Styl życia

5 pomysłów na prezent dla seniorek

5 pomysłów na prezent dla seniorek

Zdjęcie autorstwa Suzy Hazelwood z Pexels

Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, gdy pragniemy obdarować najbliższe naszemu sercu osoby wyjątkowymi upominkami. Dzieciom można sprawić wymarzoną zabawkę, dorosłym – coś praktycznego, ale wybór prezentu dla ukochanych Seniorek nie jest taki oczywisty. Wełniane skarpety czy zestaw herbat to dość utarty schemat. Może warto spróbować czegoś innego? Doskonałym pomysłem na prezent świąteczny dla Seniorki okaże się książka. Oto lista tytułów, które będą najbardziej atrakcyjnymi upominkami pod choinkę.

Śpij, jedz i ruszaj się zgodnie ze swoim rytmem okołodobowym (S.Panda)  Śpij, jedz i ruszaj się zgodnie ze swoim rytmem okołodobowym

Lektura książki pomoże w wyznaczeniu najbardziej odpowiednich pór dnia na odpoczynek oraz pracę. Wsłuchanie się w potrzeby własnego ciała i życie z nim w harmonii to klucz dobrego zdrowia. Książka pomoże uporać się z kłopotami z utrzymaniem wagi, bezsennością czy stanami depresyjnymi. Autorka pomaga odnaleźć w sobie pokłady energii i kreatywności – dlatego będzie doskonałym pomysłem na podarunek dla seniorki!

Kołysanka z AuschwitzKołysanka z Auschwitz (M. Escobar)

To książka wyjątkowa. Obóz koncentracyjny Auschwitz to jedna z największych tragedii, jaka dotknęła ludzkość. Lektura opowiada o kobiecie, więźniarce, która poświęciła absolutnie wszystko, by być jak najbliżej swoich dzieci. To opowieść inna niż wszystkie, oparta na faktach, ogromnie wzruszająca. Miłość matki jest gotowa do wielkich poświęcej, jednak w rzeczywistości obozowej to poświęcenie ponad ludzkie siły. Wniesienie ciepła i normalności w obozowych warunkach to niezwykłe wyzwanie.

Jadłonomia po polsku (M.Dymek) Jadłonomia po polsku

Moda na wegetarianizm wkrada się do coraz większej liczby domów. Jak przygotować zdrowe i zbilansowane potrawy bezmięsne? Ta lektura pokazuje, że gotowanie bez mięsa może być jak najbardziej tradycyjną kuchnią. Przepisy na pyszne potrawy pogrupowane są na sześć działów. Podział na pory roku i gotowanie w oparciu o aktualnie dostępne składniki pozwala na zdrowe gotowanie na bazie naturalnych składników.

Operator 112. Relacja z centrum ratowania życiaOperator 112. Relacja z centrum ratowania życia (R.Klasa)

Opowieść w formie reportażu, która ukazuje specyfikę pracy operatorów ratownictwa 112. Codzienne telefony ludzi proszących o pomoc to praca pełna emocji i wyzwań, a ta książka to historia człowieka, który przez wiele długich lat pomagał im jako operator numeru alarmowego. Codzienne wysłuchiwanie prawdziwych ludzkich dramatów zostawia nieodwracalny ślad na psychice i wymaga perfekcyjnej umiejętności nawiązywania kontaktów, jak również zdolności radzenia sobie z lękiem – zarówno własnym, jak i osób dzwoniących po pomoc.

Prawda. Krótka historia wciskania kitu (T. Philips) Prawda. Krótka historia wciskania kitu

Kłamstwo zakorzenione jest w ludzkiej naturze, a prawda jest szalenie niewygodna i wymaga prawdziwej konfrontacji z rzeczywistością. Nic więc dziwnego, że od zarania dziejów ludzie kłamią. Władcy największych mocarstw do dziś karmią nas różnymi rodzajami bredni. Dokąd zmierza ten świat? Dlaczego – pomimo tego, że każdą informację możemy łatwo zweryfikować – wciąż decydujemy się na próby kłamstwa?

Podaruj wyjątkową książkę na długie, zimne wieczory swojej Mamie, Babci czy Prababci, która z pewnością będzie zachwycona z takiego prezentu!.

Dodaj komentarz