Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia

Drżenie rąk - co to może oznaczać?

24.10.2011

Komentarzy: 3

Drżenie rąk - co to może oznaczać?
Zauważyłaś ostatnio, że zaczęły drżeć Ci ręce i jesteś zaniepokojona. Jaka może być tego przyczyna? Czy to z powodu nadmiernych stresów, które ostatnio przeżywasz, a może to początek innej, poważniejszej choroby? Wszystko zależy od tego, jakie objawy towarzyszą drżeniu, zacznij więc uważnie obserwować swój organizm.

Inne przyczyny

Wśród przyczyn tremoru rąk bardzo często pojawia się stres i duże napięcie emocjonalne. Może to prowadzić do nerwicy, której charakterystycznym objawem również jest drżenie dłoni, ciała oraz głosu, którego nie można opanować, zwłaszcza przed stresującym wydarzeniem. Do innych przyczyn zaliczyć można przyjmowanie leków lub substancji psychoaktywnych (alkohol, kofeina, narkotyki, niektóre leki antydepresyjne czy przeciwpadaczkowe itp.). Tremor może także wystąpić przy stwardnieniu rozsianym.

Drżenie rąk powoduje ogromny dyskomfort psychiczny i stres związany z najprostszymi czynnościami, np. posłodzeniem kawy, przeniesieniem filiżanki czy podpisaniem dokumentów w urzędzie. Warto zdiagnozować problem zanim trzęsące się dłonie zupełnie uprzykrzą nam życie.

M. Witczak

Przeczytaj też:
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Nie bardzo sie zgadzam z pierwszą częścią tego artykułu dotyczącą problemów z tarczycą. Takie dolegliwości, jak utrata wagi, drżenie rąk, czy biegunki są objawami nadczyności tarczycy. Natomiast przy niedoczynności tarczycy, między innymi można zaobserwować zwiększenie masy ciała, przewlekłe zaparcia, uczucie zmęczenia, zaburzenia koncentracji.
  Przepraszam, że się wtrącam, ale sama mam niedoczynność tarczycy i stąd moje zdanie.
  Ten komentarz był edytowany 1 raz(y)
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Drżenie rąk jest najczęściej związane z jakąś chorobą.Jednak czy zawsze...?Nie.Ja mam problem z tym.Jest to widoczne podczas pisania,picia i czasami choć nie zawsze przy podawaniu ręki.Dlatego nie lubię tej formy powitania czy pożegnania.Drżenie rąk ustępuje gdy wezmę tabletkę Propranolol.Drżenie jest związane z moją chorobą.Właściwie nie wiadomo co to za choroba bo wyniki,wszystkie badania super
 • summer avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Też miałam przepisany ten lek, ale nie w związku z drżeniem rąk! Mi ręce często drżą. Gdy byłam raz na badaniu neurologicznym, to aż wzbudziłam zainteresowanie pani dr, bo drżałam cała, nie tylko ręce. Stwierdziła, że jestem okropnie nerwowa
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Czy wiesz, że? Mukowiscydoza - Choroba genetyczna dotykająca najczęściej drogi oddechowe. Charakteryzuje się zaburzeniami… Czytaj dalej w słowniczku»
Banner Zdrowaseniorka
FacebookTab