Miłość i związki

10 męskich potrzeb w związku, które czynią faceta szczęśliwym

męskie potrzeby

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, mają swoje potrzeby związane ze związkiem, które muszą zostać zaspokojone, aby oni czuli się szczęśliwi. Część ich oczekiwań pokrywa się z tymi, na które wskazują panie. Jednak pewne mogą nas zaskakiwać, ponieważ mamy nieco inną mentalność. Przedstawiamy 10 męskich potrzeb w związku, które czynią faceta szczęśliwym.

Podziwianie go

Kobiety pragną być adorowane i komplementowane, wtedy czują się atrakcyjne dla swojego mężczyzny. Mają też pewność, że w pełni mu odpowiadają i nie stanowi opcji przejściowej na gorsze czasy. Nie inaczej jest w przypadku mężczyzn. Panowie też chcą być podziwiani i utwierdzani w przekonaniu, że bardzo nam się podobają. Kobietom przyzwyczajonym do męskiej adoracji początkowo może być trudno się przełamać, ale najtrudniejszy pierwszy krok, potem już jest z górki.  Dlaczego nie powiedzieć facetowi wprost, za co go podziwiamy i cenimy? W końcu czymś przykuł naszą uwagę i zatrzymał ją na dłużej. Oznacza to, że coś w nim musi nas mocno pociągać.

Aby facet czuł się potrzebny w związku

Współczesne kobiety często wpadają w pewną pułapkę. Są rzeczy, z którymi w ogóle sobie nie radzimy, ale mimo to wstydzimy się poprosić mężczyznę o pomoc. Nie chcemy bowiem wyjść na niedojrzałe i nieprzystosowane do życia. Warto jednak uświadomić sobie, że nie musimy umieć wszystkiego, w pewnych dziedzinach faceci radzą sobie o wiele lepiej od nas i dobrze. Nie zmieniajmy tego na siłę. Jeśli jest coś, w czym on mógłby ci pomóc, nie wstydź się go o to poprosić. Faceci lubią czuć się potrzebni w związku.

Aby kobieta pokazywała, że jest przy nim szczęśliwa

Mężczyźni szczerze się cieszą, gdy widzą, że kobieta jest przy nich szczęśliwa. Gdy ich starania nie trafiają w próżnię, lecz sprawiają paniom nieopisaną radość.  Jeśli jest ci przy nim dobrze, a zakładamy, że taka sytuacja ma miejsce, w końcu nie męczyłabyś się z kimś, kto cię nie uszczęśliwia, to po prostu to okaż.

Jasne zasady związku i brak pretensji

Mężczyźni też lubią wiedzieć, na czym stoją. Zależy im na jasnych zasadach, które nie ulegają zmianie w trakcie trwania związku. Jeśli umawiacie się, że każde z was ma prawo w piątkowy wieczór wyskoczyć na miasto z przyjaciółmi, to nie rób mu potem o to awantury. Mężczyźni nie znoszą nieuzasadnionych pretensji o rzeczy, na które wcześniej się zgodziłaś. Jeśli nie chcesz, żeby on cię zdradzał i spotykał z innymi kobietami w celach innych niż koleżeńskie, to powiedz mu to na początku. Nie zgadzaj się na warunki, które ci nie odpowiadają, naiwnie wierząc, że niebawem przeprowadzisz renegocjację waszej dotychczasowej umowy.

10 męskich potrzeb w związku, które czynią faceta szczęśliwym. Wolna przestrzeń

Mężczyźni potrzebują wolnej przestrzeni, nie znoszą, gdy kobieta chce spędzać z nimi 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pozwól swojemu facetowi na chwilę wytchnienia, niech wyjdzie z kolegami na piwo, pojedzie po nową część do samochodu etc.  Nie wydzwaniaj do niego non stop i przestań go kontrolować. Jeśli mu nie ufasz, to zakończ tę znajomość albo popracuj nad swoim zaufaniem do niego. Nie można go męczyć niekończącymi się podejrzeniami, że zamiast do warsztatu pojechał do klubu wyrwać jakąś inną laskę na jednonocną przygodę.

Aby czuł się odpowiedzialny za swoją kobietę

Mężczyźni szczerze lubią się nami opiekować, ale my nie zawsze im na to pozwalamy. Wpadłyśmy bowiem w pułapkę bycia samowystarczalną. Późną nocą wezwiemy taksówkę, same wtaszczymy zakupy na ostatnie piętro. Tymczasem warto pozwolić mężczyźnie, aby poczuł się za nas odpowiedzialny. To naprawdę nic nie boli, wręcz jest bardzo przyjemne. Facet, który czuje się za nas odpowiedzialny, odwiezie nas lub odprowadzi do domu, pomoże nam zejść z górki, na którą trafimy w trakcie spaceru.

Aby czuł się wyjątkowym partnerem

W końcu nie zwróciłaś na niego uwagi bez powodu, musiało być w nim coś wyjątkowego. Może jest dla ciebie szczególnie wyrozumiały lub czuły. Doceń to i spraw, by poczuł się wyjątkowym partnerem. Możesz mu zawsze powiedzieć, że przy nim czujesz się wyjątkowo, jest ci dobrze i w mig się uspokajasz, choć miałaś nerwowy dzień w pracy.

Aby kobieta akceptowała jego hobby

Nieważne, czy on podkręca swój samochód, czy skleja modele samolotów, powinnaś zaakceptować jego hobby i przestać się go czepiać, że poświęca mu dużo czasu i  uwagi. To dobrze, że on ma jakąś pasję. Ludzie bez hobby są bardzo nudni i naprawdę na dłuższą metę nie ma z nimi, o czym rozmawiać. To dobrze, że on interesuje się motoryzacją, bo znaczy, że się spełnia i masz z nim o czym pogadać.

Aby czuł, że to do niego pierwszego zwrócisz się o pomoc

Mężczyźni nie znoszą sytuacji, w których czują się zepchnięci na dalszy plan. Kiedy kobieta ze swoim problemem zwraca się do wszystkich tylko nie do nich, ich duma cierpi. Czują się jak nieudacznicy, w których umiejętności i dobrą wolę ona w ogóle nie wierzy. Nie pozwól, aby samoocena twojego mężczyzny cierpiała. Jeśli masz problem, to rzeczą normalną jest, że najpierw dzwonisz w tej sprawie do niego, a dopiero później do znajomych. Faceci często mają wiele umiejętności, o które w ogóle ich byśmy nie podejrzewały. Gdy trzeba, potrafią naprawić buta, wyczyścić laptopa z wirusów etc.

Pełna akceptacja

Tak naprawdę nie ma nic gorszego od wiązania się z drugą osobą, która nam nie odpowiada, ale zakładamy, że swoim zachowaniem wymusimy na niej zmiany. To zła droga. Nie próbuj go zmieniać na siłę. Albo w pełni go akceptujesz i jesteś z nim albo szukasz swojego ideału.  Mężczyźni od strony kobiet oczekują pełnej akceptacji i vice versa. Przecież sama nie chciałabyś, aby facet wyskoczył ci z tekstem: no dobra, jesteśmy już razem, więc mogę ci powiedzieć, że powinnaś powiększyć sobie piersi, schudnąć 10 kilo lub przefarbować się na blond.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz