rodzaju wypełniaczy.

Są wieczne

Kosmetyki mineralne to świetne rozwiązanie dla kobiet, które lubią mieć jednocześnie trzy odcienie różu, dwadzieścia odcieni cieni do powiek, pięć bronzerów itp. Te kosmetyki, pod warunkiem, że wysypujemy je na wieczko, które następnie myjemy, są wieczne, gdyż nie zawierają wody oraz tłuszczów, w rezultacie żadne mikroorganizmy nie mogą się w nich namnażać.

Mają bogatą kolorystykę

W drogerii zapewne nie raz narzekałaś na ubogą kolorystykę. Do dyspozycji miałaś nierzadko trzy odcienie podkładu, z czego najjaśniejszy był i tak za ciemny. W przypadku minerałów masz podział na trzy główne typy kolorystyczne – chłodny, ciepły i neutralny. Następnie w obrębie każdego z nich masz kilkanaście odcieni różniących się jasnością. Cienie do powiek też dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, a nie tylko modnych obecnie brązach.

Dodaj komentarz