Miłość i związki

10 rzeczy, których kobieta pragnie od mężczyzny bardziej niż orgazmu

czego kobieta oczekuje od mężczyzny

Kobiety lubią seks, ale życie erotyczne nie przesłania im innych ważnych kwestii, które odgrywają istotną rolę, gdy zależy im na czymś więcej niż na upojnej nocy. Przedstawiamy 10 rzeczy, których kobieta pragnie od mężczyzny bardziej niż orgazmu.

Szacunek

 

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek relację międzyludzką bez tego czynnika. Jeśli zależy nam na dłuższej znajomości z mężczyzną, to bardziej oczekujemy szacunku niż orgazmu. Facet może być bogiem seksu, ale co nam po tym, skoro zachowuje się jak burak i nie okazuje nam szacunku? Mężczyzna powinien wiedzieć, w jaki sposób zwracać się do kobiety, na pewno żadna z nas nie ucieszy się z wulgarnych tekstów pod swoim adresem.  A agresja fizyczna całkowicie przekreśla znajomość, podobnie jak brak szacunku dla naszej pracy i potrzeb.

Miłość

Seks jest fajny, a jednonocne przygody dostarczają niezapomnianych wrażeń, przy czym kobietom na ogół bardziej zależy na miłości i zaangażowaniu emocjonalnym ze strony mężczyzny niż orgazmie.  Panowie mogą wyrażać uczucia na tysiąc sposobów, dbając o nas, licząc się z naszym zdaniem, okazując nam czułość i troskę lub po prostu zwracając się do nas wprost: kochanie/kocham cię.

Zrozumienie

Kobiety czasem czują się naprawdę fatalnie przez okres, PMS lub ciężki dzień w pracy. W takiej sytuacji marzą o tym, aby mężczyzna je przytulił, pocałował i powiedział coś miłego lub opowiedział im coś zabawnego. Nie ma nic gorszego, niż usłyszeć od faceta: nie histeryzuj, miesiączka to nie choroba, możemy wyjść z domu na imprezę lub uprawiać seks nieco inaczej niż zazwyczaj. Po pierwsze, okres potrafi być naprawdę bolesny. Po drugie, bardzo krwawy, przez co kobieta nie czuje się zbyt komfortowo podczas erotycznych igraszek. Po trzecie, ma prawo nie mieć ochoty na seks i prawdziwy mężczyzna to rozumie oraz szanuje.

Zaangażowanie

Mężczyzna, któremu naprawdę zależy na kobiecie, potrafi się zaangażować w sprawy, które są dla niej ważne. Gdy ona przychodzi, aby mu się z czegoś zwierzyć, to liczy na to, że facet jej uważnie wysłucha i jakoś skomentuje problem, z którym się do niego zwróciła. To czasem może być drobiazg – np. pomoc w zawiezieniu jej psa do weterynarza, wniesieniem czegoś ciężkiego do mieszkania lub rada ws. zakupu nowego laptopa.

Zaufanie

Kobiety mają swoich przyjaciół i fakt, że wychodzą z nimi na piwo lub zakupy, nie oznacza, że szukają atrakcji poza związkiem. Panie oczekują od swoich mężczyzn zaufania. Skoro zawsze zachowywały się bez zarzutu i nie dawały żadnych powodów do zazdrości, to dlaczego ciągle są posądzane o złe intencje, gdy wychodzą na spacer z przyjaciółką.

Uwaga

Kobiety oczekują, że mężczyzna czasem wyśle głupiego SMS-a,  w którym zapyta je o to, jak mija im dzień. Gdy panie mają facetowi coś do zakomunikowania, to oczekują, że on wysłucha je od początku do końca, a po zakończeniu rozmowy będzie pamiętał, czego dotyczyła.

Odpowiedzialność

Nie należy mylić odpowiedzialności ze śmiertelną powagą. Kobiecie zależy na tym, aby mężczyzna nie był lekkoduchem, który ma w nosie swoją pracę i nie tylko ją. Facet, który nie potrafi zapłacić w terminie rachunków, nie myśli o antykoncepcji i jeździ po pijaku samochodem, to z pewnością nie jest dobry materiał na partnera. Natomiast odpowiedzialny mężczyzna jawi się w oczach kobiety jako atrakcyjny.

Cierpliwość

Kobietom czasem zdarza się trochę guzdrać w łazience, za długo malować, układać włosy itp. Oczekujemy, że mężczyzna nie okaże nam wówczas swojej złości i niezadowolenie, lecz wyrozumiałość i cierpliwość. Nie ma nic złego w przypomnieniu, że do wyjścia zostało mało czasu, ale liczy się forma, w jaki zostanie przekazany ten komunikat: kochanie, wiem, że chcesz wyglądać pięknie, ale za 5 minut musimy wyjść z domu, bo spóźnimy się do kina/znajomych etc., brzmi naprawdę miło.  Kobiety oczekują od mężczyzny też cierpliwości podczas seksu – zależy nam na długiej grze wstępnej, czułościach i delikatnych pieszczotach – to właśnie ta kombinacja pozwala nam dojść do orgazmu i sprawia, że seks z tym mężczyzną stanowi czystą przyjemność.

Romantyzm

Nie chodzi o to, że mężczyzna musi pisać nam listy miłosne, codziennie przynosić kwiaty czy kupować drogie prezenty. Liczy się coś innego. Kobieta oczekuję, że mężczyzna zabierze ją w jakieś romantyczne i malownicze miejsce, gdzie będzie ją długo całował, że włączy jakąś romantyczną muzykę etc.

Czułości

Mężczyźnie może być trudno zrozumieć potrzeby kobiety, bo on nie ma aż tak rozbudowanej potrzeby okazywania czułości, niemniej panie lubią być często całowane, przytulane, obejmowane i niekoniecznie musi to odbywać się w sypialni. Kobiety wolałyby, aby mężczyźni byli dla nich czuli na co dzień, tak po prostu bez żadnej okazji i ukrytych celów.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

Irena

3 lata temu

Dla mnie najważniejsze są drobne gesty, przytulanie, pocałunek w rękę, otwarcie drzwi do samochodu. Okazywanie szacunku i miłości niezależnie od tego czy jesteśmy w domu sam na sam, czy wśród ludzi.
Takie drobne rytuały, które wprowadziliśmy w nasze życie, które dają nam wiele satysfakcji, jak kawa którą mój mężczyzna robi mi do łóżka w weekend, gdy mam wolne od pracy, wspólne leżakowanie wieczorem na kanapie podczas którego wtulamy się w siebie…

Mindi

3 lata temu

Wszystkie te wymienione zachowania są mile widziane 🙂 Zgadzam się z tym, że kobieta potrzebuje takich przyjaznych gestów i okazywania miłości. Nie wszyscy mężczyźni są wylewni i wprost okazują swoje uczucia, ale to się czuje, że zależy poprzez drobne gesty, i po tym jak dba o kobietę.

dulcynea

3 lata temu

I niczego więcej mnie nie potrzeba jak tylko uwagi , zrozumienia, czułości, cierpliwości, odpowiedzialności , zaufania , zrozumienia , miłości i zaangażowania . Romantyzm sobie odpuszczę …. może tylko na specjalne okazje.

Zostaw komentarz