Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Tematy

Chcę uprawiać jogging

11.06.2012

Komentarzy: 5

Chcę uprawiać jogging
Jogging to nie tylko sposób na utrzymanie kondycji i zgubienie nadprogramowych kilogramów, to świetny sposób na rozładowanie stresu. Coraz więcej ludzi biega. Masz ochotę do nich dołączyć? Przeczytaj jak się do tego zmotywować!

Motywacja

Cel dla którego rozpoczynasz bieganie to bardzo ważny czynnik. Bez niego pierwszy trening nie ma sensu. Dlaczego? Jeśli nie masz określonego celu wkrótce przestaniesz biegać. Cele mogą być różne: schudnięcie, poprawienie kondycji, przebiegnięcie maratonu, dorównanie partnerowi, odreagowanie stresu po pracy. Każdy cel jest dobry pod warunkiem, że stanowi dla Ciebie prawdziwą motywację.

Stan zdrowia

Amatorskie bieganie to sposób na zdrowe spędzanie czasu. Ale nawet sport na tym poziomie może być groźny jeżeli występują przeciwwskazania do jego uprawiania. Duża nadwaga, wysokie ciśnienie, choroby serca, ciąża, uzależnienie od nikotyny czy cukrzyca to tylko niektóre z czynników przy których warto skonsultować swój trening z lekarzem. Nawet osoba bez żadnych dolegliwości powinna zbadać się przed rozpoczęciem treningu.

Teoria, którą trzeba znać

Zanim zostaniesz biegaczem poznaj najważniejsze zasady, które uczynią trening przyjemniejszym i wydajniejszym. Dowiedz się jaka powinna być właściwa sylwetka biegacza, jak należy oddychać, jak przeprowadzić rozgrzewkę, jakich błędów należy unikać podczas biegania, co należy jeść i pić przed i po wysiłku.

Paweł Dobosz

Przeczytaj też:
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Bardzo fajny i zachęcający artykuł. Do joggingu oczywiście. Przydałoby się zgubić jeszcze trochę kilogramów i poprawić kondycję. Mam nadzieję, że jak uda mi się doprowadzić moje stawy kolanowe do ładu, to zdecyduję się chociaż na lekki trening biegowy
 • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ja się na pewno nie zdecyduję, zawsze miałam duszności przy bieganiu. To ,niestety nie dla mnie. Szkoda ,ale mówi się - trudno. Wolę chodzić z kijkami.
  Ten komentarz był edytowany 1 raz(y)
 • dulcynea avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Lubię jogging ,zawsze lubiłam bieganie( choć rzadko biegałam) . Ale moje stawy kolanowe też nie pozwalają mi na to.To jest paradoks , jak mogłam to nie biegałam . Dziś kiedy już nie mogę, chętnie bym to robiła.
 • marbel63 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Nie lubię joggingu. Rower, gimnastyka, nordic walking-tak, natomiast jogging- zdecydowanie nie. Kiedyś czytałam nawet, że nie jest dobry dla naszych piersi Wypadałoby wspomnieć również o dobrze dobranym biustonoszu
  Ten komentarz był edytowany 1 raz(y)
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Bieganiie też nigdy nie było moją pasją.W szkole lekcje Wf,gdy musieliśmy biegać zawsze były czymś strasznym.Już po jakimś czasie miałam zadyszkę,bardzo się męczyłam.Chyba nigdy nie polubię tej formy aktywności fizycznej
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Banner konkursy na DK
FacebookTab