termofor-po-co-i-dla-kogo

To niezastąpiony przyjaciel na zimę. Warto mieć swój mały termoforek, który ogrzeje nasze przemarznięte ciało, a w razie potrzeby uśmierzy ból.

Co to jest termofor?

Termofor to gumowy pojemnik napełniany gorącą wodą, który służy do miejscowego nagrzewania ciała. Warto wiedzieć, że gumowe termofory pojawiły się na początku XX wieku. Termofory mają to do siebie, że długo trzymają ciepło – wystarczy nalać do środka gorącej wody raz na kilka lub kilkanaście godzin.

REKLAMA

Dzisiaj coraz bardziej popularne są termofory „ubrane” w ozdobne pluszowe lub wełniane pokrowce. Bogactwo wzorów i materiałów sprawia, że termofor spełnia także formę dekoracyjną.

Zastosowanie termoforu

Nie od dziś wiadomo, że ciepło leczy i niweluje ból, szczególnie w obrębie brzucha. Jeżeli boli cię brzuch, np. podczas miesiączki, lub z powodu przejedzenia, połóż się wygodnie i ułóż na brzuchu ciepły termofor. Przyjemne ciepło rozluźni mięśnie, dzięki czemu ból powinien szybko minąć, lub przynajmniej złagodnieć.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do korzystania z termoforu, także możemy cieszyć się dobrodziejstwem ciepła, kiedy tylko mamy taką potrzebę lub ochotę.

Zuzanna Górka

11 KOMENTARZE

  1. Cała moja rodzina lubi rozgrzewać się termoforem. Termofor nie tylko rozgrzewa ale także służy do poprawy nastroju, jest wyrazem miłości i opiekuńczości. Na zdjęciu gumowa bańka ma śliczne ubranko, świetny pomysł. może zrobię nowe, kolorowe dla mojego termoforu 🙂

  2. Mam taki sam termofor jak na zdjęciu, kupiłam w markecie.
    Mam często zimne stopy, więc doskonale się sprawdza.
    Jeżeli chodzi o rozgrzewanie chorych nerek to wg. mnie należy zasięgnąć porady lekarza, gdyż to zależy od schorzenia nerek. Pewnych schorzeń organizmu nie należy rozgrzewać gdyż dochodzi do rozmnażania bakterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ