Miłość i związki

10 faktów nt. związku ze starszym facetem

związek ze starszym facetem

Związek ze starszym facetem dziś nikogo już nie dziwi. Zresztą od wieków młode kobiety wydawano za mąż za dojrzałych mężczyzn. Najlepszym przykładem jest tutaj królowa Jadwiga. Warto jednak pamiętać, że związek ze starszym facetem ma swoje wady. Niektóre z nich mogą być dla ciebie naprawdę problematyczne. Przedstawiamy 10 faktów nt. związku ze starszym facetem.

 

On nie złapie kontaktu z twoimi przyjaciółmi

Gdy facet jest młodszy od nas lub w naszym wieku, z reguły lubi nawiązywać nowe kontakty i pozostaje otwarty na prowadzenie bujnego życia towarzyskiego. Gdy jednak wiążesz się ze starszym od siebie mężczyzną, musisz liczyć się z tym, że on nie będzie chciał spędzać czasu z twoimi przyjaciółmi. Zupełnie bowiem nie będzie miał z nimi o czym rozmawiać, ponieważ dzieli ich spora różnica wieku.

10 faktów nt. związku ze starszym facetem. Zapomnij o imprezach

Facet, który jest od ciebie starszy, może nie chcieć ci towarzyszyć podczas imprez, ponieważ zwyczajnie z tego wyrósł. Nie dla niego całonocne tańce na parkiecie, wesela do białego rana czy huczne andrzejki. Jeśli jesteś imprezowiczką i lubisz się bawić na mieście, w waszej relacji może pojawić się poważny zgrzyt. Oczywiście możesz chodzić na miasto z przyjaciółmi, ale twojemu mężczyźnie może się to nie podobać. Jeśli więc znajdujesz się na etapie, na którym w ogóle nie wyobrażasz sobie, że mogłabyś zrezygnować z imprez, lepiej rozejrzyj się za facetem w swoim wieku lub młodszym.

Pouczanie i opowieści o starych dobrych czasach

Masz dość rodziców, którzy opowiadają, że za ich czasów było lepiej, ponieważ zajęcia w szkołach były bardziej praktyczne? Jeśli nie znosisz bycia pouczaną i w ogóle nie wyobrażasz sobie sięgania pamięcią do zamierzchłych czasów, w których nie istniały gimnazja, to związek ze sporo starszym facetem na pewno nie jest dla ciebie.

Licząc na jego dojrzałość, możesz się zawieść

Zwykło się mówić, że starszy mężczyzna ma więcej oleju w głowie niż młody, ale to nie do końca prawda. Licząc na dojrzałość swojego o dekadę starszego faceta, możesz się mocno zdziwić i niekoniecznie będzie to miła niespodzianka. Dojrzałość nie idzie bowiem w parze wraz z wiekiem mężczyzn. 40-latek może mieć większe siano w głowie od niejednego dwudziestoparolatka, dlatego nie zakładaj od razu, że będzie on lepszym partnerem, który nie będzie marnował czasu na Playstation.

Jego doświadczenie seksualne i potrzeby mogą cię zaskoczyć

On jest od ciebie starszy o 10 lat lub więcej, zapewne ma zatem większe doświadczenie seksualne. Możliwe, że wypróbował już Kamasutrę i nie wystarczą mu zwykłe pieszczoty, do których jesteś przyzwyczajona. Jeśli jego potrzeby naprawdę przerastają to, na co jesteś skłonna się zgodzić, to masz problem. Jego może kręcić sado-maso, podczas gdy ciebie brutalność w seksie przeraża. Nie jesteś w stanie zgodzić się na bycie osobą, która dostaje razy biczem.

On ma swoje przekonania

Przekonania ma każdy człowiek, który stara się myśleć i postępować samodzielnie. Jednak twój rówieśnik lub młodszy facet raczej nie będzie próbował naciskać, żebyś zmieniła swoje poglądy. Starszy facet może być w tym zakresie znacznie mniej tolerancyjny i będzie starał się ulepić ciebie na własną modłę. Jeśli nie znosisz presji, to związek ze starszym facetem mającym silnie zakorzenione przekonania i nieznoszącym sprzeciwu, nie jest dla ciebie.

On ma spory bagaż doświadczeń

Mówi się, że bagaż doświadczeń to cenny dar, pozwala bowiem unikać popełniania tych samych błędów. Rzeczywistość pokazuje jednak, że nie zawsze wygląda to tak różowo. Jeśli twój starszy o 10 lat facet ma za sobą kilkuletni, poważny związek, który zakończył się zdradą, on może być o ciebie chorobliwie zazdrosny. Pamiętaj, że im większy bagaż doświadczeń, tym więcej skrywa się w nim demonów przeszłości, które mogą ci skutecznie zatruć życie.

On nie musi być jak stare wino

Stare wino jest lepsze niż młode, jednak nie wszyscy faceci starzeją się równie szlachetnie jak George Clooney czy Brad Pitt. Jeśli dzieli was kilka lat różnicy, to będziecie wyglądać na swoich rówieśników. Gorzej, gdy on jest starszy od ciebie o 10 -15  lat. Biorąc pod uwagę, że faceci na ogół nie dbają o siebie i swoje zdrowie, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zaczniecie od siebie odstawać wizualnie.

On uważa, że wie lepiej

Nieważne, czy chodzi o to, jak powinnaś malować usta, czy jakie sukienki zakładać, on zawsze będzie chciał pokazać ci, że wie lepiej, co jest dla ciebie najlepsze. Jeśli nie lubisz, gdy ktoś nie do końca liczy się z twoim zdaniem i udziela ci dobrych rad bez twojej wyraźnej prośby, to przy starszym mężczyźnie możesz zacząć przeżywać prawdziwe katusze. Szczęście znajdziesz u boku partnera, który ma swoje zdanie, ale też szanuje twoją opinię.

W jego życiu obecne są zobowiązania

Im mężczyzna starszy, tym większe prawdopodobieństwo, że w przeszłości miał już rodzinę, a to oznacza szereg zobowiązań. Po rozwodzie twój partner może płacić alimenty na dzieci, byłą żonę, a nawet praktykować opiekę naprzemienną nad synem czy córką. Wchodzisz nie tylko w związek z nim, ale też z jego zobowiązaniami. Przy rówieśniku czy młodszym mężczyźnie nie musisz obawiać się, że skrywa on byłą żonę i trójkę dzieci.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (2)

pati25

5 lat temu

Związek ze starszym facetem ma swoje plusy.Starszy facet jest bardziej doświadczony.Może nas to wiele nauczyć.Ale wybierając starszego faceta musimy też z czegoś zrezygnować

linea

5 lat temu

Bagaż doświadczeń u starszego mężczyzny czasami może być bardzo przydatny. Jednak doświadczenia uczą i sprawiają że z czasem cieszą nas bardziej przyziemne rzeczy, bliskość drugiej osoby, czas z nią spędzany. Młodzi często o tym zapominają w pogoni za karierą. Albo wolą spędzać czas ze smartfonem 🙂

Zostaw komentarz