Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Harmonella

Seks po 50-tce smakuje lepiej

05.12.2012

Komentarzy: 10

Seks po 50-tce smakuje lepiej
Kobiety po pięćdziesiątce nie uprawiają już seksu? Nic z tych rzeczy! Dopiero wtedy ich apetyt na miłosne igraszki naprawdę rośnie. Dojrzałe kobiety bardzo lubią seks i coraz częściej mają odwagę głośno się do tego przyznać.

Jak kochają pięćdziesiątki

Seks zmienia się z wiekiem. Wraz z upływem czasu kobiety nabierają doświadczenia, nie tylko tego życiowego, ale także łóżkowego. Uczą się zaspokajać swoje potrzeby, coraz lepiej wiedzą, jak reaguje ciało na konkretne bodźce. Eksperymentują, poznają nowe smaki i odcienie seksu. Wreszcie zaczynają rozumieć, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi.

Po pięćdziesiątce zmienia się kobiece ciało, hormony buzują, ale apetyt na seks nie gaśnie. Nie istnieje granica wieku, po której nie wypada kochać się z partnerem. Wręcz przeciwnie. Dopiero wtedy panie odczuwają większą ochotę na intymne zbliżenia i spełnianie swoich odwiecznych fantazji. Małżeństwa pięćdziesięciolatków często przeżywają drugą młodość. Z kolei singielki angażują się w związki, nawet z mężczyznami dużo młodszymi od siebie.

Magiczna pięćdziesiątka

Kobiety dość późno przeżywają rozkwit swoich seksualnych zainteresowań. Według badań większość pań zaczyna czerpać prawdziwą przyjemność z seksu po 35-tym roku życia. Jednak dopiero około pięćdziesiątki zadowolenie z życia seksualnego jest największe. Dlaczego seks staje się wtedy naprawdę dobry?

M. Witczak

Przeczytaj też:
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  "Seks w każdym wieku może być fantastyczny. Jednak po raz kolejny potwierdza się stare, piękne powiedzenie: kobieta jest jak wino – im starsza, tym lepsza. Podobnie jest właśnie z seksem!"

  Ale poprawiliście mi humor tym artykułem Chociaż i tak wiem, że to prawda, prawda i jeszcze raz prawda!!!
 • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Gdy kobieta przestaje bać się ciaży czuje się odblokowana i może przeżywać seks jak należy z właściwą przyjemnością. A zresztą sama już dokładnie wie czego chce i głębiej przezywa rozkosz.
 • Emilly27k avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Moim zdaniem można tylko sobie w tej chwili wyobrazić jak to jest, gdy skończy się 50 lat. Przypuszczam ,że jest to duża zmiana w sferze intymności,ale seks nigdy nikomu nie zaszkodził
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Seks po 50-tce...Ależ oczywiście,że tak ! Kobieta zna już swoje ciało,swoje potrzeby.Nie musi niczego się obawiać.
  Może skupić się na własnych przyjemnościach i może czerpać samą radość z seksu
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Poczytałam i teraz czekam żeby to sprawdzić Tak, młodzież ma takie wyobrażenie, że w tym wieku ludzie nie współżyją. Mnie się wydaje, że jeśli mamy odpowiedniego partnera to ochota na seks będzie w każdym wieku.
 • mejgosia avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Juz gdzieś o tym pisałam! I chyba jestem wyjątkiem na powiedzenie : im starsza tym lepsza, bo ja właśnie przygasłam! Jakoś nie mam ochoty, ani sił, no czasami raz na dwa, trzy tygodnie mam takie przebudzenia, ale nie częściej! A może dlatego,że do pięćdziesiątki mi jeszcze brakuje? No to czekam na tą ochotę!
 • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Mej ,jeszcze za młoda jesteś na takie rzeczy To sie zaczyna po pięćdziesiątce ,ale jeszcze trochę później
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Myślę, że artykuł jest bardziej o większej świadomości i umiejętności ciszenia się pewną sferą. Z tą ochotą jest różnie. Wpływa na nas stan zdrowia, zmęczenie, stresy ale też hormony. Dlatego jeśli nas coś niepokoi powinno się zrobić badanie poziomu hormonów.
 • miecio6 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  A u Mojej Pani seks skończył się po 50 -tce. Ja jeszcze chciałbym...
 • elle@elle avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Mnie sie wydaje,ze 50 letnia kobieta ma juz ulozone zycie rodzinne, i nie wypada jej szukac kochanka tylko dlatego ze hormony buzuja,co innego w stalym zwiazku ,ale zwiazek podstarzalej matrony z mlokosem jest wybaczcie dla mnie niesmaczny,trzeba panowac nad popedem ,tym przeciez roznimy sie od zwierzat
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Czy wiesz, że? Kamasutra - Zbiór 1250 wersów składających się na 36 rozdziałów podzielonych w 7 częściach. Mówi o życiu seksualnym i zachowaniach… Czytaj dalej w słowniczku»
FacebookTab