Miłość i związki

5 powodów, dla których facet nie odpisuje na wiadomości

dlaczego facet nie odpisuje

Kobiety są zgodne. Nic ich tak nie wkurza i nie doprowadza do szewskiej pasji jak brak odpowiedzi na wiadomość.  Niestety, mężczyznom nieodpisywanie zdarza się nagminnie.  Przedstawiamy 5 powodów, dla których facet nie odpisuje na wiadomości i nie mają one żadnego związku z tobą. On po prostu ma taki charakter…

Minęło już za dużo czasu

On nie umie zarządzać swoim czasem. W rezultacie jego życie nie jest specjalnie uporządkowane. Gdy mógłby ogarnąć parę spraw, uprzednio planując pewne rzeczy i nadając im logiczny ciąg, on nieświadomie trwoni czas i lista rzeczy do zrobienia niepokojąco się wydłuża. On sobie powtarza, że odpisze ci za godzinę, potem jutro, a na koniec jest już za późno, by to zrobić i wyjść z tego z twarzą. Boi się twojej reakcji, więc nie odpisuje. A ty stwierdzasz, że jest strasznym bucem.

Brakuje mu pewności siebie

Cóż, niektórzy faceci mają naprawdę duży problem z pewnością siebie. Nie wierzą w siebie, w rezultacie boją się odrzucenia i sami odbierają sobie szansę na szczęście. On uważa, że jesteś tak ładna, mądra i dobra, że stanowisz marzenie każdego faceta. Wśród mężczyzn zainteresowanych tobą nie brakuje lepszych od niego, więc prędzej czy później zostawisz go dla któregoś z nich. On woli uciec, zanim ból związany z rozstaniem stanie się mocniejszy przez narastające zaangażowanie z jego strony. I przestaje odpisywać, żeby nie cierpieć. To jest bardzo głupie wytłumaczenie z twojego punktu widzenia, ale on musi sam nabrać pewności siebie. Bo ona wiąże się z jego samooceną. Ty nie masz na nią wpływu…  To chyba najsmutniejszy przypadek ze wszystkich pięciu opisanych w tym artykule, gdyż obydwu stronom zależy na sobie, obydwie też cierpią, bo jednej brakuje pewności siebie i w rezultacie boi się ona odrzucenia.

Ma słomiany zapał

Najpierw szalał za tobą, potem chciał przedstawiać cię znajomym, rodzinie, planował wspólne mieszkanie etc., a teraz nie odpisuje. Zastanawiasz się, gdzie popełniłaś błąd. Spokojnie, nigdzie. Ten mężczyzna po prostu ma słomiany zapał  i działa szybciej, niż myśli. Najpierw poddaje się silnym emocjom, robiąc tobie nadzieje na więcej, a potem dochodzi do wniosku, że to nie to i zasadniczo nie chce mu się o ciebie za bardzo starać.

5 powodów, dla których facet nie odpisuje na wiadomości. Jest egoistą

Lubi się czasem spotkać z kobietą, aby podbudować swoje ego, widząc zachwyt w jej oczach. Ale dość szybko mu przechodzi, gdy zaczyna robić się poważnie. On lubi zabawę, ale nie deklaracje. Najbardziej na świecie boi się odpowiedzialności i to przed nią ucieka.  Poza tym nie umie powiedzieć wprost: chcę uciąć z tobą kontakt, bo mi nie pasujesz. Wybiera więc drogę na skróty godną tchórza.

Jest niedojrzały emocjonalnie

Ten typ z kolei jest jak duże dziecko. Nie chce ciebie skrzywdzić, nie zdaje sobie sprawę, że przez swoje lekkie podejście: to nic pilnego, nie ma sensu teraz odpisywać, doprowadza cię do szewskiej pasji. To jest Piotruś Pan. On nie rani celowo, ale nieświadomie, co nie zmienia faktu, że i tak cierpisz. On nagle nie dojrzeje emocjonalnie, więc na to nie licz.

Dodaj komentarz