Kobieta i mężczyzna Miłość i związki Psychologia

10 oznak, że to nie jest facet dla ciebie

wady mężczyzn

Kobiety mają tendencję do idealizowania swoich wybranków. Gdy się zakochają w mężczyźnie, nie dostrzegają jego wad i  nie słuchają przyjaciółek, które pragną je uświadomić, że on nie powinien tak postępować.  Poznaj 10 oznak, że to nie jest facet dla ciebie.

 

Zakochana kobieta często zapomina o instynkcie samozachowawczym, przez co naraża się na niebezpieczeństwo, że zwiąże się z mężczyzną, który nie będzie jej kochał i szanował. W zamian zada jej mnóstwo bólu i cierpienia.  Jeśli nie chcesz po raz kolejny płakać w poduszkę, że kolejny facet złamał ci serce, bądź ostrożna. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Choć to trudne, czasem warto trzymać emocje na wodzy i mieć oczy szeroko otwarte.

To nie jest facet dla ciebie, jeśli nie ma dla ciebie czasu

On znowu nie ma dla ciebie czasu, najpierw nie mógł się z tobą spotkać z powodu audytu w pracy, potem przeszkodził mu wyjazd do kumpla, a teraz poszukiwanie nowych części do samochodu.  Gdy pytasz go o spotkanie, początkowo milczy, a dopiero przyparty do muru rzuca termin, którego wcale nie zamierza dotrzymać.  Na dzień przed spotkaniem z przyjaciółką, możesz się z nią założyć nawet o 1000 zł, że on się nie odezwie. Skoro już sama masz przeczucia, że nic dobrego z tego nie wyniknie, nie brnij w to i więcej się nie upokarzaj, żebrząc o jego zainteresowanie.

Skoro on nie ma dla ciebie czasu, ty swój także zainwestuj mądrze. Umów się na randkę z nowym, przystojnym kolegą z działu IT, który ma błękitne oczy, w których można się zatopić;) Od dwóch tygodni kolega daje ci znać, że jest tobą zainteresowany, nie każ mu dłużej czekać, tylko umów się z nim na randkę w swoim ulubionym parku lub kawiarni.  Nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie, miło spędzisz czas i przyspieszysz gojenie się rany.  Nie zwlekaj, tylko na randkę umów się jeszcze dzisiaj lub w zbliżający się weekend. A kto wie, może brunet o błękitnym spojrzeniu i kilkudniowym zaroście okaże się tym jedynym, który doceni i pokocha cię taką, jaką jesteś. Pamiętaj, jesteś wyjątkowa i zasługujesz na wyjątkowego faceta, który będzie się o ciebie starał, a nie wykręcał się od spotkań jak od wizyty u dentysty. Na jednym facecie świat się nie kończy, więc nie zadowalaj się byle czym.  Skoro nawet zakupowi sukienki na urlop poświęcasz więcej czasu i nie bierzesz pierwszej lepszej z brzegu, to dlaczego masz trwać u boku mężczyzny, który na ciebie nie zasługuje i sprawia, że chce ci się płakać z powodu jego obojętności? Spójrz prawdzie w oczy. On od początku nie wykazywał tobą należytego zainteresowania, spóźniał się na spotkania, po nich nie dawał znaku życia, nie wspominał, że mu się podobało. Ba, twój kolega z pracy jest nawet od niego przystojniejszy, a kto wie, może też lepiej wychowany?:)

Bawi się z tobą w gierki i cię karze

Jeśli on z powodu drobnego nieporozumienia jest w stanie mścić się na tobie i odgrywać w taki sposób, aby celowo sprawić ci przykrość, daj sobie spokój. Ty nie przyszłaś na spotkanie, bo on go nie potwierdził, więc myślałaś, że nie może lub nie chce. W tym czasie pojechałaś zrelaksować się z przyjaciółką, a on teraz specjalnie ociąga się z odpisywaniem na twoje wiadomości, ignoruje cię. Wiesz, że przeczytał wiadomość wczoraj wieczorem, upłynęło blisko 24 h, a on dalej milczy, chociaż kilkukrotnie logował się na portal społecznościowy. Na twoją wiadomość celowo odpisuje z kilkunastogodzinnym opóźnieniem, żeby upokorzyć cię i pokazać, jak to jest być ignorowaną. Na dodatek w ostatniej chwili wykręca się ze spotkania. Na osobę, która zachowuje się w ten sposób, po prostu szkoda czasu. Jeśli facet bawi się z tobą w gierki i cię karze, doprowadzając do łez i psując ci cały dzień w imię „męskiej strategii” opracowanej przy piwie z kumplem, to znaczy, że jeszcze nie raz cię zrani i wyrządzi przykrość. Czy naprawdę chcesz codziennie wstawać z łóżka, zastanawiając się, czy będzie dla ciebie miły, oschły, a może złośliwy?

Nie pisze do ciebie i niechętnie z tobą rozmawia

On nie pisze do ciebie, nie interesuje się twoim życiem, nie opowiada też o swoim. Gdy przez przypadek wpadniecie na siebie na ulicy, niechętnie z tobą rozmawia. Najchętniej od razu uciąłby dialog i odjechał, ale pech chciał, że zepsuło mu się auto i musi czekać na lawetę. Daj sobie spokój z jawnym ignorantem i lepiej zainwestuj czas w spotykanie się z ludźmi, którym wzajemna interakcja sprawia przyjemność. Zamiast ciągnąć go za język, umów się na spacer z przyjacielem z liceum, który lubi cię taką, jaką jesteś i zawsze chętnie dyskutuje na różne tematy, począwszy od twoich problemów w pracy, a skończywszy na ostatnio przeczytanych książkach.

Nie mówi, że miło spędziliście czas

On ani razu nie powiedział, że dziękuje za miłe spotkanie, nie zająknął się też, że miło spędził z tobą czas. Po spotkaniu nigdy nie wysyła ci żadnego miłego SMS-a. W rezultacie zastanawiasz się, czy go nie zanudziłaś na śmierć. Stop, jeśli on nie mówi, że miło spędziliście czas, to spotkaj się z kimś, kto doceni wspólne chwile – np. z kumplem ze studiów, z którym przy piwie powspominasz dawne czasy.

Spóźnia się na spotkanie

Jeśli on ma nawyk spóźniania się na spotkania z tobą, to ewidentnie nie szanuje twojego czasu, ani też ciebie samej. Czy chcesz całe życie czekać, aż on łaskawie zjawi się w domu, kinie czy supermarkecie? Jeśli nie należysz do osób cierpliwych i cenisz swój czas, lepiej rozejrzyj się za kimś, kto będzie cię traktował tak, jak na to zasługujesz.

Nie przytula cię

On nigdy cię nie przytula ani nie okazuje w żaden sposób czułości. W rezultacie nigdy nie dał ci odczuć, że cokolwiek dla niego znaczysz. Te wątpliwości cię kiedyś wykończą psychicznie. Przestań się zastanawiać, dlaczego on nie okazuje ci czułości i jest taki szorstki. Spójrz prawdzie w oczy i więcej go nie usprawiedliwiaj. Nie okazuje, ponieważ prawdopodobnie nie zależy mu tak na tobie, jak tobie na nim i pora udać się na poszukiwania szczęścia gdzie indziej.

Ogląda się za innymi kobietami

Nie ma nic gorszego, niż ciągle zastanawiać się, czy jestem dla niego wystarczająco atrakcyjna. Przez takie dylematy zaczynają się z problemy z akceptacją własnego ciała i uzależnienia od zabiegów medycyny estetycznej, solarium itp.  Jeśli on ogląda się za innymi kobietami, ty nie trać na niego czasu i czym prędzej zacznij się oglądać za innymi mężczyznami. Wszak zasługujesz na szczęście i faceta, który w pełni cię zaakceptuje i  będzie traktował jako tę jedyną.

Jak poznać, że mu na tobie nie zależy? Samochód jest dla niego ważniejszy niż ty

Faceci uwielbiają swoje samochody i potrafią całymi godzinami przy nich majstrować. Nie ma w tym nic złego, ba, dobrze, że mężczyzna ma w życiu swoją pasję. Gorzej, gdy kocha swój samochód tak bardzo, że żadna kobieta nie ma z nim szans. Jeśli wypieszczona fura jest dla niego ważniejsza niż ty, to znak, że trzeba jak najszybciej o nim zapomnieć. Nie zmienisz priorytetów w jego sercu, jedyne, co możesz zrobić, to ratować się ucieczką, zanim na dobre przepadniesz w związku z facetem, który stawia swój samochód ponad relacje damsko-męskie i zwraca się do niego czulej niż do ciebie.

Okłamuje cię w błahych sprawach

Miał jechać do Wrocławia, podczas gdy ty znalazłaś go na wylotówce w kierunku Katowic. Umówił się z kumplem na piwo, a ty widziałaś go w salonie samochodowym.  Miał wyskoczyć do kumpla, a tymczasem pojechał do pracy. To teoretycznie drobne kłamstwa, które podkopują twoje zaufanie. Nie chcesz być u boku człowieka, który okłamuje cię w błahych sprawach. Skoro nawet oszukuje cię ws. związanych ze spędzaniem wolnego czasu, możesz tylko się obawiać, co robi, gdy sprawa jest zdecydowanie większego kalibru.

Nie dba o swoje bezpieczeństwo

Facet, który postępuje nieroztropnie, narażając swoje życie i zdrowie na drodze, siłowni czy gdziekolwiek indziej, nie rokuje zbyt dobrze. Ty całe życie będziesz się zastanawiała, czy nie odbiera telefonu, bo go nie słyszy, czy dlatego, że skończył na jakimś drzewie. Im bardziej go pokochasz, tym strach będzie większy. On raczej nie zmieni swoich zamiłowań do ryzykownych zachowań tylko dlatego, że ty pojawiłaś się w jego życiu. On po prostu kocha to, co robi.

Warto uświadomić sobie dla własnego dobra, że to nie jest facet dla ciebie. Każda z nas jest wartościowa i zasługuje na szacunek ze strony partnera. Jeśli on cię świadomie rani, lekceważy i rzadko ma czas na spotkania z tobą, to musisz zamknąć ten rozdział życia i jak najszybciej zacząć pisać nowy.

 

Komentarze (6)

pati25

5 lat temu

Takie oznaki łatwo zauważyć.I czym prędzej odejść od takiego faceta.Jeżeli ktoś nas nie szanuje to szanujmy się same

Aneta

5 lat temu

Mam kolezanke, której udało sie w końcu z takiego związku uwolnić, ale po kilku latach dopiero, pamietam jak mi później powiedziała, ze nie było to łatwe, ale jakby jej ktos kilka lat wcześniej powiedział, ze ona, pracująca, silna, wykształcona kobieta, mająca wsparcie w rodzinie i przyjaciolach bedzie tkwiła w takim zwiazku na dodatek nic nikomu nie mówiąc – to nie uwierzyłaby, a jednak tak sie stało…

Mindi

5 lat temu

Jak są dzieci to trudno wyzwolić się z takiego związku. Gdybym była panienką i tak źle potraktowałby mnie mężczyzna to więcej nie zobaczyłby mnie. Zgadzam się z Tess, że trzeba mieć dumę i się szanować. Lepiej być samemu niż być traktowanym jak przedmiot.

Tess

5 lat temu

Trzeba mieć trochę dumy i nie pozwolić sobie na takie traktowanie. Nie możemy pozwolić na wszystko. Z takim mężczyzną kobieta nie będzie szczęśliwa.

dulcynea

5 lat temu

Zgadzam się to trudno , powiedzieć sobie że to facet nie dla mnie .
Szczególnie gdy już zdążyłam się zaangażować, mam koleżankę która tkwi z takim związku od samego początku i nie umie sìę uwolnić.

Aneta

5 lat temu

Ech, czasem dobrze wiemy, ze to nie jest facet dla nas, ale albo jest nam cieżko samym sie do tego przyznać, albo z niewiadomych w sumie przyczyn tkwimy w toksycznym związku…

Zostaw komentarz