rozgrzewające maści

Kiedy pojawia się przeziębienie, ból mięśni i stawów, najczęściej sięgamy po domowe sposoby leczenia. Jednym z nich jest maść rozgrzewająca. Jak działają maści rozgrzewające?

Co to jest maść rozgrzewająca?

To naturalny środek, który jest stosowany w stanach przeziębień, przy problemach z górnymi drogami oddechowymi, przy bólach głowy, mięśni i bólach stawowo-kostnych. Efekt rozgrzewania jest wynikiem działania składników czynnych, które pobudzają zakończenia nerwów czuciowych i wywołują przekrwienie skóry.

Maść rozgrzewa i…?

I ma jeszcze wiele dobroczynnych zastosowań. Przede wszystkim stosowana jako środek pomocniczy w przeziębieniach pomaga oczyścić drogi oddechowe i ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Może być używana również do inhalacji w przewlekłych nieżytach nosa i górnych dróg oddechowych. Ma działanie przeciwbólowe i rozluźniające, dlatego dobrze sprawdza się też przy bólach głowy i migrenach. Maść rozgrzewająca jest szczególnie lubiana przez sportowców – rozgrzewa mięśnie przed wysiłkiem fizycznym, może być również stosowana przed treningiem w chłodne dni. Ponadto świetnie sprawdza się we wszelkiego rodzaju kontuzjach: nadwyrężeniach, stłuczeniach, obrzękach, bólach mięśni, bólach stawów, bólach kręgosłupa.

M. Witczak

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ