Miłość i związki

5 oznak, że temu mężczyźnie brakuje odwagi

nieśmiały facet

Facetom też czasem brakuje odwagi, zwłaszcza gdy na ich drodze pojawia się piękna kobieta, na której zaczyna im zależeć. Boją się przed nią zbłaźnić, nie chcą też pokazać, że im na niej zależy, bo boją się odrzucenia. Niestety, męska nieśmiałość na ogół bywa mylona z brakiem zainteresowania.  Przedstawiamy 5 oznak, że temu mężczyźnie brakuje odwagi.

Robi krok do przodu i czeka na twoją reakcję

To jest facet, który z pewnością nie przytłacza cię swoją dominacją. Liczy się z twoim zdaniem, bardzo stara się sprawić ci przyjemność, ale widzisz, że po każdym kroku do przodu, następuje cisza. Tak, jakby sondował twoją reakcję. On zwyczajnie nie wie, czy to, co zrobił, przypadło ci do gustu. Może się zbłaźnił. Może wygłupił. Może źle ocenił twoje intencje. Taki facet będzie czekał po randce na kontakt z twojej strony. To samo zrobi po pierwszym pocałunku, wspólnej nocy etc. Ty będziesz się denerwowała, o co mu chodzi, a on będzie żył w przeświadczeniu: chyba coś poszło nie tak, bo tym razem milczy.

5 oznak, że temu mężczyźnie brakuje odwagi. Nie jest typowym flirciarzem

Jak go poznałaś, to zauważyłaś, że nie ma odzywek i zachowań typowego flirciarza. Uznałaś to za dobrą monetę, bo nie chciałaś wiązać się z babiarzem.  Prawda jest taka, że typowym flirciarzom odwagi nie brakuje. Normalni faceci czasem miewają z tym problem, bo boją się, jak wypadną. Nie podchodzą do kobiet na ulicy, nie zaczepiają i nie proponują od razu spotkania. To wbrew pozorom nic złego.  Flirciarzy ciężko przekonać do zmiany nawyków. Facet, któremu brakuje odwagi, może tymczasem z czasem jej nabrać i okazać się cudownym partnerem.

Nie dotykał cię od razu i wciąż ma z tym opory

Mężczyzna, któremu brakuje odwagi, nie będzie cię dotykał od razu. Dość dużo czasu może upłynąć, zanim w ogóle złapie cię za rękę, korzystając z jakiegoś pretekstu. Może będzie musiał dodać sobie odwagi piwem.  Nawet jak się przełamie i w końcu to zrobi, to przy kolejnym spotkaniu znowu może mieć z tym problem.

Czeka na twoją inicjatywę

Mężczyzna, któremu brakuje odwagi, może czekać na twoją inicjatywę. Będzie chciał, żebyś często do niego pisała, dzwoniła, proponowała spotkania i sama wychodziła do przodu, dotykając go. Jeśli ci się wydaje, że nie jest tak pewny siebie, jak można by przypuszczać, nie znając go lepiej, to spróbuj wyjść z inicjatywą.

Zdradza go mowa ciała

Facet, któremu brakuje odwagi, może mieć problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego. Nie ma w tym nic oryginalnego. Może się też peszyć, być lekko przygarbiony, często drapać się po ręce, nodze, nosie, nerwowo podskakiwać, powłóczyć nogą etc. Po takich drobiazgach możesz poznać, że on się stresuje i coś z tym zrobić.

Dodaj komentarz