Infekcje miejsc intymnych Intymnie

Skąd się biorą infekcje intymne?

skad-sie-biora-infekcje-intymne

Higiena intymna pozwala zachować nie tylko świeżość i komfort ale także zdrowie. Czasami dochodzi do infekcji w okolicach intymnych. Jakie są ich przyczyny?

Infekcje intymne – przyczyny

Brak sterylnych warunków w okolicach narządów intymnych sprzyja rozwojowi bakterii. Do tego dochodzi często nieodpowiednia bielizna – zbyt dopasowana bądź syntetyczna. Nasza skóra jest w tym miejscu bardzo wrażliwa i wymaga opdowiedniej, delikatnej higieny. Brak stosowania właściwych środków lub zbyt mocne produkty mogą powodować różne podrażnienia i infekcje. Bogate życie intymne może wywoływać podrażnienia pochwy. Szkodliwe bakterie mogą przyczynić się do rozwoju wielu chorób. Infekcje mogą być skutkiem uczulenia na detergent, którego użyliśmy do prania bielizny, w takim przypadku najlepiej zmienić środki piorące na bardziej delikatne. Zaburzenia hormonalne również wpływają na regulację równowagi bakteryjnej pochwy. Przyjmowane środki antykoncepcyjne bywają przyczynami dolegliwości intymnych.

Objawy infekcji

Infekcje intymne wiążą się z typowymi objawami takimi jak swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie. Upławy i nieprzyjemny zapach mogą być sygnałem, że coś niedobrego dzieje się w okolicach naszych narządów. Ból może być bardzo uciążliwy. Gdy objawy się nasilają, a domowe sposoby nie pomagają, należy zgłosić się do lekarza specjalisty. Ziołowe płukanki mogą nie wystarczyć, wtedy konieczne może okazać się leczenie farmakologiczne. Zdarza się, że objawy wracają, co jest często bagatelizowane.

Infekcje intymne bywają bolesne. Nie lekceważmy pojawiających się objawów. Im szybciej udamy się do ginekologa, tym szybciej pokonamy nieprzyjemne dolegliwości. Dbałość o higienę tych delikatnych okolic sprawi, że zawsze będziemy się czuły świeżo, zapominając o wszelkich infekcjach.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

elle@elle

7 lat temu

pomyslec tylko ,ze infekcje intymne moga wynikac z braku niedostatecznej higieny i niektorym trzeba o tym przypominac ,mnie byloby wstyd isc potem z czyms takim do ginekologa .

dulcynea

7 lat temu

Która z nas nie prxechodziła choć raz infekcji intymnych.
Jeśli nie pomagają domowe sposoby, nstychmiast udaję się do lekarza , aby uchronić się przed groźnymi konsekwencjami .

Zostaw komentarz