Miłość i związki

11 rzeczy, których boją się mężczyźni

czego boją się faceci

Mężczyźni też mają swoje obawy i nierzadko są one dużo większe od naszych. O ile panie na ogół martwią się bliznami po porodzie i oponką na brzuchu, o tyle obawy mężczyzn  towarzyszące relacjom damsko-męskim nierzadko przypominają prawdziwe Himalaje. Przedstawiamy 11 rzeczy, których boją się mężczyźni.

Odrzucenie

Nieważne, czy chodzi o zagadanie do obcej kobiety, która wpadła im w oko, czy umówienie się na drugą, trzecią i kolejną randkę, niektórzy faceci panicznie boją się odrzucenia. Tego, że kobieta nie odpisze na wiadomość z pytaniem: jak jej mija dzień lub zrobi to z dużym opóźnieniem. Mężczyźni, choć są od pań silniejsi fizycznie, często o wiele mocniej boją się odrzucenia niż kobiety.  Od małych dziewczynek nikt nie oczekuje, że będą zawsze najlepsze w tym, co robią. Natomiast prawdziwy mężczyzna w obiegowej opinii zawsze musi zwyciężać.

Wykonanie kroku do przodu

Mężczyźni też czasem chcą zrobić krok do przodu, ale jednocześnie boją się, że spalą sprawę i stracą szansę u kobiety, która naprawdę im się podoba. Z jednej strony chcieliby ją objąć na mieście i zaznaczyć swoje terytorium: wara od niej, to moja kobieta. Z drugiej boją się reakcji pań. Tego, że zostaną odsądzeni od czci i wiary jako zboczeńcy lub usłyszą, że są tylko kolegami od wieczornych wyjść na miasto. Kobiety nie zawsze zachowują się w sposób jednoznaczny. Niektóre panie lubią przytulać się do faceta, zapraszać go do siebie, po czym w kulminacyjnym momencie powiedzieć:  co sobie wyobrażałeś, przecież jesteśmy tylko kumplami. Takie słowa bardzo bolą, wystarczy, że ktoś raz ich doświadczył w swoim życiu, a już zawsze, zanim pocałuje kobietę lub nawet złapie ją za rękę, będzie zastanawiał się, czy może sobie na to pozwolić i się nie zbłaźni.

Nazwania znajomości związkiem

Większość mężczyzn cierpi na związkofobię i mam problem z tym, że chcąc być z jedną kobietą, musi zrezygnować z innych pań. Niektórzy boją się też prób ograniczania wolności. Niestety, panie nie są tutaj bez winy. To normalne, że kobieta domaga się uwagi i wspólnie spędzanego czasu, w końcu kocha mężczyznę i chce być blisko niego. Gorzej, gdy zaczyna zabraniać facetowi wyjść z kumplami, telefonicznej rozmowy z jego przyjaciółką, zakupu nowej części do samochodu i chce wyrzucić do kubła zawartość jego całej szafy. To jest już próba zniewolenia, której mężczyźni panicznie się boją. Z tego powodu przeciętny facet będzie się długo zastanawiał, zanim zgodzi się na związek.

Pierwszy raz z nową partnerką

Nieważne, czy facet ma duże czy małe doświadczenie seksualne, a może jest prawiczkiem – pierwszy raz z nową partnerką zawsze napawa go zarówno ekscytacją, jak i strachem. Lęk jest tym większy, im silniejsze jest uczucie, którym darzy kobietę, z którą się spotyka. Mężczyźni panicznie boją się etykiety słabego kochanka. Każdy facet chce być najlepszy w te klocki i zawsze doprowadzać swoją partnerkę do orgazmu.  Niestety, nie każdy wie, że drobne braki najlepiej nadrabia się czułością.  A kobieta jeśli naprawdę kocha, to nagle nie ucieknie. Facet, który wkłada serce w erotyczne igraszki, na pewno nie musi bać się etykietki słabego kochanka.

Utrata pracy

Co ma wspólnego utrata pracy z relacjami damsko-męskimi? Okazuje się, że bardzo dużo. Dla faceta praca jest źródłem dumy i tym, czym może pochwalić się przed kobietą. Gdy nagle ją traci, czuje się jak nieudacznik, który nie może zapewnić swojej partnerce bezpieczeństwa.  Nawet gdy mężczyzna ma pracę, to może obawiać się redukcji etatów lub tego, że jego zarobki okażą się dla kobiety niedostateczne. Tymczasem normalne panie nie patrzą na wycinek z wypłatą, bo wysokość pensji faceta nie ma dla nich znaczenia. Potrafią same zarobić na własne potrzeby, a od mężczyzny oczekują przede wszystkim wsparcia i czułości.

Wyrażenie tęsknoty

Mężczyźni nawet jeśli tęsknią za kobietą, to po pierwsze, nie chcą się do tego przyznać przed sobą samym, a po drugie, nie zamierzają jej tego mówić. Tęsknota uchodzi bowiem za domenę pań i jest niemęska. Jakby tego było mało, kobieta może jeszcze poczuć, że facetowi na niej zależy, a tego wolałby zanadto nie okazywać, bo lepiej nie ujawniać własnych słabości.

11 rzeczy, których boją się mężczyźni. Przeprosiny

Zapewne nieraz doświadczyłaś sytuacji, w której partner sprawił ci przykrość. Zwlekał z odpisaniem na wiadomość, w ostatniej chwili odwołał spotkanie, chlapnął coś bez zastanowienia. Chciał powiedzieć coś miłego, ale zrobił to tak niefortunnie, że zabrzmiało to jak obelga. Twoja złość była tak silna, że pomstowałaś na niego, zdążyłaś uznać to za koniec waszej znajomości, wypłakać się wszystkim znajomym, po czym nie chciałaś słuchać jego pokracznych tłumaczeń. Po dłuższej chwili zaczęłaś je nawet postrzegać jako wiarygodne, ale zabrakło ci magicznego słowa: przepraszam. Panowie mają naprawdę duży problem z jego używaniem. Przepraszanie postrzegają jako przyznawanie się do błędu, a nie od dziś wiadomo, że prawdziwy mężczyzna nigdy się nie myli.  Przeprosiny to coś, czego bardzo ciężko doczekać się w męskim wykonaniu. Dobrze, aby w końcu padły. A jeśli twój facet ma  z tym szczególny problem, to umówcie się chociaż, że będzie ci rekompensował swoje wpadki i więcej nie popełniał takich gaf, próbując się wczuć w twoje położenie i fakt, że było ci naprawdę bardzo przykro.

Porównania do byłych

Każdy mężczyzna boi się porównań do byłych. Tego, że kobieta  milczy, ale w jej głowie kotłują się myśli. A. lepiej od niego całował, ale M. był odważniejszy, podczas gdy K. zawsze wykazywał się większą dozą romantyzmu, natomiast z R. miała najlepszy seks w życiu. Wbrew temu, co sądzą faceci, kobiety tak często nie porównują ich z byłymi, chyba że naprawdę wytną jakiś przykry numer. Wtedy w przypływie złości myślą sobie: A. nigdy by mi tak nie powiedział, bo wiedział, że przez to się poryczę. R. miał dla mnie więcej czasu i nigdy nie przedkładał gry na konsoli od wyjścia ze mną.  Dopóki mężczyzna się stara, to kobieta buja w obłokach i uważa go za najlepszego partnera na świecie. Tylko od faceta zależy, czy ją sprowadzi od razu do szarej rzeczywistości, czy postara się podsycać ten stan.

Zdrada

Faceci boją się, że kobieta kiedyś ich zdradzi. Stanie się to na wyjeździe służbowym, w gabinecie szefa, na piwie ze znajomymi ze studiów czy koncercie, na który poszła z przyjaciółką. Wyobraźnia panów potrafi naprawdę być zaskakująca i podsyłać szalone pomysły.  Mężczyzna nie tylko boi się, że ktoś lepszy i atrakcyjniejszy odbije mu kobietę, ale też tego, że dowiedzą się o tym jego koledzy i stanie pośmiewiskiem jako rogacz.

Brak pociągu fizycznego i friendzone

Mężczyźni często nie do końca wiedzą, jaki charakter ma to, co narodziło się między nimi a kobietą, z którą się spotykają.  Boją się, że tak naprawdę ona nie czuje do nich pociągu fizycznego, ale silną sympatię i przypadnie im miejsce we friendzone. Bycie przyjacielem jest fajne, ale nie wtedy, gdy zależy nam na kimś jako na potencjalnej kochance.  Dla każdego mężczyzny, który zakochał się, usłyszenie słów: jesteś wspaniałym przyjacielem, stanowi największą obelgę.

Bliskie relacje kobiety z przyjaciółmi płci męskiej

Żyjemy w XXI wieku w centrum Europy. Kobiety mają tutaj takie same prawa jak mężczyźni. Równość gwarantuje konstytucja i panie skwapliwie z niej korzystają. Kończą kierunki techniczne, na których mają więcej kolegów niż koleżanek. Niektóre znajomości zdają próbę czasu i przeobrażają się w szczerą przyjaźń nieskażoną erotyką. Mimo to wielu mężczyzn przeraża wizja, że ich kobieta po pracy, ubrana bardzo kobieco, idzie do kawiarni z przyjacielem, aby po prostu pogadać. Dla wielu facetów jakikolwiek inny samiec w otoczeniu wybranki to wróg i koniec.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (3)

Tess

5 lat temu

Tego boją się mężczyźni i kobiety. Tylko kobietom łatwiej się do tego przyznać a panowie się wstydzą. Ale takie jest życie. Skomplikowane.

Zostaw komentarz