Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Tematy

Ćwiczenia dla mózgu

22.06.2012

Komentarzy: 6

Ćwiczenia dla mózgu
Zbyt silny stres często paraliżuje nasze myślenie, może spowodować, że wypadniemy gorzej niż tego oczekiwaliśmy. Aby nasz umysł sprawnie funkcjonował musi być odpowiednio dotleniony.

Pozycja Cooka

Pomagająca w koncentracji – w pozycji siedzącej trzeba oprzeć kostkę nogi lewej na prawym kolanie; prawą ręką należy chwycić lewą kostkę, a lewą ręką objąć stopę pod palcami. W tej nieco dziwnej pozycji trzeba zamknąć oczy i głęboko oddychać.

Twoje otoczenie

Aby dobrze dotlenić mózg trzeba wietrzyć pomieszczenie, w którym się przebywa. Niezdrową sytuacją jest całodzienne przebywanie w pomieszczeniu. Codziennie powinniśmy znaleźć czas, by wyjść na zewnątrz – najlepiej do parku czy lasu, gdzie jest cisza i czyste powietrze. Mózg dotlenia się najlepiej podczas aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Przyspiesza pracę naszego serca, krew krąży szybciej i dociera do wszystkich zakamarków naszego ciała, dostarczając tlen i składniki odżywcze naszym komórkom. Ważne, by ta aktywność była co najwyżej średnio intensywna, aby tylko lekko przyspieszyła oddychanie, a nie doprowadzała do zadyszki. Spacer jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem.

dr Paweł F. Nowak

Przeczytaj też:
 • Danusiate avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Bardzo ciekawy artykuł. W sumie znamy ćwiczenia na niemal każdą część ciała, a o trenowaniu tak ważnego organu, jak mózg, rzadko myślimy
 • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Bardzy dobry artykuł, dobrze że nam przypomniano ,że dla mózgu coś dobrego też powinnyśmy zrobić.Mózg jest ważniejszy od celulitu,a o nim więcej się mówi niż o mózgu.
 • dulcynea avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ciekawy artykuł, o mózgu rzeczywiście najczęściej nie myślimy ,wtedy, kiedy jest sprawny. Dopiero jak odmawia posłuszeństwa myślimy o nim. Jeśli możemy go wspomagać ,to czemu nie . Ja do pracy zawsze staram się chodzić pieszo i zmieniam trasę -zawsze idę,wracam inną trasą ,to podobno wspomaga pracę mózgu.
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Artykuł super! Jak zaczęłam czytać o ziewaniu na zdrowie, od razu się rozziewałam. Ha, ha! . Myślę, że nieźle dotleniam swoj mózg. Bardzo dużo przebywam na świeżym powietrzu, oczywiście nie tylko na działce. Codziennie jeżdżę na rowerze i gdy jadę na drugi koniec miasta, zawsze wybieram drogę przez park. Chodzę też na siłownię na powietrzu. Wspaniale się wtedy czuję i mimo wysiłku - odpoczywam. Oczywiście muszę też wspomnieć o ćwiczeniach przy otwartym oknie, a także o mojej ukochanej pływalni. Nie dość, że ćwiczę sobie oddychanie gdy pływam, to później naprawdę mam sporo energii i czuję się świetnie.
 • aneczka avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ogólnie wszystkie ćwiczenia, jakie możemy wykonać w domu czy na świeżym powietrzu dotleniają nasz mózg.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Mózgowi tak jak i całemu naszemu ciału powinnyśmy poświęcić trochę uwagi.Powinnyśmy zafundować kilka ćwiczeń,aby dotlenić nasz mózg.W artykule przedstawiono kilka propozycji
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner konkursy na DK
FacebookTab