Miłość i związki

5 powodów, dla których jesteś sama

sama

Czy zastanawiałaś się nad tym, dlaczego wciąż jesteś singielką? Twoja samotność może mieć podłoże w zachowaniu. Być może warto zastanowić się nad błędami, których naprawa pomoże w zmianie twojego stanu. Dlatego podsuwamy 5 potencjalnych powodów, dla których jesteś sama. Najwyższy czas to zmienić!

Nie możesz pogodzić się z przeszłością

Każdy z nas ma za sobą jakąś przeszłość. Trudna czy też nie. Byłe związki to dla wielu osób trudny i dość przykry temat. Ale rozpamiętując przeszłość, nie jesteś w stanie w pełni otworzyć się na nowy związek. By poznać miłość, trzeba pogodzić się z tym co było. Nie myśl o byłym, który być może już dawno ułożył sobie życie. Ty też idź na przód, otwierając się na poznanie faceta twoich marzeń. Bo to co najlepsze, dopiero przed tobą!

Platoniczna miłość

Przyczyną singielskiego stanu często jest ulokowanie uczuć w facecie, który jest nieosiągalny. Pod jego postacią może kryć się znany aktor, gwiazdor rocka czy przystojny sąsiad, niestety szczęśliwie żonaty. Takie zakochanie blokuje nas na całej linii. Nie dość, że uczucie jest nieodwzajemnione, to w dodatku przysłania wszystkie inne opcje, które przechodzą koło nosa. Platoniczna miłość niech zdarza się tylko w filmach czy powieściach. Ty skup się na tym, co realne.

Nie potrafisz zaufać

Zaufanie to niezwykle ważna kwestia. Będąc z kimś w związku, musimy zaufać drugiej osobie. Inaczej nigdy nie będzie między nami prawdziwej więzi. Czasem trudno zaufać, ponieważ obawiamy się zranienia, boimy się otworzyć i ujawnić swoje prawdziwe oblicze. Jednak warto się przełamać, zaufać i poczuć, że możemy na kogoś liczyć, bez względu na wszystko.

Jesteś cholernie zazdrosna

Jak zazdrosna na każdym kroku osoba ma znaleźć prawdziwą miłość? Nikt nie jest w stanie wytrzymać długo z taką osobowością, nie wspominając już o związku. Odrobina zazdrości jest normalnym uczuciem, jednak facet nie zniesie, gdy kobieta będzie go lustrowała, śledziła każdy krok i telefon. I będzie szczególnie zazdrosna o byłe kobiety. A często nie ma ku temu żadnych podstaw.

Jesteś zbyt łatwa

kobietyDochodzimy do punktu, który z pewnością wymieniliby panowie. Łatwe kobiety, czyli takie, które bez mrugnięcia okiem są w stanie przespać się z nowo poznanym facetem, mają problem ze stworzeniem trwałych relacji. Dziewczyny na jedną noc nie są dla mężczyzn materiałem na związek. Dlatego warto się szanować i nie ulegać, bo to na co się dłużej czeka, smakuje o niebo lepiej.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

Irena

5 lat temu

Mężczyźni są zdobywcami i lubią walczyć o kobietę. Kobieta, która sama pcha się w jego ramiona i już na pierwszym spotkaniu z chęcią ląduje z nim w łóżku z pewnością nie jest dobrą partią na stały związek. Mężczyźni chętnie korzystają z takich zabaw, ale boją się stworzyć relacje z taką osobą bo boją się, że może zrobić to z każdym nowo poznanym facetem.

  pati25

  5 lat temu

  Dziewczyny nie mają ochoty się wiązać na stałe bo dobrze im samej.Mogą robić co chcą,kiedy chcą.Nie muszą np spieszyć się domu bo trzeba zrobić obiad dla rodziny.

   Irena

   5 lat temu

   Wracasz do domu i robisz co chcesz. Wychodzisz ze znajomymi, oglądasz telewizję, idziesz na aerobik, zasiadasz przed laptopem…. Nie masz narzuconego z góry obowiązku zadbania o rodzinę. Fajnie 🙂

  linea

  5 lat temu

  To prawda, czasami kobieta chce być sama i nie ma ochoty na trwałe związki. Oczywiście różne są tego powody, może to być zraniona miłość, a może wygoda bycia swoim własnym panem i władcą. Nie trzeba nikogo pytać się o zdanie, czy pozwolenie 🙂
  Ale na dłuższą metę to też nie jest dobre rozwiązanie.

   Aneta

   5 lat temu

   Czasami właśnie te dziewczyny, co to wiązać sie nie chcą są właśnie tymi dziewczynami, które dość łatwo ląduja z nowopoznanym facetem w łóżku. I jeśli tak chcą- nie widzę problemu, dlaczego gdy tak robi meżczyzna to jest ok, a jeśli kobieta, to jest za łatwa?

Tess

5 lat temu

Bardzo mi się podoba to co napisała pani Katarzyna na końcu artykułu. Trzeba o tym pisać bo nastała dziwna moda na spanie z mężczyzną na pierwszej czy drugiej randce. Trzeba się szanować.

Zostaw komentarz