ABC menopauzy Menopauza

18 października – Światowy Dzień Menopauzy

18-pazdziernika-swiatowy-dzien-menopauzy

Czy wiesz, że 18 października został okrzyknięty Światowym Dniem Menopauzy? Choć przekwitanie wielu osobom kojarzy się negatywnie, nie ma jednak powodów do obaw.

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny i kosmetologii jakość twojego życia nie musi ulec pogorszeniu. Pod żadnym pozorem nie rezygnuj z rzeczy, które sprawiają ci przyjemność. Dobrze czujesz się w spódnicach, eksponujących zgrabne nogi? Nie daj wmówić sobie, że powinnaś z nich zrezygnować. Każdy ma tyle lat, na ile się czuje!

Zapomnij o uciążliwych objawach menopauzy!

Objawy menopauzy czasem bywają uciążliwe, na szczęście można je złagodzić, prosząc o pomoc ginekologa. Rynek farmaceutyczny oferuje wiele innowacyjnych preparatów, które pozwalają zapomnieć o dokuczliwych dolegliwościach. Dzięki nim odzyskasz radość życia i będziesz mogła robić to, co sprawia ci przyjemność.

Dbaj o cerę dojrzałą!

Nie powinnaś również obawiać się pogorszenia stanu cery. Dzięki innowacyjnym kosmetykom i zabiegom medycyny estetycznej można spowolnić procesy starzenia. Nie musisz korzystać z interwencji chirurga plastycznego, tego typu zabiegi to ostateczność. Od pewnego czasu odchodzi się od operacji na rzecz peelingów chemicznych i zabiegów z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Są one całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Nie jesteś przekonana do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej? Kup dobry krem i serum przeciwzmarszczkowe.

Półki w drogeriach uginają się pod ciężarem kosmetyków anti-aging. Jak spośród wielu preparatów dostępnych na rynku wybrać właściwy? Kieruj się składem. Roślinne komórki macierzyste zrewolucjonizowały przemysł kosmetyczny. Pobudzają one skórę do produkcji kolagenu, czyli białka odpowiedzialnego za jej jędrność i elastyczność. Aby komórki macierzyste mogły wniknąć w głąb skóry i ujawnić swoje dobroczynne właściwości, potrzebują one nośnika. Ogromna konkurencja na rynku kosmetycznym sprawia, iż firmy tworzą własne laboratoria badawcze. Dynamiczny rozwój zaowocował opracowaniem nowoczesnych nośników, dzięki którym kremy przeciwzmarszczkowe są skuteczniejsze niż kilka lat temu.

Myślisz, że wystarczy kupić dobry kosmetyk i rozprowadzić go na skórze? Nie tylko składniki aktywne, ale również sposób aplikacji, wywierają ogromny wpływ na efekt końcowy. Nakładając krem czy serum, warto wykonać masaż twarzy. Kosmetyk należy aplikować okrężnymi ruchami, przemieszczając się od skroni w kierunku nosa. Bądź delikatna dla swojej skóry, nie naciągaj jej bez potrzeby. Masaż twarzy powinien pobudzić jej ukrwienie i zwiększyć skuteczność składników aktywnych.

Menopauza – najlepszy okres w życiu kobiety

Menopauza to nie koniec świata, ba, prawdopodobnie znajdujesz się obecnie w najlepszym momencie swojego życia. Przez lata pracowałaś na swoją pozycję zawodową, teraz czerpiesz z niej profity. Twoje dzieci są już na tyle samodzielne, iż możesz poświęcić więcej czasu swoim pasjom. Wiesz czego, chcesz od życia i konsekwentnie dążysz do celu. Nie zrażasz się drobnymi niepowodzeniami i nieprzychylnymi uwagami, ponieważ znasz swoją wartość i potrafisz poradzić sobie w każdej sytuacji. Nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych. Dzięki bagażowi życiowych doświadczeń z daleka wyczuwasz problemy i omijasz je szerokim łukiem.

Światowy Dzień Menopauzy warto uczcić, sprawiając sobie drobną przyjemność. Wygospodaruj wolne popołudnie i udaj się na zakupy do pobliskiego centrum handlowego. Nowa sukienka, buty czy szminka utwierdzą cię w przekonaniu, że jesteś osobą wartościową, a zarazem atrakcyjną kobietą. Twoja szafa pęka w szwach? Wieczorne spa pozwoli ci zrelaksować się, jednocześnie nasyci zmysły bogactwem kolorów i zapachów.

Irmina

Komentarze (7)

drobina

6 lat temu

No patrzcie! Same plusy z tej menopauzy:P Tak sobie pomyślałam, że gdyby nie ona, dużo fajnych rzeczy by nas ominęło:-X Nawet nie byłoby naszego portalu Menopauza.pl:\
I co byśmy wtedy robiły?:-X:P
Menóweczki! Życzę Wam i naszej Redakcji wszystkiego najlepszego z okazji tego fajowego:-X święta:-X

pati25

6 lat temu

No i mamy nnasz dzień.My Menopauzowiczki….Składam spóźniome życzenia wszystkim babeczkom :-):-X Miałam imprezkę domową.:-)

filodendron

6 lat temu

Dobrze, że mamy swoje święto 🙂 niestety, nie mogę powiedzieć, żeby ten czas był dla mnie łaskawy 🙁 (łacznie 3 operacje- kobiece sprawy i nerki ), może potem będzie lepiej 🙂

Zostaw komentarz