Intymnie Problemy intymne kobiet

Świąd sromu – przyczyny

swiad-sromu-przyczyny

Kobiety, ze względu na swoją budowę anatomiczną, są szczególnie narażone na infekcje miejsc intymnych. Zakażeniu często towarzyszy pieczenie i swędzenie. W jaki sposób można pozbyć się tych dolegliwości?

Zanim przystąpimy do zwalczania świądu, powinnyśmy ustalić przyczynę tej nieprzyjemnej przypadłości. Dolegliwości ze strony sromu nie zawsze mają podłoże mikrobiologiczne. Czasem do pieczenia pochwy przyczynia się proszek do prania, który zawiera komponenty zapachowe. Warto przyjrzeć się stosowanym kosmetykom. Miejsc intymnych nie należy podmywać przy użyciu płynów, które swoje działanie zawdzięczają silnym detergentom.

Bielizna z tworzyw sztucznych

Wiele kobiet nie zwraca uwagi na majtki. Kupujemy „oczami”, oznacza to, iż sięgamy po seksowną bieliznę wykonaną z syntetycznego tworzywa. Choć bawełniane majtki nie wyglądają atrakcyjnie, są przewiewne i tym samym chronią srom przed odparzeniami. Koronkową bieliznę warto pozostawić sobie na wyjątkowe okazje.

Upławy o nieprzyjemnym zapachu

Z infekcją mamy do czynienia wówczas, gdy świądowi towarzyszą upławy o nieprzyjemnym zapachu. Nie należy lekceważyć wspomnianych objawów. Jeśli stwierdzimy u siebie upławy, powinnyśmy niezwłocznie zapisać się na wizytę do ginekologa. Nieprzyjemne dolegliwości mogą towarzyszyć nowotworowi sromu.

Wrażliwy srom

Mianem sromu określamy zewnętrzne narządy płciowe kobiety, do których zalicza się przedsionek pochwy, wargi sromowe większe, wargi sromowe mniejsze, łechtaczkę i wzgórek łonowy. Wspomniane części ciała charakteryzują się wysoką wrażliwością. W związku z tym należy uważać na bieliznę, stosowane kosmetyki i proszki do prania.

Irmina

Kobiety, ze względu na swoją budowę anatomiczną, są szczególnie narażone na infekcje miejsc intymnych. Zakażeniu często towarzyszy pieczenie i swędzenie. W jaki sposób można pozbyć się tych dolegliwości?

Źle dobrane kosmetyki

Czasem zmianie żelu pod prysznic towarzyszą uciążliwe dolegliwości ze strony sromu. W celu przywrócenia komfortu należy zaopatrzyć się w specyfik do higieny intymnej, który charakteryzuje się pH 5,2 oraz preparaty zawierające żywe szczepy bakterii fermentacji mlekowej.

Podpaski dla alergików

Zdarza się, iż podpaski i wkładki higieniczne podrażniają miejsca intymne. W takiej sytuacji należy przyjrzeć się ofertom sklepów ekologicznych. Niektóre z nich oferują podpaski dla alergików, które są wykonane z bawełny lub/i wiskozy bambusowej.

Depilacja okolic intymnych

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, iż depilacja okolic intymnych może zakończyć się świądem i pieczeniem. Nie każda kobieta może korzystać z dobrodziejstw wosku i depilatora. Czasem jednorazowa maszynka stanowi najlepsze rozwiązanie.

Świądu i pieczenia nie należy lekceważyć. W ten sposób organizm wysyła nam komunikat o nieprawidłowościach: źle dobranej bieliźnie, zbyt agresywnym płynie do higieny intymnej czy infekcjach.

Irmina

Komentarze (4)

pati25

7 lat temu

Przyczyn tego problemu może być wiele.Stosując odpowiednie kosmetyki,żele do higieny intymnej,nosząc bawełniane majtki unikniemy tego problemu 🙂

drobina

7 lat temu

Odpowiednia bielizna osobista (bawełniane majtki), to chyba najskuteczniejsza broń do walki ze świądem. Oczywiście w parze z higieną :-X

Zostaw komentarz