zegnajcie-pajaczki-i-zylaki-skleroterapia

Od lat zmagasz się z żylakami i pajączkami na bocznej oraz przyśrodkowej części uda? Skleroterapia pozwoli ci zapomnieć o problemie i odzyskać pewność siebie. Jak przebiega ten zabieg?

Mianem skleroterapii określamy metodę leczenia żylaków i pajączków, która polega na wstrzykiwaniu do naczyń roztworów powodujących obrzęk ściany naczyniowej i tym samym zamknięcie naczynia. Aby zapomnieć o problemie, zazwyczaj należy poddać się kilku sesjom zabiegu. W związku z tym, iż skleroterapia jest działaniem mało inwazyjnym, nie wymaga znieczulenia i hospitalizacji. Zabieg rzadko niesie ze sobą skutki uboczne.

Wskazania do przeprowadzenia skleroterapii

Kiedy przeprowadza się skleroterpię? Względy estetyczne takie jak pajączki na bocznej i przyśrodkowej części uda, pod kolanami oraz na podudziach, stanowią wskazanie do przeprowadzenia zabiegu. Skleroterapii mogą poddać się również osoby, które przy prawidłowych pniach żylnych na swoich udach i podudziach dostrzegły drobne żylaki. Omawiany zabieg stanowi również uzupełnienie leczenia chirurgicznego, po operacji często pozostają niewielkie zmiany, których nie da usunąć się przy pomocy skalpela.

Jak przebiega zabieg usuwania żylaków?

Podczas skleroterapii osoba poddająca się zabiegowi znajduje się w pozycji leżącej. Po umyciu skóry nogi wykonuje się wkłucie do światła naczynia przy pomocy supercienkiej igły i podaje się preparat Aetoxysklerol, stężenie specyfiku dobiera się, uwzględniając kaliber naczynia. Podczas jednej sesji przeprowadza się od kilkunastu do kilkudziesięciu nakłuć. Po zakończonym zabiegu zakłada się bandaż elastyczny lub rajstopy uciskowe na 1-7 dni. Osoba, która poddała się skleroterapii, bezpośrednio po zabiegu powinna dużo chodzić . W miejscu wstrzyknięcia preparatu Aetoxysklerol może powstać rumień i obrzęk, który zniknie w ciągu kilku dni.

Warto pamiętać, iż część naczyń znika od razu, a część w ciągu kilku tygodni. Jeśli celem zabiegu było usunięcie większych żylaków, przez kilka tygodni może utrzymywać się stwardnienie i tkliwość przy dotyku przebiegu zamkniętego naczynia. Ilość zabiegów ustala lekarz w oparciu o liczbę zmienionych naczyń, które należy poddać skleroterapii w celu uzyskania pożądanego efektu. Zabieg można powtarzać w odstępach kilkudniowych.

SkinClinic