suchosc-pochwy-w-okresie-menopauzy

O tym, że z suchość pochwy przytrafiła się właśnie Tobie, zwykle dowiadujesz się podczas stosunku płciowego. Na nieprzyjemności z tym związane cierpią kobiety, które właśnie urodziły dziecko lub panie w trakcie menopauzy, ale nie tylko one. Problem dotyczy ok. 30% przedstawicielek płci pięknej. Zapomnij o wstydzie i szybko uporaj się z chwilową niewygodą.

Skąd się bierze wilgotność pochwy?

REKLAMA

Brak odpowiedniego nawilżenia pochwy to problem, który spotyka coraz więcej pań w różnym wieku. Prawidłowa ilość śluzu pozwala na bezbolesne i satysfakcjonujące kontakty seksualne z naszym partnerem. Za produkcję śluzu odpowiada żeński hormon estrogen. Pojawia się on m. in. jako konsekwencja podniecenia podczas miłosnych uniesień.

Jeśli spotkasz się z jego brakiem, a w następstwie podczas stosunku odczujesz ból, dyskomfort i pieczenie oznacza to, że Twój organizm nie wytwarza wystarczającej ilości estrogenu.

Prawie każda kobieta to zna

Suchość pochwy jest często spotykaną kobiecą dolegliwością w różnych etapach życia. Bywa, że przyczyną obniżonej ilości estrogenu jest zażywanie leków (np. nieodpowiednia forma antykoncepcji, leki dla alergików czy na nietrzymanie moczu). Należy poprosić lekarza o zmianę kuracji. Powodem braku nawilżenia pochwy są też zwykłe zmęczenie, stres czy szybki tryb życia. Zawinić mogą tampony, nieodpowiednio dobrane mydło czy nadmierny wysiłek fizyczny. Suchość pochwy obserwuje się też pod koniec cyklu miesiączkowego. Sprawa dotyczy jeszcze pań w ciąży, tych dopiero po porodzie oraz karmiących piersią.

Miralex

9 KOMENTARZE

  1. zel dziala szybko i od razu, wiec kiedy jest pilna potrzeba w danej chwili;) to mozna go zastosowac, warto jednak zadbac tez o dluzsza ochrone, ktora zapewni np. kuracje globulkami z hialuronianem sodu, jak Hydrovag, 7 dni kuracji, a nawilzenie pozostaje na dluzszy czas, moje znajome powtarzaja kuracje co kilka tygodni, zeby utrzymac efekt, niektorym wystarczyla 1-2 kuracje, trzeba probowac bo efekty sa:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ