Miłość i związki

5 drobiazgów, którymi mężczyzna może sprawić przyjemność kobiecie

jak sprawić przyjemność kobiecie

Kobiety z natury są bardziej emocjonalne, dlatego też przywiązują dużą wagę do drobnych gestów w życiu codziennym. Mężczyźni często nie zdają sobie sprawy, że poprzez takie drobiazgi mogą zaskarbić sobie przychylność partnerki i umocnić jej uczucie.  Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby poinformować swojego faceta o tym, czego od niego oczekujemy. Przedstawiamy 5 drobiazgów, którymi mężczyzna może sprawić przyjemność kobiecie.

Krótkie spotkanie przed wyjściem do pracy

Mężczyźni często czują się zmęczeni i przytłoczeni pracą.  W związku z tym, gdy szykują się na nockę, często z automatu zakładają, że w tym tygodniu raczej nie uda im się spotkać z kobietą.  Faceci mają bardziej praktyczną naturę aniżeli kobiety. W związku z tym przeliczają w głowie, że mają niewiele czasu i kapitulują. Tymczasem panie nie są aż tak wymagające, jak mogłoby się wydawać. Nie oczekujemy, że mężczyzna zawsze będzie zabierał nas na romantyczną kolację albo zabierał nas do swojej sypialni na erotyczne igraszki. Czasem po prostu liczymy na krótkie spotkanie przed wyjściem do pracy. To może być niecała godzinka. Ważne, że w tym czasie można ze sobą porozmawiać i przytulić się.

Miła wiadomość w środku dnia

Mężczyźni są bardziej praktyczni od kobiet i na ogół piszą SMS-y w konkretnym celu. Chcą się spotkać lub o coś zapytać. Nie zagadują nas o to, jak mija nam dzień i z czasem zaczyna nam to przeszkadzać. Kobiety mają w sobie więcej uczuć i empatii, dlatego też w ciągu dnia często zagadują w ten sposób do swoich koleżanek. Jest to z ich strony wyraz zainteresowania i troski. Dla facetów z kolei miła wiadomość w środku dnia to taki nic nieznaczący dodatek.  Często nie widzą sensu w jej wysyłaniu. A to najprostszy sposób, by potrzymać kontakt z kobietą w te dni, gdy naprawdę nie można się z nią spotkać.

5 drobiazgów, którymi mężczyzna może sprawić przyjemność kobiecie. Przytulenie

Mężczyźni często źle odczytują intencje kobiet. Gdy panie się do nich przytulają, bo np. mają problemy w pracy lub zespół napięcia przedmiesiączkowego, oni zakładają, że partnerki mają ochotę na seks.  Tymczasem kobiety lubią czasem po prostu wtulić się w faceta i zapomnieć o wszystkich troskach.  Dobrze, gdyby mężczyźni dostrzegli ten drobny szczegół i czasem po prostu bezinteresownie je przytulili, nie licząc na nic więcej. Czasem kobieta choćby bardzo chciała, nie jest w stanie uprawiać seksu (np. gdy ma okres), wówczas próbuje zaspokoić potrzebę bliskości, tuląc się do mężczyzny.

Szczery komplement

Faceci nie rozumieją, że nie wystarczy raz, na ogół na początku znajomości, powiedzieć coś miłego.  Kobiety lubią od czasu do czasu usłyszeć szczery komplement z ust mężczyzny, z którym się spotykają.  Faceci uważają to za przewrażliwienie. W końcu już raz powiedzieli jej coś miłego nt. wyglądu czy charakteru, od tamtej pory nic się nie zmieniło. Niemniej kobiety lubią być utwierdzane w przekonaniu, że wciąż są atrakcyjne dla mężczyzny.

Godzinny spacer

Faceci lubią konkret. Idą na zakupy, gdy czegoś potrzebują. Dzwonią, gdy chcą porozmawiać o czymś konkretnym. Wychodzą z domu, gdy mają coś do załatwienia. Tymczasem kobiety lubią czasem wyjść na spacer z mężczyzną. Dla faceta może to być działanie bezcelowe – jaki jest cel w łażeniu po parku? Niemniej kobiety lubią takie drobne gesty. Podczas spaceru można porozmawiać, odprężyć się i miło spędzić czas. Godzinny spacer z pewnością sprawi kobiecie przyjemność, a mężczyznę tak naprawdę nic nie kosztuje.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

pati25

6 lat temu

O tak.Te drobiazgi sprawiają kobiecie przyjemność.Każda kobieta lubi usłyszeć jakiś miły komplement czy nawet być przytulana. 🙂

Irena

6 lat temu

Uwielbiam spacery, zwłaszcza jeśli pogoda na to pozwala. To taki czas tylko dla nas. Na przytulanie mężczyzna zawsze powinien znaleźć czas, takie drobne gesty są ważne. Sama każdego dnia przed wyjściem do pracy i po powrocie do domu całuję swojego męża i tulę go, albo on mnie, sama nie wiem 🙂 to jest obustronne. Robimy tak od początku i weszło to nam w nawyk.
Raz na jakiś czas wysyłamy też sobie miłą wiadomość, że kochamy, że tęsknimy 🙂 Takie smsy zawsze wywołują uśmiech 🙂

dulcynea

6 lat temu

To rzeczywiście drobiazgi , które jednak są ważne w związku dwojga ludzi.
Dla kobiet szczególnie ważne , ale warto to wyartykułować by mężczyzna wiedział że to dla nas istotne. Ale by kobiety też zainteresujmy się tym o ważne dla nich.

Tess

6 lat temu

Kobieta lubi aby o niej pamiętać. Ale mężczyzna, który zdobędzie kobietę już się nie stara. Może któryś pan to przeczyta i tak zrobi.

Zostaw komentarz