Leczenie NTM NTM

Tabletki na nietrzymanie moczu – czy są skuteczne?

tabletki na nietrzymanie moczu

Poczucie wstydu? Zażenowanie? Myśl, że chwila śmiechu może zakończyć się wpadką? Dla osób chorujących na nietrzymanie moczu to duży problem. Istnieją jednak różne formy leczenia, takie jak tabletki na nietrzymanie moczu. Czy są skuteczne?

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu jest wstydliwą dolegliwością, która w dużej mierze dotyczy kobiet. Panie w ciąży, po urodzeniu dziecka czy w okresie menopauzy są narażone na tego typu dolegliwości. Schorzenie charakteryzuje się osłabieniem mięśni, odpowiadających za wydalanie moczu. Mięśnie mogą zostać rozciągnięte po porodzie, dlatego dużo kobiet po urodzeniu dziecka boryka się z problemem nietrzymania moczu. Do naturalnego osłabienia mięśni dochodzi także wraz z upływem czas. Im starsza kobieta, tym zwiększa się ryzyko pojawienia się choroby.

Metody leczenia nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu można leczyć za pomocą różnych metod. Kobiety wstydzą się rozmawiać na ten temat. Powinniśmy jednak przestać traktować nietrzymanie moczu jak temat tabu, tym bardziej, że możemy leczyć schorzenie, poprawiając komfort życia. Przy nietrzymaniu moczu zaleca się wykonywanie ćwiczeń, poprawiających sprawność mięśni Kegla. Mięśnie dna miednicy odpowiadają za prawidłową pracę naszego układu wydalniczego. Regularne ćwiczenia pozwalają na poprawę ich działania i tym samym skuteczniejsze pozbycie się naszego problemu. Pacjentki z trudnym przypadkiem choroby mogą zostać skierowane na leczenie operacyjne. Alternatywnym i mniej inwazyjnym rozwiązaniem jest coraz bardziej popularne leczenie laserowe. Kobiety mogą także skorzystać z terapii farmakologicznej.

Tabletki na nietrzymanie moczu – czy są skuteczne?

tabletki na nietrzymanie moczuFarmakologiczne leczenie nietrzymania moczu nie należy do najlepszych metod. Tabletki na nietrzymanie moczu nie są najskuteczniejszą formą pomocy na tego typu problem. W przypadku niepowodzenia leczenia zachowawczego w postaci ćwiczeń mięśni Kegla, można zastosować środki farmakologiczne z grupy alfadremomimetyków, które zwiększają napięcie mięśni zwieraczy. Jednak tego typu leki powodują szereg działań niepożądanych w postaci bólów głowy, wzrostu ciśnienia tętniczego krwi czy zaburzeń snu. Przeciwwskazaniem do ich stosowania jest jaskra. Kobietom zaleca się więc skorzystanie z innych, skutecznych metod leczenia nietrzymania moczu, które nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

Emilly27k

6 lat temu

Nie mamy 100% pewności czy tabletki są skuteczne w działaniu czy nie. Człowiek z reguły nie wie co ma zrobić czy zaufać czy nie. Problemu z moczem nie da się ukryć niestety,

pati25

6 lat temu

Takie tabletki na ten problem mają swoje skutki uboczne,działania niepożądane.Lepiej w razie wystąpienia problemu z nietrzymaniem moczu wybrać inną metodę leczenia.Na pewno bardziej skuteczną i nie przynoszącą działań nieporządanych.No i ćwiczyć profilaktycznie mięśnie Kegla

dulcynea

6 lat temu

Wszędzie ostatnio słyszę reklamy tabletek -suplementu diety FEMINOST, ale jeśli farmaceutyki nie są skuteczne to czy można wierzyć w działanie suplementów.

filodendron

6 lat temu

Dobrze,że takie tabletki istnieją, ale przeczytałm dalej ,że maja dużo skutków ubocznych. Nie jest to prosty problem albo operacja , albo tabletki. Trzeba mieć nadzieję ,że nas ten problem nie dotknie. Jednak na starość większość ludzi niestety ma problemy ze zwieraczami.

sirena46

6 lat temu

Nie mam w rodzinie nikogo z problemem NTM, jednak jest to na pewno krępujący temat dla osób z tym schorzeniem. Czytałam niedawno, że dobre efekty daje operacja. Ćwiczę mięśnie Kegla bo jak czytam ile różnych schorzeń dotyka kobiety w okresie menopauzy, to aż się boje czy człowieka też takie schorzenia nie dopadną.

Mindi

6 lat temu

Jak zaczęłam czytać to ucieszyłam się, że są tabletki na nietrzymanie moczu. Moja ciocia ma z tym wielki problem. Jednak artykuł wyjaśnił, że lepiej zapobiegać, ćwiczyć mięśnie kegla niż ryzykować działanie uboczne.

Zostaw komentarz