Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
/banner/redirect/303.html?1448735035
Tematy

Pigułka gwałtu

18.01.2013

Komentarzy: 7

Pigułka gwałtu
Nocny klub, przystojni nieznajomi, o jeden drink za dużo… W Polsce co jakiś czas słychać o bulwersujących przypadkach gwałtów po wrzuceniu odurzającego środka do alkoholu. Twoja córka może stać się ofiara. Jak tego uniknąć?

Koktajl gwałtu

Tabletka gwałtu, nazywana jest także pigułą gwałtu lub koktajlem gwałtu to popularne określenie substancji psychoaktywnych, najczęściej z grupy depresantów (GHB, flunitrazepam), wywołujących senność oraz kilkugodzinną amnezję u osoby, której podano środek.

Dlaczego jest tak niebezpieczna?

Pijąc drinka, czy piwo nie jesteśmy w stanie się zorientować się, że do szklanki została dyskretnie wrzucona tabletka gwałtu. Rozpuszczona w płynie substancja jest bez smaku, zapachu, nie zmienia również koloru napoju. Dobrze rozpuszcza się w wodzie, sokach, piwie, drinkach. Zaczyna działać po kilkunastu minutach od zażycia.

Jak działa tabletka gwałtu?

W grę wchodzą dwa, bardzo niebezpieczne specyfiki – flunitrazepam i kwas gamma-hydroksymasłowy, w skrócie GHB. Po wypiciu „koktajlu gwałtu” występują problemy z poruszaniem się, kręci nam się w głowie, mowa staje się bełkotliwa, wreszcie zasypiamy na kilka godzin, a po przebudzeniu nie pamiętamy w ogóle, co się działo, ponieważ GHB wymazuje tzw. pamięć wsteczną.

Natomiast flunitrazepam wywołuje oszołomienie, dezorientację, silną senność i niepamięć wsteczną. Ofiara nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, nie ucieka przed prześladowcą, nie krzyczy, nie broni się. Lek czyni ją bezwolną, poddaje się działaniom napastnika.

Zuzanna Górka

Przeczytaj też:
 • Emilly27k avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Najistotniejsze jest to aby w ogóle nie zadawać się nieznajomymi. Moim zdaniem zawsze należy kontrolować pozostałe towarzystwo, które nam towarzyszy.
 • mejgosia avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  To przerażające, strach myśleć jakie zagrożenia czyhają na nasze dzieci! Rada bardzo przydatna, to prawda,że na wołanie o pomoc nikt raczej nie reaguje, a pożar to już zagrożenie bezpośrednie i na pewno zwróci ktoś uwagę!
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Smutny i przerażający artykuł, ale zawiera wiele cennych rad
  i dobrze, że często porusza się takie tematy.
 • sara avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  świetny artykuł wiele w nim wspaniałych i cennych uwag i rad,bardzo żal mi tych którzy przez to musieli przejść i tego doświadczyć
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Bardzo dobrze, że o tym zagrożeniu się mówi. Nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji możemy się same znaleźć idąc ze znajomymi na wyjeździe na kawę czy colę. Ale bardziej zagraża to młodym, samotnym ludziom, którzy są zbyt ufni i bardziej beztroscy. Trzeba o tym problemie z młodymi ludźmi rozmawiać.
 • Emilly27k avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Szczerze powiedziawszy ten temat już 2 lata temu miał swój rozgłos, ale dopiero teraz o tym się mówi. Jest niebezpiecznie to fakt.Żal mi młodzieży.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Kto by kiedyś myślał,że takie niebezpieczeństwa będą czyhać na młodzież.To przerażające.Ale takie sytuacje się zdarzają.Trzeba zastosować się do powyższych rad.O tym,że najlepiej jest krzyczeć "pali się" już słyszałam.I że to przynosi najlepszy efekt w razie niebezpieczeństwa naszego
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Banner konkursy na DK
Czy wiesz, że? Lubrykanty - Substancje żelowe, mające na celu nawilżenie pochwy dzięki czemu możliwe jest odbycie stosunku płciowego. Stosowane w przypadku suchości pochwy.… Czytaj dalej w słowniczku»
FacebookTab