Miłość i związki

10 oznak, że kochasz inną

gdy mężczyzna kocha inną

Nie ma nic oryginalnego w stwierdzeniu, że nie zawsze wiążemy się z osobą, którą darzymy prawdziwym, gorącym uczuciem. Czasem czujemy się samotni, chcemy być kochani i łatwo mylimy sympatię z miłością.  Czasem też uciekamy przed jednym uczuciem w ramiona drugiej osoby. Oto 10 oznak, że kochasz inną.

Nie jesteś przy niej szczęśliwy

Często okazuje się, że ucieczka przed samotnością kończy się niepowodzeniem. Niby nie jesteś już sam, masz przy sobie fajną kobietę, ale mimo to nie odczuwasz szczęścia. Masz wrażenie, że wciąż brakuje ci czegoś w życiu. Myślisz, że chodzi o nowy sprzęt, lepszą pracę etc., a tak naprawdę problem często tkwi w życiu uczuciowym. Nie zawsze można wybić klina klinem. Gdy zakochamy się naprawdę mocno w drugiej osobie, to nie możemy o niej zapomnieć. Owszem, możemy sobie wmawiać, że ona to już przeszłość, ale to, co naprawdę czujemy, dalekie jest od tego, co chcielibyśmy czuć.  Jeśli nie jesteś szczęśliwy przy obecnej kobiecie, to znak, że wciąż kochasz tamtą. Warto się zastanowić, czy w przypadku tak silnego uczucia da się odbudować coś z tamtą. Może wcale nie poszło o nic poważnego i sprawa jest do wygrania?

Tęsknisz za tamtą

Możesz robić wszystko, by zapomnieć o tamtej. W ciągu dnia pracować ponad siły, wieczorami uprawiać sport, oddawać się swojemu hobby, ale gdy położysz się spać, nie możesz zasnąć. Wciąż tęsknisz za tamtą. Niepokoją cię jej wpisy, chcesz wiedzieć, co porabia, czy jest wieczorem w domu, czy z kimś na mieście.

Wciąż o niej myślisz

Nawet jeśli starasz się tego nie robić, myśli o niej są natrętne i nieustannie do ciebie powracają. Nocami to właśnie ona ci się śni.  Jesteście razem szczęśliwi lub się kłócicie, ale to ona dominuje w twoich marzeniach sennych.  Pewnych uczuć nie da się pozbyć i wyrwać z serca.

Ona nadal wzbudza w tobie pożądanie

Jeśli tamta kobieta wciąż wzbudza w tobie pożądanie, masz ochotę mocno ją objąć i pocałować, to znak, że nie zapomniałeś o niej. Jeśli po głowie chodzi ci seks z nią, to znak, że tamten rozdział wciąż jest otwarty.

To, co czujesz do obecnej partnerki, nijak się ma do tamtego trzęsienia ziemi

Tamta kobieta jest jak Etna,  wzbudza w tobie ogromne emocje i wciąż cię zaskakuje. Nie umiesz o niej zapomnieć.  Po prostu to, co przy niej czujesz, te motylki w brzuchu etc., znacznie przewyższa emocje w obecnym związku, w którym może jest miło i spokojnie, ale brakuje emocji.

Czujesz pustkę w środku

Gdy brakuje ci innej kobiety, będziesz odczuwał pustkę w środku nawet wtedy, gdy zwiążesz się z inną. To może być świetna kobieta, ale nie jest tamtą, więc nie obdarzysz jej równie gorącym uczuciem.  Każda chwila spędzona z tamtą jawi się jako magiczna. Mimowolnie powracasz do niej myślami, czujesz wtedy szczęście, ale też ból związany ze stratą.

Szukasz ucieczki w alkoholu

Jeśli jesteś w nowym związku, ale musisz się wciąż znieczulać paroma głębszymi, to musisz przestać się oszukiwać. Nie zapomniałeś o tamtej. Ona wciąż jest w twoim sercu i zajmuje w nim bardzo ważne miejsce.  Wódka przynosi chwilową ulgę, ale nie rozwiązuje problemu tęsknoty za ukochaną kobietą.

Szukasz ucieczki w sporcie

Sport to zdrowie, warto postawić w swoim życiu na jakąś aktywność fizyczną. Jest jednak jedno małe „ale”. Istnieje różnica pomiędzy uprawianiem sportu dla przyjemności, a ucieczką w aktywność fizyczną, gdy w naszym życiu uczuciowym dzieje się źle i chcemy wybiegać całą złość. Wymęczyć organizm fizycznie, aby przestać myśleć o tym, co naprawdę czujemy.

Szukasz ucieczki w hobby

Pasja to także dobra sprawa, ale będąc w szczęśliwym związku, umiałbyś rozdzielić czas między hobby a partnerkę. Jeśli dominuje pasja, to znak, że w gruncie rzeczy wciąż czujesz coś do tamtej. Chcesz o niej zapomnieć. Jednocześnie nowa kobieta nie jest ci na tyle bliska, abyś nie myślał o tamtej. Tylko hobby pomaga ci o niej zapomnieć.

Szukasz ucieczki w męską przyjaźń

Przyjaźń z drugim mężczyzną to potężna siła, nic dziwnego, że w chwilach kryzysu starasz się z nim spędzać jak najwięcej czasu na męskich sprawach.  Jednak to też sygnał, że obecny związek to tylko ucieczka przed miłością do innej kobiety.

Jeśli czujesz, że kochasz inną, a między wami nie wydarzyło się nic strasznego, spróbuj to odbudować. Nie warto cierpieć miesiącami, odczuwając ogromną pustkę, smutek i żal. Jeśli nie zrobisz nic, wszyscy będziecie cierpieć. Ty, bo ją kochasz, ona, bo być może czuje to samo oraz kobieta, z którą jesteś, bo zasługuje na kogoś, z kim połączą ją prawdziwe, intensywne emocje.  Czasem warto dać sobie szansę, zaryzykować. Koniec końców nic nie tracisz, a możesz bardzo wiele zyskać. Może jeśli dasz szansę tej, którą naprawdę kochasz, niebawem będziesz najszczęśliwszym człowiekiem na świecie? Przestań myśleć: to się nie uda. Postaw na pozytywne nastawienie: musi być dobrze, bo podskórnie czuję, że to odwzajemnione uczucie, a przy dobrej woli z obu stron każdą przeszkodę można pokonać.

Dodaj komentarz