Miłość i związki

13 rzeczy, które robi facet, któremu się podobasz

co robi zauroczony facet

Kobiety często starają się ocenić stopień zainteresowania mężczyzn, obserwując ich zachowanie. Czy ten facet rozmawia z nami, bo tylko nas lubi, a może robi to, gdyż wpadłyśmy mu w oko? Czasem trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Przedstawiamy 13 rzeczy, które robi facet, któremu się podobasz.

Zauważa każdą zmianę w twoim wyglądzie

Nieważne, czy właśnie przefarbowałaś włosy, użyłaś innej szminki niż zazwyczaj, pomalowałaś paznokcie na nowy, odjazdowy kolor, czy wreszcie założyłaś szpilki. On to dostrzeże i skomentuje. Faceci nie zwracają uwagi na takie niuanse związane z kobiecym wyglądem. Chyba że dana przedstawicielka płci pięknej wpadła im w oko, wtedy dostrzegą zmianę.

Rozmawia z tobą dłużej niż twoi koledzy

Faceci generalnie nie należą do szczególnie rozmownych istot. Jeśli on potrafi z tobą dyskutować i żartować dłużej niż twoi koledzy, to prawdopodobnie wpadłaś mu w oko. Jeśli natomiast odpowiada ci zdawkowo, to prawdopodobnie nie jest zainteresowany pogłębieniem znajomości  z tobą.

Nie lubi mężczyzn, którymi się otaczasz

Facet,  któremu wpadłaś w oko, będzie chciał mieć cię tylko dla siebie, stąd jego niska tolerancja dla innych mężczyzn z twojego otoczenia. Możesz mu tłumaczyć, że to tylko przyjaciel ze studiów, on i tak pozostaje ostrożny i czujny. A nuż drugi samiec okaże się w czymś od niego lepszy.

 

13 rzeczy, które robi facet, któremu się podobasz. Zabawnie dogryza tobie

Jest różnica między chamskimi, męskimi żartami a zabawnym dogryzaniem. Tę drugą praktykę wcielają w życie ci faceci, którzy są nam zauroczeni i pragną zwrócić naszą uwagę.  Jeśli on cały czas ci zabawnie dogryza, możesz być pewna, że coś jest na rzeczy i popchnąć znajomość w kierunku, który cię interesuje.

Kontynuuje przerwaną rozmowę

Rozmawialiście na jakiś temat, po czym nagle zadzwonili do ciebie z pracy i musiałaś odebrać telefon. Jeśli on po zakończeniu połączenia powraca do przerwanego wątku, to znaczy, że naprawdę uważnie cię słuchał, a robił to, gdyż wpadłaś mu w oko. On pragnie wiedzieć o tobie  dosłownie wszystko.

Jest miły

Faceci też bywają mili, ale jeśli on jest dla ciebie przesadnie miły, wyraźnie wyczuwasz, że przekroczył normę, jaką okazuje przeciętny kolega, to znak, że coś jest na rzeczy. Mężczyźni potrafią zmienić się nie do poznania, gdy trafiają na kobietę, która naprawdę im się podoba i w związku z tym pragną jej zaimponować, wkradając się w ten sposób w jej łaski.

On często cię komplementuje

Powiedzmy sobie wprost, zwykli koledzy rzadko prawią nam komplementy, a jeśli już to robią, to używają bardzo ogólnych sformułowań. Jesteś fajna/fajnie dziś wyglądasz – to teksty kumpli. Masz piękne oczy – słowa mężczyzny, któremu się podobasz.

Dla ciebie zmienia swoje plany

On może marzyć o kibicowaniu Chelsea Londyn, ale jeśli dzieje się coś istotnego, np. chcesz się z nim spotkać, aby pomógł ci z zepsutym samochodem, to zmienia swoje plany. Faceci w ten sposób okazują swoją miłość i zainteresowanie. Jego uczucia poznasz po czynach, nie górnolotnych słowach. Jeśli jednak on woli zostać w domu i oglądać filmy, aniżeli spotkać się z tobą, to lepiej go sobie daruj. On nie jest tobą zainteresowany w żaden sposób.

Chce spędzać z tobą czas

Facet, któremu wpadłaś w oko, będzie robił wszystko, aby spędzać z tobą jak najwięcej czasu. Umówi się z tobą na spacer, zapisze się z tobą na salsę, pojedzie z tobą i twoim psem do weterynarza. Każda chwila spędzona z tobą jest dla niego na wagę złota.  Analogicznie facet niezainteresowany twoją osobą, wiecznie będzie miał ciekawsze rzeczy do zrobienia lub borykał się z chronicznym „zmęczeniem”.

Na wiadomości odpisuje w przeciągu kwadransa

Facet, któremu zależy na kobiecie, nie będzie zwlekał z odpowiedzią na jej wiadomość.  Zrobi to natychmiast lub w przeciągu 15 minut. Jeśli musisz długo czekać na odpowiedź i zdążysz o swojej irytacji powiadomić wszystkie koleżanki, lepiej olej tego mężczyznę, bo nic z tego nie będzie. Szkoda twojego czasu.

To on inicjuje kontakt

Mężczyzna, który inicjuje kontakt, zaprasza cię na spotkanie, często do ciebie pisze itp., z pewnością jest tobą szczerze zainteresowany. Prawdopodobnie wpadłaś mu w oko. Jeśli natomiast to ty musisz zabiegać o jego uwagę, to coś jest tu mocno nie halo. Lepiej zmień obiekt swoich westchnień.

Rozmawia z tobą godzinami, choć ma swoje obowiązki

Ten facet ma mnóstwo rzeczy do zrobienia, ma dokończyć projekt do pracy, zawieźć samochód do mechanika, mimo to rozmawia z tobą godzinami. Uważaj, on ewidentnie jest tobą mocno zainteresowany. Jeśli tylko go lubisz, nie dawaj mu niepotrzebnych nadziei, bo będzie przez ciebie cierpiał.

Każdy pretekst jest dobry, żeby z tobą porozmawiać

On do ciebie dzwoni i pisze niemal codziennie, bo ciągle znajduje jakiś pretekst? Pamiętaj, zwykły kolega pisze wtedy, gdy ma konkretną sprawę. Zauroczony facet zawsze znajdzie pretekst, by usłyszeć twój głos lub z tobą przez chwilę popisać.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (2)

dulcynea

5 lat temu

Ten pierwszy okres związku jest bardzo przyjemny , idealny .
Stara się nie tylko on , ale także i ona.
Nie mam zastrzeżeń w stosunku do męża , ale tam ten okres początek związku, bez żadnych problemów , wspominam z sentymentem 🙂

Irena

5 lat temu

Oj tak, mężczyzna który jest zauroczony kobietą jest wtedy niemalże idealny. Fajne są te pierwsze starania 🙂 Zresztą działa to w obie strony.
Ale warto jest wystrzegać się mężczyzn, którzy jednak się nie starają, bo to znaczy że im nie zależy, a my tylko tracimy swój czas. Czasami można wplątać się w chory związek, z którego wbrew pozorom nie jest łatwo się uwolnić. Bo przecież każdy zasługuje na drugą szansę, bo może się jeszcze zmieni, a może zmieni go moja miłość…. tak właśnie myślimy i tkwimy w czymś co nie jest warte naszego czasu.
Dlatego właśnie tak ważne jest aby na początku znajomości dokładnie przyglądać się naszym partnerom 🙂

Zostaw komentarz