Styl życia

5 aplikacji, które pomogą Twojemu dziecku w nauce

5 aplikacji, które pomogą Twojemu dziecku w nauce

Szacuje się, że nawet 40 proc. dzieci i młodzieży w wieku szkolnym korzysta z korepetycji z różnych przedmiotów – głównie z języków obcych czy z matematyki. Natomiast wspaniałym wsparciem i urozmaiceniem w nauce dziecka mogą być użyteczne aplikacje edukacyjne na smartfona. Prezentujemy 5 z nich.

Korepetycje z różnych dziedzin wiedzy

Około 20 proc. dzieci korzysta z usług korepetytorów uczących języka angielskiego. 18 proc. pobiera korepetycje z przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, fizyka czy chemia. Łącznie już około 40 proc. uczniów, nie tylko tych najsłabszych, ale i tych zdolnych, ma regularne korepetycje, które niestety słono kosztują. Nie każdego rodzica stać na to, aby płacić za godzinę nauki języka angielskiego przez dziecko 65 zł – tyle średnio kosztuje lekcja w Warszawie. W internecie można znaleźć ogłoszenia o korepetycjach według stawki 100-200 zł za godzinę. Najmniej za lekcję z dziećmi biorą studenci anglistyki – około 30 zł.

Na drogich korepetycjach można zaoszczędzić i choć po części zastąpić je nowoczesnymi aplikacjami na telefon. Nauka przez smartfona będzie atrakcyjna dla dziecka, a jeśli przy tym korzystać będziemy z superszybkiego internetu w UPC, aplikacja będzie działać płynnie. Pakiet internetowy to na pewno tańsze rozwiązanie od regularnych korepetycji. Przedstawiamy zatem 6 aplikacji edukacyjnych ułatwiających uczenie się naszym dzieciom.

REBEL.TO

Aplikacja REBEL.TO składa się z blisko 100 000 krótkich pytań i odpowiedzi – coś na zasadzie popularnych fiszek, ale nie tylko z angielskiego, lecz z niemal wszystkich przedmiotów szkolnych. Co więcej, pytania znajdujące się w bazie aplikacji są skorelowane z podręcznikami dostępnymi na rynku. Korzystając z tej aplikacji, można systematycznie powtarzać materiał, co przydaje się przed testami i egzaminami. Aplikacji możemy używać wszędzie, nawet jadąc autobusem.

Coursera

Kursy prowadzone przez najlepszych wykładowców z uczelni na całym świecie łącznie z lekcjami dawanymi przez praktyków z najlepszych firm. To aplikacja, która pozwala wcielać się w rolę wirtualnego wolnego słuchacza, w zdecydowanej większości przypadków bez konieczności ponoszenia z tego tytułu opłat. Najwięcej korzyści z aplikacji Coursera ma młodzież, która uczy się w szkołach średnich, a nawet na uczelniach wyższych.

Duolingo

Nauka języków obcych w dzisiejszych czasach staje się koniecznością. Żyjemy w coraz bardziej zinternacjonalizowanym społeczeństwie. Wyjeżdżamy na wakacje, na studia, do pracy za granicę. Warto więc byłoby uczyć dzieci od najmłodszych lat języków obcych. Służy do tego aplikacja Duolingo – bezpłatna, do użycia na smartfonie, tablecie czy przy komputerze, bez konieczności instalowania określonego oprogramowania. W roli aplikacji Duolingo jest atrakcyjną formą nauki słówek, konstrukcji zdań i czasów w różnych językach. Uwzględnia naukę pisania, wymowy i fleksji. W przypadku polskiej wersji co prawda na razie można uczyć się tylko angielskiego, ale ktoś, kto zna go w stopniu komunikatywnym, może zaznajamiać się w Duolingo z wieloma różnymi językami, m.in. z niemieckim, francuskim, włoskim czy hiszpańskim.

Photomath

Matematyka sprawia wiele trudności uczniom w kolejnych klasach w szkole podstawowej i średniej. Można ułatwić sobie uczenie się jej dzięki aplikacji Photomath, która służy do szybkiego obliczania wzorów. Jej atutu stanowi to, że każde wykonane równanie jest rozkładane na czynniki pierwsze, dlatego uczeń może prześledzić krok po kroku, jak dojść do poprawnego wyniku i jakich wzorów przy tym użyć. Zakres nauki matematyki za pośrednictwem tej aplikacji jest szeroki – od prostych działań dodawania i odejmowania po zaawansowane funkcje trygonometryczne.

Wolfram Alpha

Jedna aplikacja może zastąpić kilkunastotomową encyklopedię – Wolfram Alpha jest takim programem. To obszerna baza wiedzy z dziedzin ścisłych, jak matematyka, fizyka czy chemia, a także z geografii, historii, kultury czy nawet astronomii. Po wpisaniu do Wolfram Alpha jakiegoś słowa wyświetli się wiele informacji z nim powiązanych. Można więc uznać, że aplikacja ta jest ogromnym kompendium wiedzy o otaczającym nas świecie.

Nauka przez smartfona to znak naszych czasów. Skoro dzieci coraz więcej czasu poświęcają na korzystanie z urządzeń mobilnych, warto połączyć przyjemne z pożytecznym.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz