10 oznak, że spotykasz się z dojrzałym emocjonalnie mężczyzną

3
65
dojrzały emocjonalnie mężczyzna

Każda z nas ma swoje kryteria, którymi kieruje się przy wyborze faceta. Jedna woli szczupłego bruneta z zarostem, a inna gustuje w gładko ogolonych blondynach. Na pewno zatem każda z nas w końcu trafi na faceta, który odpowiada jej pod względem wizualnym.  Niemniej niezwykle istotny jest charakter wybranka. Przedstawiamy 10 oznak, że spotykasz się z dojrzałym emocjonalnie mężczyzną.

Każdemu facetowi czasem zdarzają się wpadki, grunt, żeby nie były one poważne i nie miały istotnego znaczenia z punktu widzenia budowania związku.  Mężczyźni czasem popełniają błędy, dokładnie tak jak kobiety, ale powinni się na nich uczyć. W niniejszym artykule skupiamy się na czynnikach najbardziej elementarnych. Bez nich naprawdę nie da się być razem.

Nigdy nie reaguje w stosunku do ciebie agresją

Agresja stanowi objaw słabości i sygnał, że powinnaś jak najszybciej zakończyć tę znajomość. Początkowo może przybierać postać agresji słownej,  by później przejść w fizyczną.  Jeśli nawet podczas kłótni, gdy targa nim złość, on nie atakuje cię w żaden sposób, to znaczy, że jest dojrzały emocjonalnie i można z nim stworzyć coś trwałego.

Nie ucieka od problemów

Faceci przybierają różne strategie. Niektórzy dystansują się, gdy pojawia się problem. Choć z naszego punktu widzenia stanowi to irytujące zachowanie, nie jest wcale takie straszne, gdy porozmawiamy z kimś zaufanym – przyjacielem lub kuzynem. Mężczyzna podchodzi do problemów w sposób zadaniowy. Najpierw musi przetrawić temat, później wyciągnąć wnioski i znaleźć rozwiązanie. Jeśli zauważysz, że po zwróceniu mu uwagi, że nie ma dla ciebie wystarczającej ilości czasu, on stara się częściej z tobą rozmawiać i wychodzić na miasto, to znaczy, że stanął twarzą w twarz z problemem. Wybrał jednak nieco inne rozwiązanie niż kobiety. Rozmowę nt. trudności zastąpił działaniem.

10 oznak, że spotykasz się z dojrzałym emocjonalnie mężczyzną.  Myśli o przyszłości

Nie chodzi o to, by facet planował już domek z ogródkiem i ślub. Niemniej dobrze, gdy widzi Cię w swoich planach, np. chce, żebyś mu towarzyszyła podczas firmowego balu karnawałowego lub zamierza wraz z tobą wyjechać na weekend w góry.

Docenia swoją kobietę

Niedojrzały emocjonalnie mężczyzna traktuje cię jako rzecz pewną, która mu się należy i o którą w ogóle nie trzeba zabiegać. Tymczasem facet, który jest dojrzały emocjonalnie, wciąż będzie ci okazywał zainteresowanie i szacunek, obsypywał komplementami bez okazji etc.

Nie bije kobiet

Mężczyzna dojrzały emocjonalnie nigdy nie podnosi ręki na kobietę. Jeśli on to robi, to uciekaj od niego. Nie łudź się, że on się zmieni, chyba że na gorsze. Kiedyś w końcu zakatuje cię na śmierć.

Szanuje swoją partnerkę

Facet dojrzały emocjonalnie, który nadaje się do związku, nigdy nie uważa kobiety za głupszą od siebie i nie traktuje jej w sposób protekcjonalny. Nie naśmiewa się z niej, jej poglądów i nie wypomina jej braku pewnych umiejętności. Prawdziwy mężczyzna traktuje cię z szacunkiem zarówno w towarzystwie, jak i wtedy gdy jesteście sami.

Nie kieruje się swoim ego

To dobrze, że on dba o siebie, ale nigdy nie powinno to przyjmować patologicznej postaci. Jeśli on myśli tylko o tym, żeby jemu było dobrze, całkowicie ignorując ciebie i twoje potrzeby, odpuść go sobie.  Dojrzały emocjonalnie facet pomyśli o swoim dobru, ale uwzględni też ciebie.

Nie chowa urazy

Posprzeczaliście się o coś? A może ty nie miałaś dla niego wczoraj zbyt wiele czasu, bo byłaś zajęta? Dojrzały emocjonalnie facet spróbuje cię zrozumieć i nie będzie chował urazy, bo wie, że to do niczego sensownego nie prowadzi.

Nie traktuje cię tylko w kategoriach seksualnych

Dojrzały emocjonalnie facet nie traktuje kobiet jako obiektów do zaliczenia, tylko jako żywego człowieka, z którym można porozmawiać na różne tematy, pośmiać się itp.  Niedojrzali panowie często skupiają się wyłącznie na seksie, bo na nic więcej ich nie stać, bo jeszcze do tego nie dorośli.

Nie unika odpowiedzialności

Mężczyznę, który jest dojrzały emocjonalnie, poznasz po tym, że potrafi przyznać się do błędu. Jeśli miał stłuczkę z własnej winy, to powie ci o tym, choć nie będzie to dla niego powód do chluby. Dzięki temu wiesz, że ten facet bierze odpowiedzialność za swoje czyny i jeśli z jakiegoś powodu antykoncepcja was zawiedzie,  nie stwierdzi nagle, że teraz to sama masz się zastanowić, co z tym faktem zrobić.

Magdalena Kukurowska

3 KOMENTARZE

  1. Wszystkie te punkty pasują do mojego mężczyzny, ale to że jest dojrzały emocjonalnie wiedziałam już od dawna 🙂
    Myślę, że dlatego też się z nim związałam, szukałam kogoś przy kim będę czuła się dobrze i bezpiecznie.
    Kobiety potrzebują czasami poczuć się wyjątkowo, a wyjątkowy mężczyzna wie jak to zrobić 🙂

  2. Wśród współczesnych mężczyzn nie łatwo chyba znaleźć takie cechy. Mężczyzna, który ma taki charakter jest idealny aby z nim spędzić całe życie. Do takiego mężczyzny można mieć zaufanie ale też przy nim czuć się wyjątkowo ważną. Trafiłam na takiego mężczyznę i jestem jego żoną już prawie 30 lat 🙂

  3. Nie sądzę by było trudno znaleźć wśród współczesnych facetów takie cechy.
    Przecież , to my wychowywałyśmy niektórych z nich. Mój syn ma większość z tych cech . Znam kilku jego kolegów i to też bardzo sensowni młodzi mężczyźni. A jeden z nich to świetny mąż i ojciec 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ