Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Tematy

Ćwiczenia na bolące korzonki

24.07.2013

Komentarzy: 7

Ćwiczenia na bolące korzonki
Dla wielu osób choroba taka jak reumatyzm czy korzonki to dobry powód do zrezygnowania z aktywności fizycznej. Jest to jednak nieodpowiedni tok rozumowania, bowiem właściwie dobrane ćwiczenia fizyczne spowodują zniwelowanie bólu, który pojawia się przy tego typu dolegliwościach.


Najlepiej jednak jeśli o doborze ćwiczeń zadecyduje instruktor-specjalista. Można też zapytać swojego lekarza o to, jakie ćwiczenia będą najlepsze w przypadku zapobiegania danej choroby.

Ból kręgosłupa może spowodować wykluczenie z aktywnego życia. Warto więc regularnie ćwiczyć, a rodzaj ćwiczeń dobrać indywidualnie do swojej choroby. Na pewno ćwiczenia w wodzie są świetnym sposobem na niwelowanie bólu u każdej osoby – ciało w wodzie waży o wiele mniej niż w rzeczywistości, stawy i kręgosłup nie są więc tak obciążone. No to… nie pozostaje nic innego jak wykupić karnet na basen!

Sabina Sosnowska

Przeczytaj też:
 • dulcynea avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Uważam , źe ćwiczenia przy problemach z korzonkami to konieczność. Wiadomo , źe nie w stanie ostrym.
  I oczywiście dobrane przez np.fizykoterapeutę.
  Warto spróbować
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Podpowiadam rehabilitację w przychodni a potem te wskazane ćwiczenia powinno się kontynuować w domu. Nie zalecałabym szukania samemu zestawu ćwiczeń bo rehabilitant powinien pokazać jak prawidłowo je wykonywać.
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Z korzonkami miałam problem raz w życiu. Nie było to przyjemne uczucie. Oprócz przepisanych zastrzyków wykonywałam też ćwiczenia, chociaż tak naprawdę myślałam, że to niezbyt mądre. Okazuje się jednak, że to dobry pomysł
  Doradzam też wszystkim karnet na basen. Ja wykupuję go na okrągł
 • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  To chyba jednak choroba dziedziczna,mój ojciec mial klopoty z korzonkami ,teraz takze ma je moja siostra.Niewatpliwie jesli mozna to trzeba cwiczyc i przeciwdzialac tej chorobie.
 • Komentarz został usunięty
 • stazyz avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ćwiczenia fizyczne są dobre nie tylko na choroby czy drobne problemy układu ruchu, ale również na inne dolegliwości naszego ciała, a nawet na naszą skórę czy psychikę... Tak więc, ruszajmy się ale z głową, nic ponad nasze możliwości i umiejętności
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Przy każdej chorobie reumatycznej ćwiczenia są dobre.
  Przynoszą dobre rezultaty pod warunkiem,że są odpowiednio dobrane do konkretnej choroby.Dobrane przez kompetentną osobę.Przez fizykoterapeutę,,rehabilitanta
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Banner Zdrowaseniorka
FacebookTab