Sen

Sen na zdrowie!

sen-na-zdrowie

Czy wiecie, że śpiąc mniej niż 7 godzin każdej nocy, jesteśmy 3-krotnie bardziej narażeni na zachorowanie na grypę lub przeziębienie niż osoby przesypiające pełne 8 godzin?

Wypoczęty organizm to więcej siły witalnej i większa odporność organizmu. Jeśli jednak nie uda nam się obronić przed wirusami przeziębienia i grypy, to długi, spokojny sen wpływa zbawiennie na nasze samopoczucie i powrót do zdrowia podczas choroby. Nie od dziś wiadomo, że grypę i przeziębienie trzeba „wyleżeć”, a najlepiej przespać.

Jak ułatwić sobie spokojny, kojący wypoczynek? Vicks VapoRub maść przynosi ulgę w dwóch objawach przeziębienia: kaszlu i zatkanym nosie, które najczęściej stają na drodze swobodnego wypoczynku. Za klinicznie udowodnioną skuteczność działania odpowiedzialne są m.in. olejek eukaliptusowy oraz terpentynowy, mentol a także kamfora.

Produkt zdobył największe uznanie jury plebiscytu „Superprodukt Mam dziecko 2013” i zajął I miejsce w kategorii LEKI OTC DLA DZIECI w podkategorii DZIECIĘCE DOLEGLIOWŚCI.

Przeznaczony dla dzieci od 5 roku życia.

Vicks VapoRub, substancja czynna: Produkt złożony, Postać: Maść, Wskazania: Vicks VapoRub jest maścią stosowaną w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła (np. w przebiegu przeziębień): kaszlu, katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania („zatkanego nosa”), Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, czynna astma oskrzelowa lub inne choroby dróg oddechowych oraz stwierdzona nadwrażliwość dróg oddechowych. Podmiot odpowiedzialny: WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH.

Sugerowana cena dla pacjenta: 20,10 zł

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Autor zewnętrzny

Komentarze (5)

Mindi

6 lat temu

Maść Vicks VapoRub dobrze znam, smarowałam moje małe dzieci gdy były przeziębione. Zawsze przynosiła dobry skutek, dzieci szybciej zdrowiały i lepiej się czuły.

Tess

7 lat temu

To prawda. Kiedyś nie miałam czasu na sen i w tym czasie szybko zapadałam na przeziębienia. Teraz wysypiam się tyle ile potrzebuje organizm i dawno już nie byłam chora na grypę.

xtina120

7 lat temu

No to wyjaśniło się czemu ostatnio choruje……śpię przeważnie po 6 godzin, a czasem i mniej…..no i mam winowajcę, nie spodziewałam się, że brak snu może powodować przeziębienie. o_O

pati25

7 lat temu

Jest powiedzenie „sen to zdrowie”.I zgadzam się z tym w 100%.Gdy jesteśmy wyspani to nasz organizm nie jest osłabiony i ma więcej siły na walkę z wirusami przeziębienia
i grypy

filodendron

7 lat temu

Ja już się o tym przekonałam osobiście, że gdy jestem niewyspana szybko choruję, nawet ostatnio po niewyspaniu złapało mnie lekkie przeziebienie. Staram sie wysypiać ,ale niestety, czasem to sie nie udaje zwłaszcza gdy ktos ma zespół niespokojnych nóg.,

Zostaw komentarz