Kultura Styl życia

365 dni – Blanka Lipińska

365 dni

365 dni to literacki debiut Blanki Lipińskiej, choć pisarka stawia swoje pierwsze kroki, to widać, że są one bardzo przemyślane. Autorka posiada solidny warsztat, z którego robi użytek. W rezultacie otrzymujemy wspaniałą historię miłosną z erotyką i porachunkami mafijnymi w tle. Dlaczego warto sięgnąć po powieść 365 dni?

Massimo – mężczyzna, który sięga po to, czego pragnie

Massimo jest szefem sycylijskiej mafii i zawsze otrzymuje to, czego pragnie. Ma liczne i atrakcyjne kochanki, które są na każde jego zawołanie. Spełniają najśmielsze fantazje przystojnego Włocha. Ten potrafi zmusić do seksu oralnego stewardesę swojego prywatnego samolotu. Anna sama go odwiedza w biurze i odgrywa rolę uległej. Massimo ze swoimi kobietami uprawia nierzadko brutalny seks. Początkowo może to zniechęcać do dalszej lektury książki. Warto jednak dać jej szansę, bo przebieg akcji zmieni się, gdy Włoch pozna pewną kobietę.

Gdy marzenie senne staje się rzeczywistością

Warto zaznaczyć, iż w przeszłości Massimo został postrzelony, w rezultacie znalazł się w śpiączce. Gdy był nieprzytomny, w jego snach pojawiła się piękna kobieta o twarzy anioła.  Przystojny Włoch jest przekonany, że to właśnie ona ocaliła go przed śmiercią i podróżą na tamten świat. Gdy wybudza się ze śpiączki, postanawia odszukać tę kobietę, niestety, bezskutecznie. Pewnego dnia na ulicy widzi ją, jest nią tak oczarowany i każe swoim ludziom ją śledzić. Po chwili mafiosi meldują mu, kim jest piękna nieznajoma i gdzie mieszka.  Początkowo Massimo chce rządzić Laurą i ją zniewolić. Wypiera się jakiegokolwiek uczucia. Jednak miłość w końcu bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Jaki będzie to miało wpływ na życie Massima?

Uprowadzenie początkiem wielkiej miłości?

Z kolei Laura ma wybuchowy charakter i w życiu podejmuje spontaniczne decyzje. Kobieta czuje się znudzona związkiem z Martinem, przy którym nie czuje się atrakcyjna i pożądana. Para postanawia ratować związek, w tym celu udaje się na Sycylię. Niestety, zmiana otoczenia niewiele pomaga. W dniu urodzin Laury pojawia się tajemniczy mężczyzna. Kobieta nie potrafi mu do końca zaufać, ale jest nim zaintrygowana. Przystojniak budzi w niej emocje, jakich od dawna nie doświadcza u boku Martina. W końcu Massimo porywa Laurę. Wyznaje jej też, że Martin ją zdradzał. Kobieta jest wściekła na swojego eks, powoli też zaczyna zakochiwać się w Massimo, ale broni się przed tym uczuciem. Potrafi pokazać pazurki i nie jest posłuszna szefowi sycylijskiej mafii. Jest jedyną osobą, która odważa się go spoliczkować.

365 dni – świetnie skonstruowana powieść erotyczna

365 dni to świetnie skonstruowana powieść erotyczna, która została ukazana z dwóch perspektyw: Marina i Laury. Znajdziemy w niej elementy BDSM. Jednak 365 dni to powieść, której bliżej do Crossa aniżeli sagi mafinej K.N. Haner. Ukazana jest historia zawiera bowiem w sobie sporą dozę romantyzmu, który towarzyszył relacji Evy i Gideona w sadze stworzonej przez Sylvię Day. Pomimo iż pierwsze sceny seksu są dość brutalne i mogą zniechęcać do lektury, warto dotrzeć do momentu przemiany Massima.

Dodaj komentarz