Miłość i związki

10 oznak, że ten facet jest ciebie wart

idealny facet

Kobiety  często nie szanują samych siebie, wiążąc się z nieodpowiednimi mężczyznami. Czasem błahostki zdradzają, że to nie jest facet dla nas, mimo to my dalej w to brniemy. Choć nasza znajomość bardziej przypomina bohomaz, z którego nie wyłania się żaden istotny kształt, to my jesteśmy przekonane, że trafił nam się ideał.   Oto 10 oznak, że ten facet jest ciebie wart.  To normalne, że czasem wysyła ci sprzeczne sygnały, zwłaszcza jeśli ty nie jesteś specjalnie zdecydowana konkretnym wymiarem znajomości.  On może mieć nawet na koncie parę błędów, głupich akcji, ale jeśli spełnia poniższe punkty, to znak, że warto dać mu szansę, bo to może być bardzo udany związek.

Zawsze cię komplementuje, nigdy nie krytykuje

Zazdrościsz swojej przyjaciółce, że jej facet od początku był zdeterminowany i przynosił jej kwiaty. Tymczasem ona zazdrości tobie komplementów  i braku krytykanctwa. Na dłuższą metę lepiej związać się z mężczyzną, który cię ceni i nie wypomina ci wad, ale potrzebuje więcej czasu na określenie swoich uczuć do ciebie. On wbrew pozorom działa bardziej rozważnie i kiedy w końcu dowiesz się, że chce z tobą być, to dlatego, że naprawdę tak czuje. Pamiętaj, że komplementy w związku są bardzo istotne. To one umacniają naszą pewność siebie, która każdego dnia jest narażona na oddziaływanie szeregu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Ukochany facet nigdy nie powinien na początku znajomości krytykować twojego wyglądu – czepiać się tego, że jesteś za gruba, za chuda, masz za mały biust lub za duży. Jeśli już na samym starcie widzi w tobie głównie wady i wypomina je na każdym kroku, to znaczy, że traktuje cię jako opcję przejściową, rozrywkę.  Zakochany facet nie będzie zwracał tak dużej uwagi na twoje niedostatki urody, a tym bardziej ich złośliwie wypominał, lecz starał ci mówić rzeczy, które mu się w tobie podobają. Pamiętaj, że szanse na szczęśliwy związek  masz tylko z kimś, kto w pełni cię akceptuje taką, jaką jesteś. Jeśli on już na wstępie ma jakieś „ale”, to znaczy, że wcześniej czy później odejdzie do kobiety, która lepiej wpisuje się w jego kanon piękna.

10 oznak, że ten facet jest ciebie wart. Jest dla ciebie czuły

Facet, który jest dla ciebie czuły, potrafi cię objąć, przytulić i pocałować usta lub w policzek, to ktoś, komu warto poświęcić uwagę. Naprawdę na dłuższą metę nie da się być z kimś, kto nie okazuje nam uczuć poprzez czułe gesty.  Jest to męczące i frustrujące. Zasługujesz na faceta, przy którym będzie czuła się kochana i pożądana. Jeśli więc facet nie potrafi cię przytulić i pocałować, to nie usprawiedliwiaj go trudnym dzieciństwem, tylko powiedz mu, że tego potrzebujesz. Nadal wieje chłodem? To nie jest mężczyzna dla ciebie. Facet nie musi być mega wylewny, ale jeśli chociaż raz na jakiś czas cię przytula, obejmuje, trzyma za rękę, to znaczy, że jest ciebie wart.

Zawsze traktuje cię z szacunkiem

Nie ma nic gorszego niż mężczyzna, który na pierwszej randce chce nam wpychać rękę do majtek i zaciągnąć do hotelu. Jemu ewidentnie chodzi o seks i nawet tego nie ukrywa. Brak szacunku to także chamskie, pogardliwe określenia rzucane pod twoim adresem i nadużywanie wulgaryzmów zwłaszcza w kontekście seksualnym. „Chcę się z tobą kochać” brzmi zdecydowanie lepiej niż „chcę cię zerżnąć”.

Macie podobne poczucie humoru

Nie zadowalaj się facetem, przy którym nie czujesz się do końca dobrze. Poczucie humoru to wbrew pozoru ważna cecha. Z kimś, kto je posiada, łatwiej iść przez życie. Nie chcesz chyba każdej wpadki analizować ze śmiertelną powagą. O wiele łatwiej jest ją obrócić w żart.

Potrafi zabrać cię na romantyczną randkę

Darujmy sobie facetów, którzy na pierwszą randkę zapraszają do siebie na mieszkanie, na mocno zakrapianą imprezę  itp.  Mężczyzna, który jest godny naszej uwagi, powinien zaprosić nas na romantyczną randkę, na której można swobodnie porozmawiać. Spacer w parku,  nad rzeką czy po mieście jest zdecydowanie lepszy od spotykania się w mieszkaniu faceta.

Potrafi cię wysłuchać

Mężczyzna, który nie uważa przegadanych godzin za stracone, to prawdziwy skarb. Jeśli on potrafi cię wysłuchać, zapamiętać coś  z tego, co masz mu do przekazania, to znaczy, że zasługuje na twoją uwagę. Jeśli on tylko ciągnie cię do domu na seks lub do klubu na imprezę, to znak, że nie jest wart twojej uwagi.

Jest inteligentny i oczytany

Facet, który pisze poprawne wiadomości pod względem językowym, z pewnością jest inteligentny i oczytany.  A to bardzo kręci kobiety. Nie dyplom prestiżowej uczelni, mężczyzna może być po technikum, ale musi pisać poprawnie bez byków i być inteligentny. Nie ma nic gorszego od faceta, którego książki parzą w ręce.

Daje ci poczucie bezpieczeństwa

Facet, który jest ciebie wart, musi ci dawać poczucie bezpieczeństwa. Musisz wiedzieć, że w razie potrzeby stanie w twojej obronie, odprowadzi cię wieczorem do domu. Sam nie może zdradzać przejawów agresji.  Musisz czuć się przy nim swobodnie i bezpiecznie. Inaczej ciężko będzie ci się przełamać i chociażby pójść z nim do łóżka.  Poczucie bezpieczeństwa to też pewność, że on nas surowo nie ocenia i nie powie nam nic chamskiego, nawet jeśli to my zaliczymy jakąś wpadkę. Przed takim facetem można otworzyć się emocjonalnie i fizycznie, dążąc do seksu.

Nie tratuje seksu mechanicznie

Facet, który jest ciebie wart i zasługuje na twoją uwagę, nie traktuje seksu jako zawodów. Potrafi się z tobą kochać i na pewno nie podejdzie do sprawy w sposób czysto mechaniczny. Jeśli dla niego seks to penetracja i parę ruchów, to zmień go na lepszy model, bo ten nie rokuje dobrze na przyszłość. Natomiast facet, który jest czuły i pamięta o grze wstępnej, to dobry materiał na partnera.

Sprawia ci drobne przyjemności

Uprzedzając domysły, zaznaczamy, że nie chodzi nam o dobra materialne i kosztowne prezenty. Facet, który na ciebie zasługuje, będzie ci sprawiał drobne przyjemności. Pozwoli ci wybrać film, który  razem obejrzycie, zapyta, z której strony łóżka wolisz się położyć, zgłębi temat, który stanowi obiekt twoich zainteresowań.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (3)

pati25

6 lat temu

O takim facecie,który ma takie cechy jak te w artykule,marzy każda kobieta.Na pewno wart jest kobiety

    Irena

    6 lat temu

    Ja długo o takim marzyłam, a teraz mi się trafił dokładnie taki jak w artykule. Z tym, że swoje musiałam przejść.
    Może z tym czytaniem tylko nie jest trafione. Bo zamiast czytać woli grać na gitarze i śpiewać. Pisze też własne teksty i muzykę. Co jest bardziej fascynujące niż czytanie 🙂

Irena

6 lat temu

Mój mężczyzna zdecydowanie jest mnie wart 🙂 Zawsze mogę na niego liczyć, jest moim wsparciem i szczęściem 🙂

Zostaw komentarz