Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Tematy

Rozgrzewające maści

02.03.2012

Komentarzy: 4

Rozgrzewające maści
Kiedy pojawia się przeziębienie, ból mięśni i stawów, najczęściej sięgamy po domowe sposoby leczenia. Jednym z nich jest maść rozgrzewająca. Jak działają maści rozgrzewające?

Co to jest maść rozgrzewająca?

To naturalny środek, który jest stosowany w stanach przeziębień, przy problemach z górnymi drogami oddechowymi, przy bólach głowy, mięśni i bólach stawowo-kostnych. Efekt rozgrzewania jest wynikiem działania składników czynnych, które pobudzają zakończenia nerwów czuciowych i wywołują przekrwienie skóry.

Maść rozgrzewa i…?

I ma jeszcze wiele dobroczynnych zastosowań. Przede wszystkim stosowana jako środek pomocniczy w przeziębieniach pomaga oczyścić drogi oddechowe i ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Może być używana również do inhalacji w przewlekłych nieżytach nosa i górnych dróg oddechowych. Ma działanie przeciwbólowe i rozluźniające, dlatego dobrze sprawdza się też przy bólach głowy i migrenach. Maść rozgrzewająca jest szczególnie lubiana przez sportowców – rozgrzewa mięśnie przed wysiłkiem fizycznym, może być również stosowana przed treningiem w chłodne dni. Ponadto świetnie sprawdza się we wszelkiego rodzaju kontuzjach: nadwyrężeniach, stłuczeniach, obrzękach, bólach mięśni, bólach stawów, bólach kręgosłupa.

M. Witczak

Przeczytaj też:
 • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  kiedyś mój mąż po długiej podróży samochodem zawsze narzekał na bóle pleców.Od czasu ,gdy przed podróżą smaruję mu plecy maścią końską nie odczuwa żadnego bólu.
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Przeważnie podchodzę z rezerwą do różnych preparatów, ale maść końską też mogę polecić. Stosuję ją od wielu lat i jestem z niej bardzo zadowolona.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ja nie stosuję żadnych maści rozgrzewających.Pamiętam z dzieciństwa,że jak byliśmy z bratem przeziębieni to mama smarowała nam klatkę piersiową olejkiem kamforowym
 • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Wczoraj strasznie latały mi nogi noca- zespół niespokojnych nóg - tabletki nie pomogły - dopiero końska maść chłodzącą sprawila,ze mogłam spokojnie zasnać.
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Czy wiesz, że? RTG - Badanie obrazowe umożliwiające ukazanie struktur organizmu. Szczególnie dobrze widoczne są… Czytaj dalej w słowniczku»
Banner Zdrowaseniorka
FacebookTab