Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Tematy

Metody leczenia ostrogi piętowej

12.08.2011

Komentarzy: 6

Metody leczenia ostrogi piętowej
Leczenie ostrogi piętowej to proces bardzo żmudny i wymagający od pacjenta zaangażowania i współpracy. Nie wystarczy samo przyjmowanie leków czy bierne poddawanie się fizykoterapii. Osoba cierpiąca na ostrogę musi włożyć sporo wysiłku, aby ból ustąpił.

Wszystkie te zabiegi mają na celu usunięcie stanu zapalnego i walkę z bólem. Masaże, okłady z lodem oraz bandażowanie stóp można również wykonywać samodzielnie w domu, aby przynieść piętom ulgę. Dobrze jest też kupić specjalne wkładki ortopedyczne do butów.

Etap trzeci – rehabilitacja

Bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania stóp są ćwiczenia rozcięgna podeszwowego. Polegają na odpowiednim rozciąganiu stopy, łydki, ścięgna Achillesa, palców (zarówno nogi chorej jak i zdrowej). Pierwsze ćwiczenia powinny być wykonywane pod okiem doświadczonego rehabilitanta, który dokładnie pokaże technikę i sposób ich wykonywania.

To ważne, by nauczyć się wykonywać je poprawnie, a nie wzorować się np. na dostępnych w sieci opisach, gdyż nieprawidłowo robione ćwiczenia mogą pogorszyć stan rozcięgna podeszwowego. Jeśli pacjent opanuje podstawowe techniki rehabilitacji powinien wykonywać ją samodzielnie w domu, przynajmniej dwa razy dziennie.

M. Borowik

Przeczytaj też:
 • wiktoria73 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Dziękuję za ten artykuł, ponieważ mam problem z ostrogą piętową. Myślę, że z Waszymi poradami łatwiej będzie mi z nią się uporać. Pozdrawiam
 • tereska56 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Nie mam problemu z piętą ostrogową, ale z ciekowości przeczytałam artykuł. Okazuje się, ze to bolesna i wcale niełatwa w leczeniu dolegliwość.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Cieszę się,że nie mam problemu z ostrogą piętową.Wiem jakie to bolesne gdyż znam osobę mającą ten problem.Leczenie też nie jest łatwe
 • elle@elle avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ja również miałam ostrogę i zabiegi niestety bezskuteczne laser i UD ,po laserze było wręcz gorzej ,a panienka machała nim jak chciała a przecież laserem powinna posługiwać się kompetętna osoba -to nie zabawka można skrzywdzić kogoś przez głupotę i mu bólu przysporzyć.Dopiero lekarz ortopeda zlecił robioną maść przeciwzapalną i to mi ostrogę wylęczyło.
 • elle@elle avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  duzo ludzi tkwi w bledzie,ze ostroga to jest jakas wrastajaca kosc,tymczase jest to stan zapalny miesnia przypietowego i najskuteczniej dziala masc przeciwzapalna a nie drogie i czasochlonne zabiegi majace rzekomo kosc rozbic,ktorej przeciez wcale nie ma
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Miałam zrobione prześwietloną bolącą stopę i potwierdzono u mnie małą ostrogę piętową. Dokucza mi tylko czasami ale od czasu gdy wiem o niej staram się zapobiegać zaostrzeniom. Zapobiegawczo chodzę na lekko podwyższonym obcasie. A gdy mnie boli to smaruję maściami przeciwzapalnymi i chodzę na masaże wodne.
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Czy wiesz, że? Odleżyna - Występuje najczęściej u obłożnie chorych, nie będących w stanie samodzielnie się poruszać lub u osób nieprzytomnych. Długotrwały ucisk na tkanki powoduje… Czytaj dalej w słowniczku»
Banner konkursy na DK
FacebookTab